Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehetne leírni/megnevezni...

Hogy lehetne leírni/megnevezni ezt az emberi tulajdonságot? Mi okozza ezt?

Figyelt kérdés

Van egy lány, akivel beszélni szoktam.

Ha nem értünk egyet és ő alább marad a vitában, akkor feszült lesz.

Ha nem dícsérem meg valamijét akkor szintén feszültté válik.

Ha emlékeztetem, felszínre kerül valamilyen rossz tulajdonsága, akkor is ideges lesz. Ezen szinte rögtön felhúzza magát.

Ha nem tetszik valamije nekem, mondjuk csinált egy képet, akkor is ideges lesz.

Most volt az, hogy előállt egy tervvel. Nekem nem jött be, mert elég hülyén lett volna kivitelezve, annyit írtam hogy “én ezt máshogy csinálnám” máris ment a flegmázás, duzzogás.


Én nem írok neki provokálóan, már régóta próbálok a fogalmazásomra is figyelni, de ő ilyen.

Nincs kibékülve magával és csak a dícséreteket szereti? Ilyenkor pedig eszébe jutnak magáról rossz dolgok? Vagy mi baja lehet?


2018. júl. 29. 08:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet hogy túlságosan hozzá szokott a korunkra jellemző munkahelyi/iskolai megfeleléshez. Megszokhatta hogy az iskolában vagy a munkahelyén meg is felel minden elvárásnak, ezért fura lehet neki ha a hétköznapi életben meg valaki például azt mondja neki például hogy "Ez az ötlete nem hangzik túl jól". Ez olyan érzést válthat ki benne mint ha a jeles iskolai eredmények után hirtelen kapna egy elégtelent.
2018. júl. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%
Beképzelt, aki mindig mindent jobban tud, soha nem hibázik.
2018. júl. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az ilyet hívják úgy, hogy nárcisztikus személyiségzavar. Menekülj!
2018. júl. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem kell egyből a rosszra gondolni.Szerintem, ha néha kiemelsz egy pozitìv tulajdonságot vele kapcsolatban, amit értékesnek találsz, az neked se kerül sokba, emellett sokat ad az illető számára.

Ha kritikád van felé, akkor úgy fogalmazd meg, hogy ne legyen sértő, de lényegre törő legyen. Javasolj neki változtatást a tervével kapcsolatban. Így a beszélgető partnered voszonyulása is más lesz majd.

2018. júl. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
*viszonyulása
2018. júl. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!