Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan viselkedjek szóbeli...

Hogyan viselkedjek szóbeli érettségin? Mi az etikett?

Figyelt kérdés
Oké, normálisan felöltözök-kinézek, hangosan köszönök, eddig megvan. De amikor oda lépek a bizottságoz hogyan viselkedem? Én nyújtok kezet, ők nekem? Kivel rázok kezet először, én vagy ők mutatkozzanak be? pl. egy emelt érettségin ahol senkit nem ismerek. Lány vagyok (ha ez számít-gondolom igen-) Valami extra amit illene tudnom (a tételek kívül)?

2015. ápr. 25. 16:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
miért kellene kezet fogni?
2015. ápr. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

2 éve voltam érettségizni, emelten is.

Behívtak, valami személyazonosságot igazoló cuccot + aláírást kértek, majd mutatták, hogy honnan húzzak tételt, hova üljek le, közölték mennyi időm van kidolgozni őket. Kihívtak, elmondtam a tételeimet, belekérdeztek, végeztünk, kifelé is elköszöntem.

Nem volt kézfogás, és ők szólítottak ugyebár név szerint.

Normál érettséginél is csak hangosan köszöntem, mutatták a dolgokat, semmi extra nem volt.

2015. ápr. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Mongyá valami jópofát, na, emberek, hogy ityeg a fityeg, vagy ilyesmit, ezzel megadod az alaphangulatát az eseménynek.
2015. ápr. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

Kezet fogni...?!


Először is jól leiszod magad előtte, hogy ne izgulj. Biztos izzadni fogsz azért egy kicsit, ezért lehetőleg futóruházatban menj, vagy rövidgatyában és bikinifelsőben. Miután belépsz, udvariasan pacsizzál le mindenkivel, high five stílusban, vagy koccantsd velük össze az öklödet, de hátba is veregetheted őket, vagy csak szó nélkül lepuszizol velük.

Aztán ha elmondtad a szöveget, amit akartál (nem kell a tételhez ragaszkodni, hadd lássák, hogy kreatív és szuverén egyéniség vagy) akkor kimész hátrálva moonwalkinggal, közben tartod a szemkontaktust az elnökkel. Köszönni nem szükséges, felesleges időhúzás lenne.

Ha előtte befingtál, akkor hagyd nyitva az ajtót hogy kiszellőzzön, úgy udvarias.

2015. ápr. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen "etikett", kézfogás nincsen, és mindig mondják, mit kell csinálni.
2015. ápr. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell kézfogás,ennyi finomkodás nálunk se volt.Bementünk az első nap,köszöntöttek minket(a bizottság meg az elnök),mi ott álltunk és néztünk,és közben féltünk természetesen,ahogy az a jó diákhoz illik.

Ezután elmondták,hogy van sorrend kirakva,hogy ki mikor jön,és aki aznap nem volt,az megnézheti,hogy mikor kell bejönnie.3 napig volt az osztályomnak a szóbeli,nekem az első nap déltől délutánig lezajlott.Elvesztettem a buszjegyemet,úgyhogy fogalmam sincs utólag,hogy mikor érhettem haza.

Szóbeli után kezdtem megnyugodni,hogy előtte úgyis jól sikerült a matek,ezt meg letudtam,úgyhogy megvolt akkor már az érettségim.

Itt az etikett csak annyi,hogy semmi csúnyát ne mondj,legyél határozott,és kilépve se jegyezz meg semmi olyasmit(ne beszélj hangosan a terem előtt,sőt ott ne is beszélj),legyél mindenkivel tisztelettudó,normális,de ne bájologj,mert az több,mint átlátszó!


Úgyhogy ennyi.Az egész túl van misztifikálva.

2015. ápr. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Jónapotkívánok, szia, gyerehúzzegytételt, hányasszámú, ötös, okéüljle, félórádvan, dógozzá' leteltafélóra, gyereide, leülsz, elmondod, szevasz.
2015. ápr. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
normálisan
2015. ápr. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!