Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha a külsőm pozitív irányba...

Ha a külsőm pozitív irányba változik, akkor egy idő után a személyiségem is?

Figyelt kérdés

Szóval ha kigyúrt testre tennék szert, fazonra nyírt hajam lenne és stílusosan/elegánsan kezdenék el öltözködni (azaz pozitív irányba változna a külsőm), akkor egy idő után a belső is jobb lenne?

Gondolok itt arra, hogy egyre több csajnak jönnék be, így nagyobb önbizalmam lenne, plusz lenne egy barátnőm, ami növelné az életkedvem. Szimpatikusabbá válnék az emberek számára, ezáltal könnyebben tudnék barátokat szerezni. Több baráttal több kapcsolatom lenne, így talán ők tudnának ajánlanának egy jobban kereső munkát nekem, így nem kéne a pénzen stresszelnem és többet tudnék utazni, ami megintcsak hozzájárul, hogy egy életvidámabb ember legyek.


2018. máj. 21. 21:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt ha te elégedettebb vagy magaddal akkor ezt sugárzod kifele is...ami pozitív.


Másrészt "kigyúrt" jó testet elérni, és karbantartani azért munka és belefektetett energia. (legalábbis ha normális módszerrel, étrend változással, és sporttal éred el ) Ha valaki ezt megteszi magáért az egyrészt növeli az önbizalmát, hogy "kitűzött egy célt, és elérte" másrészt az efféle önfejlesztés építő jelleggel bír szerintem.

2018. máj. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy úgy.


William James-nek (amerikai filozófus és pszhicológus) volt anno. egy olyan elképzelése, hogy az érzelmi állapotunk nem külső tényezők eredménye, hanem fordítva. Egy egyszerű példa az elképzelésről: Nem azért mosolyogsz, mert boldog vagy, hanem azért vagy boldog, mert mosolyogsz. Olyat is mondott, hogy "Ha szeretnél valamilyen lenni, akkor viselkedj úgy, mintha már olyan is lennél."


Arisztotelésznek is volt egy hasonló elképzelése, az meg így szólt: "Mert azokat a dolgokat, amelyeket előzetes tanulás révén kell létrehozni, azokat éppen a létrehozó tevékenység révén tanuljuk meg: építőmesterré csak a házépítés - lantművésszé csak a lantjáték gyakorlása által válik az ember. S ugyanígy, ha az igazságos tetteket gyakoroljuk: igazságossá; ha a mértékletes tetteket: mértékletessé; ha a bátor tetteket: bátorrá leszünk."


Szerintem a valódi önbizalom is ilyen. Ha azt szeretnéd, hogy legyen önbizalmad, akkor viselkedj úgy, mintha már lenne önbizalmad és jönni fog az magától.


Nem attól lesz valódi önbizalmad, hogy elérsz dolgokat, hanem attól fogsz elérni dolgokat, hogy van önbizalmad.

2018. máj. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Népszerűbb leszel és a népszerűséghez szükséges tulajdonságaid jó eséllyel javulni fognak. DE nem feltétlenül lesz minden pozitívabb. Pl. társaságibb ember leszel, de nem feltétlenül tudsz majd jobban belemenni a mélyebb beszélgetésekbe. Lesz önbizalmad, de nem feltétlenül leszel elfogadóbb.
2018. máj. 22. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem attól még hogy vastagabb a karodon az izom, nem lesz hirtelen be plántálva több könyv az agyadba, úgyhogy nem, belsőleg nem változol meg. Ugyanolyan maradsz belül, maximum több önbizalommal, ami ADOTT ESETBEN a jobbik éned hozza elő... tehát az empátiád fejlődhet.


Én is mikor elhíztam, majd fitness gádzsi lettem :) ilyen hülyén szólva, jóval empatikusabb voltam a nálam teltebbek felé, és nem szóltam le őket, mint azon csajszikák akik még nem szedtek fel 1-2 kilónál többet.


Szóval igen, emberileg talán nem szállsz majd el..kivéve ha nem vagy elég intelligens. Akkor simán elhiszed magadról hogy király vagy, és simán leszólhatod a nálad gázabbul kinézőket.


De akkor nem fejlődtél. Csak annyit értél el, hogy pár felszínes és borítékolhatóan buta liba rád néz. Ami legyezgeti az egód. Ügye nem erről van szó? ;)

2018. máj. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!