Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux Mint 15 alatt jobbgombra...

Linux Mint 15 alatt jobbgombra van olyan, hogy Áthelyezés kukába, Remove és Permanently remove. Eg yguru meg tudná mondani, hogy mi a különbség a törlés és a permanently remove között?

Figyelt kérdés
az már más kérdés, hogy miért van angol és magyar vegyesen :)

2015. febr. 21. 19:50
 1/10 anonim ***** válasza:
szerintem ugyanaz mint windowsba,ha csak simán törölsz akkor a kukâba kerül,viszont,ha permanently remove-val törlöd akkor azonnal törlödik visszaálíthatatlanul.
2015. febr. 22. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az áthelyezés a kukába azt csinálja, hogy a kukába (lomtárba) helyezi át.


És a törlés pedig véglegesen törli.


Ahhoz, hogy magyar nyelvű legyen teljesen, meg kell nyitnod a beállításokat (systemsettings) és ott keres olyant, hogy nyelv (launge). Mikor megnyitod a nyelvi beállításokat figyelmezted, hogy nincs teljesen feltelepítve a magyar nyelv.


Meg egy baráti tanács a linx mint 15 már nincs támogatva érdemesebb lenne váltanod a 17.1-re. Ami 2019-ig lesz támogatva.

Letöltés:

[link]


Kérdés esetén keress meg privátba.

2015. febr. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ezt en is gondoltam, de harom gomb van, ahogy irtam, amibol ketto tokeletesen azonosnak tunik tovabbra is.

akkor maskepp kerdezem, mi a kulonbseg az athelyezes kukaba es a remove kozott.

2015. febr. 22. 18:47
 4/10 A kérdező kommentje:

Eppen most probalok valtani, de nem megy az install. Surgos segitsegre lenne szuksegem, nem tudom mi lehet a baj.


1) Eloszoris azt irja az install DVD, hogy a legjobb eredmeny erdekeben legyen net. Nalunk ADSL van, amit terminalbol kiadva a sudo pppoeconf parancsot be tudok allitani, amikor az install DVD a gepben van, igy tudok irni most is ide. De hiaba van net, az also ikonsorban tovabbra sem jelzi, es ha elinditom az installt ott is a hianyat mutatja. Szoval kerdes, hogy a net feltetlen szukseges-e az instllhoz? Azt gondolom, hogy nem kene, de folyamatosan keresi, es az installt elinditva sajnos nem tudom, hogy rendesen lefut-e rendesen, mert ugy van vege, hogy eltunik az ablak es a homokora ketyeg vegtelen sokaig. Es valoban ujraninditva a rendszert nem indul el, fekete kepernyon kuryor van vegtelenig. Ha ujra beteszem az install DVD-t, akkor azt jelzim hogy van egy 17.1-es Linux a gepen, tehat valamilyen mertekben felrakta, de nem mukodik, meg safety modba se.

2015. febr. 22. 18:58
 5/10 Tom Benko ***** válasza:
Install előtt azért ellenőrizd le, hogy tényleg van-e net.
2015. febr. 23. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm, az eredeti kérdésre még tudna valaki válaszolni?
2015. febr. 23. 15:02
 7/10 Tom Benko ***** válasza:
Akárhogyan is gondolkodom rajta, nem látok különbséget a kettő között. Próbáld ki mindhármat, hátha. Talán az utolsó nem kérdez rá.
2015. febr. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
én se, ezért nem értem, miért rakták be
2015. febr. 24. 10:43
 9/10 anonim ***** válasza:

Én erre tippelek, de ki kellene próbálni:

- Áthelyezés kukába: áthelyezi a kukába, tehát még nem törli

- Permanently remove: törli, tehát nem lehet visszahozni a kukából

- Remove: A fenti kettő közül valamelyik, alapbeállítástól függően. Tehát nem itt dől el, hogy melyik történik, hanem egy rendszerbeállítás alapján.

2015. febr. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem írtál asztali környezetet, de nem így néz ki valahogy a menü?

[link]

[link]

2015. febr. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!