Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ma Magyarországon nem lehetne...

Ma Magyarországon nem lehetne büntetni az olyan médiákat, melyek a migránsokat pozitív színben tüntetik fel? (No. -ban, Svédországban pont az ellenkezőjét meg lehet tenni, pedig elvileg az a demokrácia és a szólásszabadság hazája)

Figyelt kérdés
Jó lenne látni, hogy az RTL vagy az ATV képernyője el van sötétítve egy napra, és annyi lenne rá kiírva, hogy az NMHH megállapította, hogy a 2016.01.17.-én, este 18:30-kor kezdődő híradójában szándékosan keltett pozitív benyomást az illegális bevándorlókról, emiatt 20 millió forint pénzbírságra, és 24 óra elsötétítésre büntették.
2016. jan. 16. 11:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sajtó-, és szólásszabadság van.
2016. jan. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És szerinted ott sajtó, és szólásszabadság van, ahol pont, hogy negatív színben nem lehet feltüntetni a migránsokat, arabokat, muzulmánokat? (Németország, Svédország, Dánia, stb.?)
2016. jan. 16. 11:24
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Értem én mi a gond, de nem megoldás ami a kérdésedben van. :-) Kettős mércének minden formája bántja valakinek az igazság érzetét (többek között mindig azokét, akiknek a rovására történik), ezért az ellen kellene minden fronton fellépni. Negatív kettős mérce ellen nem megoldás a pozitív kettős mérce, és fordítva sem.
2016. jan. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nézed ezeket a csatornákat?

Gondolom nem.


A híradójuk maradna el?

Szintúgy nem.


Hirtelen az RTL/ATV nézői M1/Nemzeti Hírtv-t néznének?

Szintúgy nem valószínű.


Közvetítenek jelenleg migránsokról?

Nem nagyon.


Akkor mi értelme lenne?

2016. jan. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

Én örülnék neki, csak ezt sajnos nem lehet.


Amit viszont én nem értek, hogy a jósműsorok, hogyan futhatnak? Egyértelmű csalás és lehúzás.

Ezek a tv jósok csalók a tv ahol leadják meg bűnrészes!

Ezzel miért nem csinálnak valamit?

2016. jan. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Akkor ezek szerint nálunk azért nincs ilyen büntetés, mert itt tényleg szólásszabadság van.
2016. jan. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egy olyan országba ne várj sokat, ahol a hírhamisítársért nem kirúgás hanem előléptetés jár.
2016. jan. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
35%

"És szerinted ott sajtó, és szólásszabadság van, ahol pont, hogy negatív színben nem lehet feltüntetni a migránsokat, arabokat, muzulmánokat? (Németország, Svédország, Dánia, stb.?)"


Erre jó lenne valami forrást mutatnod. Az, hogy ezt így gondolod, nem másra példa, mint hogy tévképzeteid vannak az ottani viszonyokról.


A szezont meg ne keverjük a fazonnal: a rasszizmust természetesen nem tolerálják, tehát a keményen népcsoportok ellen lázító kuruc.info stílusú híreket nyilván büntetni fognak. Ez nem egyenlő azzal, hogy migránsról nem lehet rosszat mondani.


Amúgy meg leírhatnád, mivel tesz az RTL pozitív benyomást a menekültekről, mert szerintem csak tényeket közöl róluk. Arról nem az RTL tehet, hogy nem nyalnak be tövig Viktátornak, mint az adófizetők pénzéből finanszírozott, hírhamisító köztévé.


Olyat meg ne kívánj, hogy egyeseknek nem tetsző médiumokat állami erővel hallgattassanak el, mert az mér nem demokrácia.

2016. jan. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha csak valamilyen hírt egyoldalúan lehetne közölni,akkor mi értelme lenne?


Egyébként a normális az lenne,ha olyan híradó lenne,ami a tényeket közölni,nem véleményt formálna.

Az a híradó,amelyik egyik-másik irányba befolyásol nem jó.


Egyfajta agymosás,diktatúra.

Majd a híradó megmondja,hogy te mit gondolj.

Hát hogyne,agymosás.

2016. jan. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
53%
Az sokkal gázabb mikor pár millió emberre azt mondják,hogy terrorsita,miközben kb 50 van köztük.
2016. jan. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!