Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mennyit jegyeztek meg, ha...

Ti mennyit jegyeztek meg, ha elolvastok egy könyvet? Rettegek, hogy baj vagy a memóriámmal.

Figyelt kérdés
Mire emlékeztek és milyen részletességgel?

2018. aug. 6. 23:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha érdekel a könyv, akkor sok mindenre. Egyes jeleneteket, amelyek tetszettek, akár szó szerint is vissza tudnám idézni. De pl. mikor kémia fogalmakat olvasok, és próbálnám megjegyezni azokat, már a mondat végén elfelejtem, hogy mit olvastam 10 mp-vel azelőtt.
2018. aug. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha nagyon jó a könyv, és a végén úgy teszem le, hogy "'huuuha ez is a kedvenc könyvem lett" Akkor elég pontosan eltudom mondani, hogy miről szól, mit olvastam.Vannak könyvek amik annyira hozzám nőttek, hogy sok év után is eltudom mondani a könyv történetét, bár akkor már nem pontos leírással. Vannak olyan könyvek amit elolvastam, de pár nappal később már nem is emlékszem a könyvre. Ezek számomra a felejtős könyvek. Persze vannak könyvek amik annyira rosszak számomra, hogy 2 oldal elolvasása után be is fejezem, és arra sem emlékszem, hogy mit olvastam 2 oldalon keresztül.
2018. aug. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

Egy könyvet sem olvastam el életembe, semmit sem vagyok képes megjegyezni, még azt sem ami érdekes vagy fontos. De pl. születési dátumokat megjegyzek, pedig az enyémet pl. évekig kevertem. Még azt sem tudtam megjegyezni érettségin, hogy melyik nap lesz, vagy tételekről fogalmam nem volt.


Lehet az ennek az oka, hogy iszonyat sok infó áramlik be a buksinkba és szelektál az agy.

2018. aug. 7. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!