Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetséges Magyarországon...

Lehetséges Magyarországon pozitív közegben élni?

Figyelt kérdés
Nagyon bánt, hogy ennyire negatív az a környezet, amiben legtöbben élünk. Én tudok orulni mások örömének és igyekszem távol maradni a tipikus “magyar mentalitástól”, sokszor tudomást sem venni róla, de ugy érzem annyira elhatalmasodott ez az egész, hogy mar az sem tud kimaradni, aki akar. Sok az irigy ember, a rosszindulat, es sajnos mar nagyon sokszor faj a fejem es vagyok feszült azert a kozegert amiben ezek az emberek -a többség- biztosítanak. En nem szeretnék külföldre menni, nekem normális állásom van es az eletemmel alapvetően elégedett vagyok, de kezdem ugy érezni, hogy ez a környezet egyszerűen megfojt. Hiába talalkozom időnként a pozitívabb barátaimmal, vagy olvasok egy jo könyvet, be kell mennem közéjük, azok köze akik csak fúrják egymást es nem képesek orulni semminek. Valaki tud itt igazán jo kedvvel, boldogan élni?
2018. júl. 6. 19:55
 1/6 Micur34 ***** válasza:

Próbáltam én is pozitívan állni az élethez, megbízni a párjaimba, kollegákba, szülőkbe, barátokba. Sajnos több kés van a hátamba mint szőrszál az egész testemen. Én ezért lettem negatív és szerintem sok jó embert is az ilyen tapasztalatok tettek negatívvá.


Párjaim megcsaltak becsaptak...Megadtam nekik mindent támogattam az ötleteiket a céljaikat, nő voltam melletük és jol át is vágtak megcsaltak, hülyének néztek, ezért nem tudok megbízni sajnos a jelenlegi páromba sem 100% ig.


Szülők, is sokszor csaptak be, irányítottak. Csalódtam az elméletükben és későn jöttem rá


Barátok kihasználtak, segítettem sokat nekik aztán jol hátat fordítottak, becsaptak


Jó lehet Luzer vagyok de szerintem sok sorstársam van.

2018. júl. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A szüleim gazdaságában dolgozva pozitív közegben voltam. Idegen helyen mindig a fuldoklókra emlékeztetnek az emberek, mert egymást lenyomva próbálkoznak feljebb kerülni. Ami persze kizárja azt hogy a tagjuk legyek, mert csak normális közegnek vagyok hajlandó a része lenni.
2018. júl. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Érdekes, pont aktuális a kérdésed: Ma a munkahelyemen MINDENKI egész nap negatívkodott. Borzasztó a mentalitásuk. Egy része igaz annak, amit állítanak, de a többi csak olaj a tűzre. Sajnos arra a következtetésre jutottam, hogy nem lehet Mo-n pozitív közegben élni, így magam részéről külföldön fogok hamarosan állást keresni.
2018. júl. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Elsőnek: nem teljesen erről beszélek. Megértem, ha nem tudsz pozitívan tekinteni az életre ha ilyesmi történik veled. En is sokat csalódtam. De itt most a másokhoz való hozzáállásról beszélek. Amikor ha pl a munkatarsadat meg dicsérik, te utálod. Ha szebb, utálod. Csak mert létezik, utálod. En erről a nagyon tipikus magyar mentalitásról írok.


Amiről az utolso is beszél. Hogy egyszerűen te elvagy, jol erezned magad, de 10-bol 9 olyan ember körülötted, aki nem is tudom miért nem vetett meg veget az életének ha igy gondolkodik. De komolyan. Nem tudnék ilyen irigy, rosszindulatú lenni minden egyes nap. Es egyre rosszabb a helyzet. Mar ugy érzem teljesen kikeszulok ettől. Szabályosan kerülök egy csomó embert mert mar ha kérdezek valamit megöl a szemével es hülyének néz csak mert fel van zaklatva... Senkivel nem lehet jókedvűen beszélgetni. Ha rögtön nem, akkor a 3. mondatában lesz irigy rad vagy valaki másra. Ráadásul sokan annnyira sunyik, néha nem tudom mit gondoljak, hogy összesúgnak az en vagy más háta mögött stb. Igy mar azt sem tudom kiben bizzak, kinek mit mondhatok...

2018. júl. 7. 11:05
 5/6 anonim ***** válasza:
Tudod a legfontosabb hogy jó családban szüless..Ahol az anyagi probléma nem mindennapos akik szeretnek és támogatnak így ha ilyen családban élsz akkor te is olyanná válsz mint ők azaz jó kedved lesz meg teljesen más felfogású! Pozitív leszel mert tudod hogy van aki támogat aki segít ha bajba kerülnél...A másik meg hogy azzal semmit sem tudsz kezdeni hogy sok az irigy rosszindulatú ember ez egy ilyen ország egy ilyen világ! Résen kell lenni mindig mert becsapnak! Az meg hogy kivel dolgozol a munkahelyeden milyen emberek vannak azt már nemtudod megváltoztatni max ha mindig váltasz és nem ragadsz le egy helyen...de minden helyen lesznek olyan emberek akiknek semmi sem lesz jó vagy irigyek..Hát őszintén mondom hogy szerintem szerencse is kell ahhoz hogy jó közegbe kerülj hogy a családod a párod a munkatarsaid pont minden tökéletes legyen... Nehéz embernek lenni ugye?
2018. júl. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Engem már a túlzott aggódásuk idegesít, mintha beléjük lenne nevelve. Inkább örülhetnének az apróságoknak. Amúgy mindenhol megtalálhatóak a negatív emberek, de Magyarországon tényleg többen vannak, mondjuk kis ország is. Az utálkozókat, pletykásokat, irigyeket tudni kell kezelni. Ha egyre többen állnak az utadban, akkor jó úton vagy. A megfojtás érzést én úgy nevezem, hogy leszívja az energiámat=energiavámpír. Szerencsére azért találni lehet optimista magyar embereket is. A mosolygós emberek társaságát keresem. Általában a kérdés felénk, mindig az, hogy miért mosolyogsz? Néhányan nem fogják fel, hogy az élet egy ajándék és nemcsak a pénzekért, tárgyakért lehet örülni. Pozitív ember meg több van fővárosban, hisz egy kis városban nehezebb megélni, munkaért jobban kell küzdeni. De külföldön is ugyanúgy megtalálható minden személyiség. Én most Magyarországon élek, de általában vidám vagyok, persze vannak pocsék napjaim is, de a társaságomat alaposan megválasztom. Sajnos munkahelyet természetesen nem lehet. Szép is lenne, de mindenek van előnye és hátránya.
2018. júl. 12. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!