Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy nyugati számára mitől...

Egy nyugati számára mitől elérhetőbb ugyanaz a termék, mint ami nálunk forgalomban kapható?

Figyelt kérdés

Hardverekkel foglalkozom hobbi szinten, és az utóbbi 4 évben szinte nem bírok már lépést tartani egy nyugati vagy tengerentúli felhasználókkal, sokuknak forintosítva 800ezret is ér jelenleg az asztali számítógépe, amiben a monitor nincs benne, és sima fizikai dolgozó, középosztálybeli.

Én nettó 200-al már most nem tudnék olyan gépet összerakni mint amilyet a kintiek.


2018. júl. 3. 17:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Más a szint. De ez csak most tűnt fel?
2018. júl. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azért tudtommal a teddide-teddoda emberkék ott sem élnek fényesen, de egy szakmával már elég jó életszínvonalon lehet élni. Mármint USA-ban. Nyugat Európában pedig menyivel drágábbak a kütyük? A kaja? Még duplája sincs az itthoni áraknak. A fizetések meg ... gondolom nem kell ragozni.


Amúgy meg mindenféle kütyüvel autóval ez a helyzet.Mikor régen zenével komolyabban foglalkoztam, csak néztem, hogy tudnak hobbisták megvenni 4-500E forintos hangszereket otthonra. Akkor 120E jó fizunak számított. Én meg egy évig gyüjtögettem egy színpadképes szintetizátorra,persze használtan! :)

Valamelyik nap néztem a Kürtös vlogját, ahol 1000fontért vett egy tiptop Saab kombit. Minden IS van benne, épphogy csak a fenekedet nem törli ki. Mikor tudok én egy olyat venni itthon ennyiért? Amikor 450-ért is roskatag talicskákat sóznak az emberre! Röhej, ami itt folyik.

Középeurópa legdrágább országa lettünk.

2018. júl. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nyugaton a minimalber 1000 euro / 1000 dollar ugyh ne is akarj felcsatlakozni, hw-ek olcsobbak nagyobb a vasarlo reteg ezert nem kell aranyaron adniuk
2018. júl. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mert itt a minimálbér pl. 2500 chf, amiből nem váltod meg a világot, de megélsz belőle simán.


A párom 8000 chf felett keres fejlesztőként, ami rhadt sok pénz havonta, kb. 5x annyi, mint az otthoni fizetése volt.

2018. júl. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Lazy Lover ***** válasza:
2 nél a pont
2018. dec. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!