Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti Magyarországon élő magyarok...

Ti Magyarországon élő magyarok, miért vagytok úgy, hogy ha valaki Vajdaságban született az nem igazi magyar és csodálkoztok honnan tudunk magyarul?

Figyelt kérdés
2018. júl. 13. 22:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mert bár Magyarországon élő magyar vagyok, nem gondolpm így.
2018. júl. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
15%

A kérdésedben benne van ... mert nem Magyarországon születtél.


Most mondhatod azt, hogy jobban kellett volna figyelnünk történelem órán és tudnuk kéne a demográfiai felépítését a környező országainknak, de mivel ez a mindannapokban nem praktikus információ és lehet, hogy csak 20 évente egyszer jön elő érettségi után nem kifejezetten nehéz elfelejteni, hogy rengeteg magyar származású ember van Romániában, akik csak a magyar nyelvet beszélik...

2018. júl. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
#2: Romaniaban?! Vajdasagról van szó...
2018. júl. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
huu gyerekem..Románia közelsincs Vajdasághoz!😀 picit kevered. Tényleg nem figyeltél órán..
2018. júl. 14. 00:15
 5/11 anonim ***** válasza:
57%

Szia, magyarországi vagyok, és tényleg azért, mert az emberek nem figyelnek a suliban, tudatlanok. Ez sok mindenre vezethető vissza, pl. már a szüleiket se látták soha olvasni stb. Messzire vezető vita ez, hogy csak az iskola felelőssége-e, de az tény, hogy nem tanulnak. Azt nem értem, miért mondta valaki, hogy érettségin jön csak elő egyszer hébe -hóba. Épp annyit jön elő,mint bármi más: a görög-perzsa háború, a levantei kereskedelem, a normandiai partraszállás vagy a boldog békeidők.


Egyébként aki odafigyelt, és értelmes, nem gondolja, hogy nem vagytok igazi magyarok.

2018. júl. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem értem, hogy ennek mért kéne alapműveltségnek lenni.


5# Én reál szakos vagyok. Tudom, ez egy óriási általánosítás, de én valószínűleg többet tanulok, mint az átlag egyetemista és az olvasás igazán a műveltséget nem javítja.


Én is rengeteget olvasok, de inkább külföldi szakirodalmat angol nyelven.


Onnan hogyan kéne beidegződnie az ilyen dolgoknak.


Akkor most tanulatlan vagyok mert a Vajdaságot nem tudom fejből elhelyezni a térképen? :D

2018. júl. 14. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

Hiába mentegetőzöl, második válaszoló, fájdalmasan sötét vagy :D

És igen, tanulatlan is vagy. Elhiszem, hogy vannak olyan területek, amikben jó vagy, de igen, magyarként annyit tudni, hogy Erdély Romániában, Kárpátalja Ukrajnában, Vajdaság Szerbiában, Felvidék Szlovákiában van alapműveltség. Mint ahogy ugyanígy alapműveltség európaiként ismerni Európa országait, és tudni őket elhelyezni a térképen. De most komolyan, mi olyan nagy valami ebben, amit nehéz megjegyezni? Nagyon komplex, és megjegyezhetetlen valóban...


Vannak hozzád hasonló ismerőseim, akik azzal próbálnak mentegetőzni, hogy hát földrajzból/töriből mindig is szarok voltak, és bár emberileg nincs velük semmi bajom, de nagyon is gáznak tartom, hogy alapdolgokat nem tudnak.


És, ha ez nem alapműveltség szerinted, akkor mi az?



A kérdezőt sem értem igazából, hogy miért irányul pont Vajdaságra a kérdése (azon kívül, hogy nyilván ott született), mikor ugyanezzel a helyzettel találják szembe magukat más határon túli magyarok is.

Egyébként meg a Magyarországon élő magyarokat sem lehet egy kalap alá venni, vannak ilyenek, és olyanok is.

Ha valaki rácsodálkozik arra, hogy honnan tudsz magyarul, az szimplán iskolázatlan/buta/túl fiatal.

Ha valaki azt mondja, hogy nem vagy igazi magyar, az meg csak szimplán bunkó, és nem tudja átérezni a helyzetedet (ami igazából valamilyen szinten érthető is). Az ilyenekkel nem kell foglalkozni, keress magadnak értelmesebb embereket, amúgy sem lehet mindenkivel jóban lenni.

Bármi is van, ez nem a te szegénységi bizonyítványod, hanem az övék.

2018. júl. 14. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"Én reál szakos vagyok. Tudom, ez egy óriási általánosítás, de én valószínűleg többet tanulok, mint az átlag egyetemista és az olvasás igazán a műveltséget nem javítja."


gyakorikérdések.hu. A hely, ahol ha beégsz, nyugodtan előveheted az "amúgy én informatikus/gépész/mérnök vagyok, csomó külföldi szakirodalmat olvasok, szóval te nekem ne" kártyát. Csodás.

2018. júl. 14. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem csodálkozom, nem érdekel, ki tud magyarul és ki nem.
2018. júl. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

6-os igen, tudatlan vagy. Illetve szakbarbár. Ettől még természetesen lehetsz jó szakember, de az alapműveltséged igencsak hiányos.


Kérdező, ezt csak azok hiszik, akik műveletlenek és akiket nem érdekel a történelem. Én meglátásom szerint nem is szeretik a hazájukat, különben tökéletesen képben lennének a történelmünkkel.

2018. júl. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!