Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek a magyarok tényleg...

Szerintetek a magyarok tényleg pesszimisták és előítéletesek?

Figyelt kérdés
Egy oldalon nem rég olvastam a világ top 10 legpesszimistább orazágához, és Magyarország is benne szerepelt. Ekkor elgondolkoztam. Mivel nincs sok külföldi ismerősöm, ezért a Youtubeot veszem alapul. Megfigyeltem, hogy míg külföldön mindenféle új dolgok kipróbálnak, sokkal szabaddaban beszélnek bizonyos témákról videókban, addig Magyarországon ha valaki valami hasonlót csinál mint a külföldiek, akkor máris elítélik (nyilván nem az egyértelmű másolásra gondolok). Engem nagyon elszomorít, hogy ezt a mennyiségű utálatot tapasztalom országunkban. Kérlek írjátok le ti is a tapasztalataitokat ezzel kapcsolatban (nyílván nem feltétlenül Youtubeon, én csak azért ezt írtam példának, mert nem ismerek személy szerint külföldi embereket)

2018. jún. 24. 22:09
 1/9 anonim ***** válasza:
nincs egy országnak mentalitása az embereknek van .
2018. jún. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én nem.
2018. jún. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, a Magyarország alatt nyílván a benne lévő embereket értem
2018. jún. 24. 22:16
 4/9 anonim ***** válasza:
A magyar mindenkivel szemben előitéletes. Ma olvastam egy kimutatást, hogy már nem vagunk oly pesszimisták, de örülünk, ha döglik az a ló - de csak ha a szomszédé.
2018. jún. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnálattal hallom, és nagyon remélem, hogy ídővel elmúlik országunkban ez a rossz hozzáállás :/
2018. jún. 24. 22:48
 6/9 anonim ***** válasza:

Baromira igaz. Irigység, kibeszélés, nekem rossz, mindenkinek legyen az, búvalb*szott fejek reggel a villamoson, agymosott zombik. Szerintem szánalmas az emberek mentalitása. Számomra felüdülés elmenni innen két hétre nyaralni, mert imádom, hogy pont lesz*rja mindenki mit csinál a másik.

Ha csak fele annyit foglalkozna a magyar ember magával, mint másokkal, már sokkal jobb élete lenne.

2018. jún. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nem szeretek a nagy átlagról beszélni, mert az emberek nagy része, akikkel körül vagyok véve, akikkel körülveszem magam, sosem azt mutatják, amit az emberek alapvetően a nagy átlagról gondolnak. És nem tudom, hogy azért van így, mert valamiért csak különcök vannak körülöttem vagy mert a barátaimat, a családomat sokkal mélyrehatóbban ismerem, mint mondjuk összesítve Magyarország lakosságát. Amit ezzel mondani akarok, hogy én alapvetően a környezetemben nem ezt tapasztalom, de nem merek messzemenő következtetéseket levonni a magyar átlagra vonatkozóan.
2018. jún. 25. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen, én is azt látom, hogy itt mindenki utál mindenkit, és mindenki fél mindenkitől. Meg beleköt, amibe csak tud. Ha itthon azt mondom, vállalkozni akarok, 10-ből 9-en megpróbálnak lebeszélni róla. Ha az USA-ban mondom ugyanezt, akkor meg fölcsillan a szemük, hogy dejó, és kapok egy rakás tanácsot.

Nem tudom, miért lehet, de azt is látom, hogy olyan szintű félelem és szorongás van az emberekben, hogy nem is csoda, hogy ennyire beszűkülnek. Biztos láttad már te is a magyar rémálom nevű kutatást, ha nem, akkor ez az: [link]

Itt meg arról van szó, hogy a magyarok mennyire félnek, és ez mennyire nem jó: [link]

Aztán persze az is lehet, hogy mindez csak üres fecsegés, és valójában csak simán rosszindulatúak vagyunk :)

2018. jún. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ugyan nem tudományos forrás, de: [link]


Megjegyezném, cinikusok nem mi vagyunk, max. ironikusak. Cinikusak a zsidók.

2018. szept. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!