Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit szerethetnek bennem...

Mit szerethetnek bennem mások? Miért lennék méltó mások szeretetére?

Figyelt kérdés
Egy szörnyű ember vagyok. Nem tudok emberi kapcsolatokat kialakítani. Amikor valahogyan kapcsolataim alakultak ki (a másik kezdeményezéséből, mert én képtelen vagyok rá), akkor a végén mindig elszúrtam, elveszítettem a számomra fontos embereket... Ezért rettegek attól, hogy szeressek másokat, közel engedjem magamhoz őket. Mégis vannak olyanok, akik nyitnak felém és kedvesek velem. Van, aki azt mondja "szeret". De én nem tudom ezt megérteni. Nincs bennem semmi szeretni való, én nem teszek semmit másokért, nem érdemeltem ki... Mit tudnátok erre mondani?

2018. jún. 27. 18:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindenkiben lehet valamit szeretni. Sokáig én sem tudtam elhinni, hogy lehetek értékes valaki szemében. De aztán addig erősködött és kitartott mellettem, míg végül sikerült elhinnem.
2018. jún. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem kell benned lenni ehhez semminek, annyiról van szó, hogy fontos vagy neki (valamiért) és törődik veled (már ha sima szeretetről beszélünk és nem szerelemről (idegesítő, hogy nincs ezekre két külön ige)), az érzés oka mindig a másikban van és sosem benned, ezért is hülyeség egyeseknek az az elvárása, hogy "önmagamért szeressen".
2018. jún. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Talán úgy érzed, ha szeretnek meg kell felelned ennek az elvárásnak, amit benned látnak azok akik szeretnek, és te attól félsz tévednek és csalódást okozol. De aki szeret, az elvárások nélkül teszi, így ha mégis csalódnak, magukban fognak. Az emberi kapcsolatok kockázattal járnak, de szerintem megéri vállalni ezt.
2018. jún. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!