Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért csinálják ezt velem?

Miért csinálják ezt velem?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Új munkahelyre mentem. Nagy álmom volt ezen a helyen dolgozni, és mikor közölték, hogy sikerült én el sírtam magam. Olyan boldogsággal mentem az első napon, mint egy kisgyerek az első napi tanítására. Majd ez az álmom kb 2 hét alatt szertefoszlott. Éreztem, hogy egyszerűen nem fogadnak el. (Ismertem mindenkit, mert rengeteget jártam oda). Ekkor jött egy új dolgozó is, majd valaki azt mondta a fonokomnek, hogy én (aki szintén kezdő vagyok) elkezdtem betanítani az újat. Ami persze nem volt igaz, mert bármit kérdezett én mindig azt feleltem, hogy nem tudom vagy kérdezze meg x.y-t. Mikor ezt a főnököm mondta én elmondtam az új dolgozónak is, hogy mit állítottak és ő is határozottan kijelentette, hogy semmit nem tanítottam neki!

Eltelt kb egy hónap azóta, tegnap felhívat a főnök, hogy nem leszek ki rúgva, de sok rám a panasz, hogy állítólag én nagyon fel vagyok már bátorodva, és hogy sok mindent megengedek magamnak! Amit egyszerűen végkép nem értek! Szünetre nem járok ki enni. Mindig ott majszolok a munkaterületemen egy pár darab kekszet, senkivel nem beszélek, csak az új kollégával, mert senki mással nem lehet sajnos mivel senki nem beszél velem/velünk. Semmiben ami új dolog nem merek döntést hozni egyedül, ne hogy hibázzak. Mikor bemegyek köszönni sem köszönnek. Iszonyatosan ki vagyok készülve. Tegnap az egyik kolléganő úgy kiabált velem, hogy így még senki. Olyan dologért amit nem követtem el. Aztán mikor rájött, hogy nem én voltam a hibás annyit sem mondott, hogy bocsánat.

Felfoghatatlan számomra, hogy felnőtt emberek miért viselkednek így egymással? Beszéltem már a feletessemel erről, sajnos ő sem érti a velem szemben történő folyamatos bántást. De közölte, hogy ehhez ő túl kevés. Ki fogok készülni, mert kikészítenek. Párom is látja rajtam, hogy nem bírom, de sajnos igaza van, pénzből élünk, és nyelnem kell. De lassan már nem megy...:(



2018. júl. 25. 16:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen emberek. Te vagy az új.. Rajtad élik ki magukat. Lehet nem vagy nekik szimpatikus ezért mindent megtesznek hogy " eltávolítsanak". Annyit tudok tanácsolni hogy ne hagyd magad, ha ennyire fontos számodra az a munkahely akkor harcolj érte, mutasd meg nekik..


Egyébként milyen munkahelyről van szó?

2018. júl. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem állsz ki magadért, amit kíméletlenül kihasználnak. Nem felmentésképp értem, mert kétségtelenül orbitális nagy gyökerek a kollégáid, de sajnos a legtöbb helyen ez van - egy már kialakult csoport nehezen fogad be új tagot, egyrészt valószínűleg féltik a helyüket, másrészt nem ismernek, nem tudják hogy fogsz dolgozni és tartanak a másik véglettől, hogy túl béna leszel és pazarlod az idejüket/lassítod vagy hátráltatod őket a munkában. Pluszban pedig úgy adják le a stresszt, hogy azokba törlik bele a lábukat, akik engedik.


Így külsősként azt érzem, hogy ők már elkönyvelték, hogy menni fogsz - abszolút nem tisztelnek és nem érdekled őket. 1 hónap eltelt és teljesen kivagy rekesztve, nincs könnyű dolgod.


Nem lehetetlen javítani a helyzeten viszont, szerintem amit csinálni tudsz, hogy először is próbálsz barátkozni: aki nem vevő rá, azt azonnal hanyagolod teljesen, aki kicsit is úgy tűnik, hogy elvan veled, azzal minél jobb kapcsolatot kialakítani (ha már pár kollégával jóban leszel, akkor egyre többen nyitni fognak feléd); párhuzamosan pedig a lehető legjobban és legönállóbban végezni a munkád, ha pedig valaki beléd áll, akkor védd meg magad. Lecs*szni például a csajt még akkor, mikor üvöltözik veled - ráadásul miközben semmi közöd nem volt az ügyhöz - az nem egy rossz kezdés.


Sajnos én is megéltem ilyen helyeket, 1-2 megfigyelés vigasztalásként:


- Ne aggódj, nagyon nagy százalékban ők se barátok, többnyire csak jópofiznak egymással. Ahogy elfordul a másik megy a fikázás egymás háta mögött, legyen szó a munkájáról, a kinézetéről, egy tulajdonságáról vagy akármiről.


- Az újakhoz sok helyen így állnak hozzá, mert nem veszik még komolyan őket. Lehet az is benne van, hogy sokan fordulnak meg a cégnél és nem számolnak a friss emberekkel hosszútávon. Ennyire azért nem parasztok az emberek általában, mint nálatok, de ott szerintem erősen benne van az is, hogy nem állsz ki magadért + a főnökség teljesen tesz rá mi folyik a dolgozók között. Akkor szokott még durvább lenni a helyzet, ha valaki teljesítményével nem elégedettek.


- Lesznek olyanok, akikkel kijössz és akikkel nem, ezt el kell fogadni. Voltam olyan helyen, ahol mindenkivel elképesztően jól elvoltam és eldumáltam, kivéve 2 embert, de nekik annyira nem voltam szimpatikus, hogy köszönni se köszöntek és mindenbe belekötöttek, amit csináltam.


- Ha összetudsz barátkozni 2-3 emberrel, akkor már egyre könnyebb dolgod lesz. Terjedni fog az a hír rólad, hogy nincs veled semmi gond, akár megvédenek mások előtt és egyre több kollégával fogsz kapcsolatba kerülni.


A felettesed hiába pártol téged és tűnik normálisnak amúgy, egy besz*ri alak, aki azért mondja hogy túl kevés, mert nem mer ellentétes véleményt mondani a beosztottjaival szemben. Inkább elvan a pozíciójában, mintsem kockáztatná a jobb légkört egy újonc miatt.


Ha semmi nem jön be, egyáltalán nem vevők rád, kirekesztenek és állandóan piszkálnak, akkor vagy minden alkalommal közel sírva mész be, amíg nem válnak meg tőled, vagy előbb helyet váltasz. Fel a fejjel; légy bátrabb és magabiztosabb, védd meg magad ha kell. Ne engedd, hogy más lábtörlőként használjon, ők is ugyanolyan emberek mint te.

2018. júl. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen eddig fontos volt, de mostmár egyre jobban inkább csak feszültebb vagyok miatta. Annyira rossz érzés. Pedig már én sem vagyok fiatal mert ma holnap már töltöm a 30at, de ezt azért még nem éltem át.

Ez egy áruház, ahova az ember tényleg szívesen jön be vásárolni (én is köztük vagyok) de teljesen másabb így az arculat mikor benne vagy.

2018. júl. 25. 16:58
 4/6 A kérdező kommentje:
Próbálkoztam már beszélgetni velük. Vittem be sütit is már. (Hozzáteszem nem vettek belőle) mikor úgy külön-kulon vannak, akkor beszélnek hozzam de ha már jön valaki mintha ott se lennék és már megy is el...mintha leprás lennék minimum. Komolyan mindent megpróbáltam már. Persze próbálom letojni őket de ők a kollégáim. Én is dolgoztam már gyárban ahol több 100an voltunk, persze nem mindenki szerette a másikat, de sose volt ilyen, hogy ennyire menjen a gyűlölködés. Volt hónap elején egy csoportos megbeszélés, ahol az igazgató külön megkérte a dolgozókat hogy segítsenek nekünk a beilleszkedésben...hat ez nem jött össze...komolyan legszívesebben beülnek a kocsiba és a világ végéig mégsem állnék, csak hagyj ne kelljen ezt átélnem, mert borzasztó fájdalom. :(
2018. júl. 25. 18:01
 5/6 A kérdező kommentje:
Ma itt volt kolléganőm. Eljött gyakorlatilag elmondani, hogy mindenki szerint én egy sz.r alak vagyok, akivel nem akarnak együtt dolgozni...5 hét alatt, úgy hogy 30 mondatot nem váltottam velük, ezt biztosan le lehetett szűrni. Tehát holnap reggel felmondok, és mivel próbaidő alatt vagyok, így azonnal kiléphetek, bár nem muszáj megindokolni ilyen esetben, de én megfogom az igazgatónak, és akkor lehetek sz.r alak.
2018. júl. 26. 22:22
 6/6 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy így alakult, olvasni is rossz ahogy bántak veled. Vigasztaljon az, hogy emberileg nullák, csak jót teszel magadnak, ha elhagyod őket. Ők meg fikázzák csak egymást a másik háta mögött. Valószínűleg a másik újoncot is kifogják amúgy csinálni elég gyorsan.


A következő helyen legyél magabiztosabb, az első perctől ne engedd, hogy megpróbáljanak elnyomni, belédrúgni. Még ha ezek után úgy érzed nehéz is lesz beilleszkedni egy új közegbe, ne hibáztasd magad, menni fog az.

2018. júl. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!