Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ismertek olyat, aki nem tud...

Ismertek olyat, aki nem tud orulni semminek, akit meg megbantani se erdemes, mert az se zavarja? Mi allhat a hatterben, miert ilyenek?

Figyelt kérdés

En igen,a ferjem.Ha sutok neki tortat szulinapjara,es szep ajandekot veszek,nem orul,( legalabbis azt mondja ,o orul,de nem latszik rajta)

Most nem sutottem,es szerenyebb ajandekot kapott,de az se zavarja....

Probalok valami erzelmet kicsiholni belole,de nehezen sikerul.

Viszont az apro dolgokon,ha pl.barkacsol,es vmi nem sikerul,tud mergelodni ...


2018. júl. 3. 17:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem tudja vagy nem akarja kimutatni az érzelmeit. Ha feleségül mentél hozzá, gondolom úgy fogadtad el őt, és nem akarod megváltoztatni. Ő ilyen.
2018. júl. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Most az hogy te egyedül és veled ilyen, az nem jelenti azt, hogy mindenkivel, hogy mással, másokkal is. Lehet elfásult.


Ismerek különben ilyet, magamat :D Én is úgy szeretnék örülni, de sosem sikerül. Csak játszok.

2018. júl. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én nem ismerek olyat, aki nem örül semminek, de például és se vagyok az az érzelem kimutatós fajta. Viszont lehet, hogy nem is itt van az eb elhantolva.


Gary Chapman amerikai család terapeuta karrierje során megállapított öt szeretet nyelvet,


érintés (nem egyenlő a szexxel)

ajándék

elismerő szavak (dícséret)

minőségi idő (együtt eltöltve)

szívesség


Chapman rájött arra is, hogy mindenkinek van egy fő szeretet nyelve, amivel a legnagyobb örömet lehet neki szerezni. Azt mondtad ajándékokkal próbálkoztál. Könnyen lehet, hogy a férjednek nem ez a fő szeretet nyelve. Javaslom próbálkozz más módon közeledni hozzá. Ha szeret barkácsolni talán kérdezd meg, hogy segíthetsz-e neki. Lehet, hogy örülne neki, ha osztozol vele ezen elfoglaltságában, még akkor is ha esetleg ténylegesen nem is tudsz segíteni neki.


Ha többre vagy kíváncsi az öt szeretet nyelvvel kapcsolatban keresd Gary Chapman: Öt szeretetnyelv című könyvét a könyves boltba (ez nem könyvreklám). A könyvei elég rövidek.


Bocs ha kicsit hosszúra sikeredett, de azért remélem tudtam segíteni.

2018. júl. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én ilyen vagyok, ahogy én megfejtettem az az oka, hogy nem vágyok semmire (vagy semmi olyanra amivel reális hogy meglepnek), ha meg valamit "csak" akarok és megszerzem az nem okoz örömöt, arra számítani lehetett. Szóval én általában amikor ilyen esetben azt mondom, hogy örülök, az azt jelenti, hogy ez tök jó, vagy tetszik (ha más nem a gesztus), de nem érzek semmi kiemelkedőt.


A szerényebb ajándék meg csak akkor zavarná, ha jobbra számítana, ha nem számít rá előre, vagy nem érdekli az ára, amíg gondolsz rá, addig nem lesz tőle csalódott.

2018. júl. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Talán lehet el kéne engedned a kötelező társadalmi elvárásokat és nem egész nap vigyorogni kamuból. Néha jobb dögleni és balta arccal a plafont nézni. Senki nem fog megharagudni érte...ja de igen, TE!
2018. júl. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!