Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A ti ízlésetek is változik?

A ti ízlésetek is változik?

Figyelt kérdés

Egyszer valahol olvastam, hogy átlagosan 7 évente változik egy ember ízlése és azt gondoltam, hogy ez tök hülyeség, mert még mindig ugyanazokat az ételeket, dolgokat szeretem, mint kisebb koromban. (ekkor kb 15 lehettem)

De most 20 évesen rádöbbentem, az utóbbi 1-2 évben tényleg sokat változott az ízlésem. Pl. régebben utáltam a halat, meg minden ilyen tengeri herkentyűt, viszont ma vacsorára halrudacskát ettem és ízlett. Vagy csokik közül csak a sima tejcsokit bírtam megenni, viszont mostanra sokkal jobban megszerettem az étcsokit, valamint a fehércsokit se vetem meg.

Színek terén is tapasztaltam hasonlót, ezelőtt valamiért nagyon utáltam a zöld színt, de egy ideje annyira megtetszett, hogy egyre több zöld ruhadarabot veszek és a szobám falát is zöldre akarom festetni.

Nektek van olyan dolog az életetekben, amit régebben utáltatok, de mostanra megszerettétek és el se tudjátok képzelni, régen hogy nem szerethettétek? Vagy fordítva? :)


2018. júl. 12. 23:16
 1/9 anonim ***** válasza:
7-8 évente lecserélődik az összes sejted, szerintem azzal kevered.
2018. júl. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem keverem semmivel...

Meg amúgy nem a 7 éven van a hangsúly.

2018. júl. 12. 23:33
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi okból, de nekem is rengeteget változott az ízlésem, de bizonyos dolgokkal biztos mindenki így van, egyre több behatás éri az embert, folyamatosan változunk.

Én például marékszámra tudtam enni 5-10 évvel ezelőtt az édességet. A csokit, gumicukrot, kemény cukrot, mindent.

Most meg szívesebben veszek egy narancslevet, mint édességet.

Régebben a zöldborsó főzelék volt az egyik kedvencem, mostanában csak egyszer eszek, ha az van éppen itthon, utána már nem kívánom.

Szerintem mindenben változunk, csak valamiben jobban, valamiben kevésbé.

Olyan nincs, hogy valaki mindig csak ugyanazt szereti. Mindig jönnek új és új dolgok.

Nekem is van kedvenc előadóm, de vannak, akiket régebben jobban kedveltem, mára már nem hallgatom őket, és fordítva.

2018. júl. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Nekem akkor változott picit az ízlésem, mikor úgymond kirepültem a családi fészekbôl, elköltöztem kollégiumba. Addig ugye azt eszi az ember amit otthon kap, utána meg amit inkább szeret :D Húsból azóta ha nem muszáj, nem eszek disznót (logikus magyarázatom nincs, egyszerűen nem kívánom). Valamint egyedüli laktózérzékenyként a családban azóta kerülöm a tejtermékeket. Az étcsokiért régen nem igazán voltam oda, de most már imádom azt is. :D
2018. júl. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
A jó ízlés nem változik csak a rossz fejlődik. Jobb esetben.
2018. júl. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon sok múlik azon is, otthon hogyan telik a dackorszak. Pl. a spenótot sosem voltam hajlandó megenni, inkább éheztem. Aztán idővel rájöttem, hogy ez inkább csak dac volt. Azt mondtam, hogy nem szeretem és ha az volt, akkor már csak dacból sem ettem bele, mert megmondtam, hogy nem szeretem. Most sem a kedvencem, de megeszem.

Kevés étel maradt, amit nem tudok megenni, az viszont végig kísért az életem során eddig. Ilyen a kesernyésebb olivabogyó pl., vagy a kéksajt.


Amin nagy változást veszek észre, az a bátorságom és az adrenalin hajkurászás. Régen imádtam a hajmeresztőbb dolgokat. Ezek éltettek. Ma már inkább kerülöm őket.


Ami meg egyenesen durva számomra, az az hogy rosszul vagyok az utakon. Gyerekként a busz leghátsó sorában értetlenkedtem a hányós társainkon. Ma én vagyok az a hányingeres az első sorban 10 perc után... :)

2018. júl. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó hogy változik az ízlés! Ha nem változna, akkor már rég senki nem enne spenótot és répát, a húsok közül pedig csak és kizárólag a csirkemell fogyna. :D Persze, vannak dolgok, amik örökre megmaradnak, nagymamám hatvan éve egy falat paradicsomos káposztát sem evett meg, még a szagától is rosszul van, de egy csomó minden változik.
2018. júl. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hatalmas változást nem vettem észre az étrendben, max annyit, hogy most már jobban figyelek arra, hogy több zöldséget és gyümölcsöt egyek, több vizet igyak. Talán még annyi, hogy most már nem mondok azonnal nemet egy újfajta kajára, amit még nem kóstoltam. Amikor kisebb voltam, sosem mertem új ízeket kipróbálni, ma már vevő vagyok rá. Talán ez változott.


L/20

2018. júl. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, bar azt nem mondom, hogy 7 vagy akarhány évente. Viszont az biztos, hogy ételek és némileg a zenehallgatas terén, az elmúlt 15- 20 evben, valtozott az ízlésem.
2018. júl. 14. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!