Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek jobb megmondani...

Szerintetek jobb megmondani valakinek az igazságot az állapotunkkal kapcsolatban, vagy azt mondani, hogy minden oké?

Figyelt kérdés
Régen mindig megmondtam, ha kérdezték, hogy hogy vagyok az igazat, bármilyen negatív is... de mostanában történt egy eset, amikor fb-n kérdezte meg valaki... ugyanúgy elmondtam mennyire xar minden... visszakérdeztem, hogy ő hogy van... de nem válaszolt. És úgy érzem, azért, mert nem akar egy pesszimista, negatív emberrel beszélni, aki csak "lehúzza". Szóval mostanában ha megkérdezi valaki, hogy vagyok, csak annyit mondok "minden oké". Hazudok egy qurva nagyot. Szerintetek helyes ez, vagy igazat kellene mondanom, még ha el is veszítem az adott személyt? :-/

2018. júl. 5. 23:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
én csak annak mondom el akiről tudom hogy meghallgatja a bajom. nem traktálom ezzel felületes ismeretségben lévő embertársaim.
2018. júl. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

Persze, hogy azt kell mondani, hogy minden oké. Gyakorlatilag senkit sem érdekel, hogy mi van veled, az emberek ezt csak úgy első sorként vagy köszönésképpen kérdezgetik egymástól.

Nekem életemben egyetlen egy ember volt, akiről tudtam, ha megkérdezi hogy mi van velem, akkor neki válaszolhatok, mert ő tényleg azért krédezte tőlem és én is tőle, minden nap, hogy hogy telt a másik napja és hogy érzi magát, mert foglalkoztunk egymással.

Ettől függetlenül rengetegen kérdezgetik tőlem, hogy mi a helyzet és olykor én is megkérdezem ezt csak úgy, hogy egy pár szó váltásával tudomást vegyünk egymásról a helyiségben és ne csak kínos csend legyen végig..

2018. júl. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha valakinek fontos vagy, akkor meghallgat teged, akarmirol is legyen szo.

Egyebkent, szavakkal lehet hazudni, de aki ismer teged, az mar latja rajtad, ha valami nem oke.

Mindenkinek nem kell kitarulkozni, de kell, hogy legyenek emberek, akikkel az erzeseinkrol beszelhetunk.

2018. júl. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Alapjába véve nincs köze az életed minden mozzanatához, még akkor sem, ha a barátod.. pláne nem tartozol olyasvalakinek magyarázattal, aki meg se hallgat téged, ez elég egyértelmű. Ha így viszonyulnak a problémádhoz, mint a leírásodban levő valaki, akkor minek elmondani?

Elmondom olyasvalakinek, akiről tudom, hogy meghallgat, érdekli.


Nem tudom, hogy ilyesmi miatt miért kellene "elveszíts" bárkit? Lehet, hogy nem érti a problémád, de emiatt nem kellene eltávolodnia.


Mindezzel szemben úgy gondolom, hogy vannak olyan meghatározó témák is, amelyben fontos az őszinteség és az, hogy közöljük másokkal. Csak akkor kell megnyílnod más embereknek, ha tulajdonképpen érinti őket egy adott dolog!

2018. júl. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mond, hogy "Voltam már jobban is, és nálatok minden oké?"

Ha érdekli tovább kérdez, ha nem téma lezártnak tekinthető.

2018. júl. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!