Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A magyar közfelfogás szerint...

A magyar közfelfogás szerint a pszichés betegségek (fóbiák, pánikbetegség, stb. ) csak hiszti, figyelemfelkeltés, nem is igazi betegség?

Figyelt kérdés
2014. aug. 7. 13:58
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Tapasztalataim szerint sajnos igen. Pedig a pszichés betegségek ugyanúgy kezelésre szorulnak, mint bármilyen más testi betegség. Az emberek nagyrésze elfelejti, hogy az agyunk is a testünk része, amely szükség esetén ugyanúgy gyógyításra szorul.
2014. aug. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Igen így van. Pedig ezek komoly problémák. Nem szabad nem komolyan venni. A barátomról kiderült, hogy valószínűleg skizofrén. Nem akar pszichiáterhez menni pedig orvos küldi, mert ő az állítása szerint nem beteg. Aki pszichés beteg az nem tudja magáról hogy beteg. Sajnos nem tudom hogy rávenni az orvosra, épp ezért sem mert ilyen a felfogása az embereknek.
2014. aug. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Konkrétan nekem kevert szorongásos depresszív zavarom van, szociális fóbiával (az orvos szerint, bár normális kivizsgálást nem kaptam, csak felállított egy gyors anamnézist).


Igazából azt én is éreztem, hogy még a saját szüleim sem veszik komolyan a problémámat de nem gondoltam, hogy ez a teljes magyar társadalomra is igaz lenne. Pedig elég rendesen képes megnyomorítani az ember életét...

2014. aug. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%
Úgy érzem, sajnos igen. A többség szerint a depresszió is kikúrálható annyival, hogy fel a fejjel, süt a nap, örülj annak, hogy megvan a két karod-lábad, jó dolgodban nagyon ráérsz hisztizni... Van hova fejlődnünk ezen a téren (is).
2014. aug. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én szüleim is szarnak az egészbe... anyu egyáltalán nem mond semmit, apu meg kiabálósan, hogy FEJEZD MÁR BE EZT AZ ANTISZOCIÁLIS VISELKEDÉST! és akkor ettől rosszabbul érzem magam, úgyhogy remek.. örülök.
2014. aug. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
am szociális fóbiám van.
2014. aug. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!