Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A prűdségnek vannak lelki...

A prűdségnek vannak lelki okai avagy ez egy jellemvonás csupán?

Figyelt kérdés
Az ha valaki túlzottan prűd, az is elkönyvelhető az adott ember tulajdonságának vagy ez inkább pszichés problémának számít?

2018. júl. 15. 16:54
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
Nem pszichés probléma.
2018. júl. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem ez főleg nevelés kérdése. Akit a szülei arra nevelnek, hogy zárkózott legyen, ne vállalja fel önmagát, a vágyait, abból nem lesz egy nyitott ember.
2018. júl. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Olyan lehet, hogy valaki egyről ankettőre prűd(ebb) lesz?
2018. júl. 15. 18:02
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
Mindennek vannak lelki okai.
2018. júl. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
32%

Én ismertem egy mélyen vallásos lányt, már a kinézete is olyan volt, hogy ellentmondott minden prüdériának gyökeresen.

Hatalmas mellek, gyönyörű alak, nevelés ide vagy oda, még egy olyan szexőrült nőt nem nagyon láttam..

A prűd emberek véleményem szerint rendkívül alacsony libidó szinttel bírnak, ehhez párosul egy komplexus is, és mintegy bűnösként mutogatnak örömittasan a szexet élvező emberekre.

2018. júl. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
Mindennek lelki oka van. Olyanná válsz amilyen neveltetést kapsz, amilyen hatások érnek stb. A prűdség nem a hajlandóságokkal kapcsolatos (ami velünk született), az minta alapján alakulhat csak ki.
2018. aug. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
93%
De mi számít prűdségnek? És miért azt tekintjük normálisnak, aki bevállalós? Szerintem megközelítés kérdése.
2018. aug. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Érdekes válaszokat/megközelítéseket kapok.

Nyugodtan lehet válaszolni továbbra is. Esetleg ha boncolni szeretnétek a témát, felvetek egy újabb kérdő szálat: amennyiben külső hatás eredménye, miért tekintik sokan negatív tulajdonságnak? Szerintetek az ilyen embernek tanácsos külső segítséghez fordúlnia?

2018. aug. 5. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!