Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Honnan kezdődök az androgünség?

Honnan kezdődök az androgünség?

Figyelt kérdés

Hallok olyat is, hogy ez belülről fakad, tehát lelki kétneműségről is beszélünk a testtől függetlenül. Van, hogy valaki az alapján határozza annak magát, hogy éppen milyen stílust ölt magára. Az "androgün stílusra" célzok. Függetlenül attól egyébként hogy az illetőnek milyenek az alkati adottságai. És persze van amikor ez pusztán kimerül a testiségben és az illető mind két nem jellegzetességeit magán viseli ruházattól és belső hovatartozástól függetlenül. Tehát alkatilag nyilvánul meg ez benne már születéstől.

De ezek mind mind más kategóriák. Lényegében akkor honnan számít valaki androgünnek? Vagy mi számít valóban annak és mi az ami csupán csak belemagyarázás ebbe a fogalomba?



2018. jún. 9. 19:12
 1/3 A kérdező kommentje:

*kezdődik


Elnézést a hibáért, csak utólag vettem észre.

2018. jún. 9. 19:16
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az androgün az, aki belül nem tudja magát besorolni sem a férfiak, sem a nők közé, de nem is semlegesnemű, nem is több személyiség... Inkább egy kevert valaki, férfias és nőies dolgokkal, de úgy, hogy képtelen magát annak tekinteni, ami biológiailag. Mert simán lehet valaki nőies férfi és fiús csaj, attól még nem androgün az ember. Ez ennél alaposabb.

Nekem nemi identitászavarom volt, sokáig próbáltam magamat besorolni a 2 nem valamelyikébe (akkoriban még fogalmam sem volt, hogy más is létezhet). De sehogyse ment. Így jöttem rá, hogy muszáj valami másnak is léteznie. Ebben megnyugodtam. Az életemet ez nem sokban befolyásolja, azt hiszem, már tudatosan vagy hogy feltűnne, mert azért tuti benne van valahol.

2018. jún. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az androgün azt jelenti, hogy valaki egyszerre rendelkezik nőies és férfias jegyekkel kb ugyan akkora mértékben, egyfajta egyensúllyi állapot ha úgy tetszik. Vannak olyan emberek akik a stílusukat jellemzik így, ebben a kontextusban az uniszex stílusnak feleltethető meg. Ha emberre mondják jelzőként, akkor arra céloznak, hogy az egyén biológiai nemétől és nemi identitásától függetlenül, mindkét nemnek (vagy akár semlegesnek) is "ki tud nézni"/ kinéz jó példa erre Tilda Swinton vqgy az androgün modellek (gyakorlatilag kettő az egyben modellek). Lehet az egyén belső tulajdonságainak/ személyiségének jellemzésére használni (szintén b. nemtől és nemi identitástó függetlenül) pl én trasz srác vagyok de a személyiségem jellemzésére jó kifejezés az androgün mint jelző. Aztán van olyan is mint a kedves elöttem válaszoló aki b. nemétől függetlenül a nemi identitása megfogalmazására használja a szót. Röviden egy jelző, sokféle felhasználással.
2018. jún. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!