Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire nehéz átmenni szóbeli...

Mennyire nehéz átmenni szóbeli érettségin?

Figyelt kérdés

Nem erősségem a tanulás, viszont alapvetően nem vagyok buta gyerek, tehát az írásbeliket IQ-ból írtam meg és két darab ötösöm lett (angol, magyar), minden más pedig hármasra sikerült.


Jelenleg még fogalmam sincs arról sem, hogy milyen tételeink vannak, vagy, hogy egyáltalán hány darab van belőlük.

Viszont a szóbeli feleléseknél mindig leblokkolok, ezért jóval több félelem van bennem most, mint az írásbelik előtt.


Mennyire nehéz elérni egy kettest szóbelin (minden tantárgyat tekintve)? Nektek mennyire volt nehéz?


2018. jún. 15. 19:33
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem attol fugg, mennyire voltal kreten az iskolaban.
2018. jún. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
IQ-ból ízi lesz. Tanultam rá a szóbeli előtti este vagy 2 órát összesen minden tárgyra, vagyis csak irodalom és történelemre mert a többibe feleslegesnek láttam belenézni is. Aztán gondoltam majd még tanulok rá mert áh biztos nem kerülök sorra első nap. Konkrétan az eligazításról ki se engedtek és elsőként bentmaradtam, no nevermind, kitűnő lett :DD
2018. jún. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
ha 2-nél több agysejted van (úgy tűnik, ez teljesül), akkor nem kell izgulnod szerintem. elolvasod 2x a tételeket, előveszed a jobbik beszélőkédet és a józan eszedet, forrásokból mindent kiírsz amit tudsz, és kész
2018. jún. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Inkább úgy tedd fel a kérdést, hogy mennyire nehéz nem átmenni. Az ugyanis meglehetősen nehéz. Miután a feleletedet nem improvizálni kell (kivéve az angolt), hanem minimum fél órád (inkább több) van arra, hogy mindent leírj, ami eszedbe jut, így biztosan nem fogsz leblokkolni, mert csak azt kell felolvasni, amit már összeszedtél. Többek közt a forrásokból.
2018. jún. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%

Én sokat gyakoroltam szóbelire, és hidd el tényleg necces volt akkor nekem mert apám akkoriban hagyta el anyámat aki egész nap zokogott míg én tanultam. Én is féltem nagyon a szóbelitől főleg az angoltól, de ahhoz képest az lett a legjobb. Így utólag azt mondom nem olyan vészes mert a tanárok is próbáltak segíteni ha látták hogy elakadok. Kapsz a szóbelin segédanyagot amit fel tudsz használni és kapsz 5-10 percet hogy vázlatot írj arról, mit fogsz mondani.

Angoltanárom mielőtt beléptem a terembe kijött és csak annyit mondott nekem: Nem érdekel mit húzol ki, és mit mondasz jól és mit nem mondasz jól nyelvtanilag, csak beszélj beszélj beszélj, még ha hülyeséget is mondasz is nem érdekel csak beszélj...

Nagy levegő és sok sikert ;)

2018. jún. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%
Hat en figyeltem az oran valamennyut es nem tanultam semmit szobelire, es megis 4-5-os lett xd
2018. jún. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%
Életem legkönnyebb vizsgája volt. Nálunk olyan is átment, aki fél percet sem készült. Addig kérdezgették, amíg végre tudott válaszolni egy kérdésre. Szerintem nagyon ritkán buktatnak.
2018. jún. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szóbelin már csak akkor buktatnak meg, ha síkhülye vagy. (Nekem legalábbis anyukám ezt mondja, és a tanárok is, szóval valószínűleg így is van.) Egyébként pacsi, én is nemsokára megyek szóbelizni.:D Ne stresszelj sokat mert akkor leblokkolsz mikor beszélned kéne. Lesz felkészülési időd, ott össze tudsz szedni annyit minimum, amennyi a ketteshez kell. Ismerősöm mondta hogy alig tanult a szóbelikre mikor érettségizett, és simán átment 4-es-5-ösökkel. Tuti menni fog. Hajrá.:)
2018. jún. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!