Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az embereknek kb hány éves...

Az embereknek kb hány éves korukra alakul ki a privát szféra épségének megőrzése iránti vágya (és ezzel együtt tiszteletben tartva mások privát szféráját egyaránt)? Részletzek lent

Figyelt kérdés

Lehet értelmetlenül fogalmaztam meg a kérdésemet, de a lényeg;


hány éves korára alakul ki az embernek az érzés, hogy az aurájába másznak bizonyos emberek vagy húz egy határvonalat amin nem enged át ismerősöket mert az a privát szférája; illetve tartja 3 lpés távolsággal a kapcsolatait, tudatosan nem mások aurájába mászva?


Vagy ez esetleg ember és nem korfüggő? Lehet, hogy akiben ez nem alakult ki tinédzserként, felnőttként ilyen marad?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. aug. 7. 10:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem körülbelül kamaszodás kezdetével kezdett meg lenni a privát szféra iránti vágy. Szerencsére ezt nálunk otthon nem nézték rossz szemmel. De már ezelőtt is hagyták hogy az én dolgaim az enyémek legyenek,nem volt fürdőbe bemászkálás, hallgatózás se az üzeneteim megnézése soha.
2018. aug. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Akkor léeeht ez egyénfüggő? Mert egyik ismerősöm 12 évesen nem tudta mi az a privátszféra és bizony gyakran mászott mások aurájába de most kb 16-17 évesen kezdi konstatálni ha valakinek épp nincs a vele való kommunikációhoz hangulata és olyankor szolíd marad


viszont egy másik ismerősöm még 25 évesen sem ismerte a határokat, de kicsivel a harmincas évei előtt teljesen megváltozott pozitív irányba ilyen téren.


Van a privátszfére kialakításában és jelenlétünk terhességének konstatálásban egy optimális kor?

2018. aug. 7. 11:09
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Személyiség függő, akár itt is lehet olvasni olyan 80 evesekről akik a gyermekük házába szaladgálnak mert van kulcsuk vagy egymás üzeneteiben kutakodó házas 30asokról.
2018. aug. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Metionin ***** válasza:
100%
Nekem ez már kb. ovis koromban megvolt. Mindig utáltam ha random hozzám érnek vagy közel ülnek hozzám, pláne ha beszéd közben az arcomba állnak és fogdosnak is.
2018. aug. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

4-5 éves koromban volt ilyen. Ovisként. Már nem bírtam elviselni, hogy mások játszanak az én homokozós játékaimmal, én nem mertem máséihoz nyúlni, és nem mertem csak úgy odamenni máshoz játszani, vagy elzavartam azokat, akik szó nélkül beavatkoztak a várépításembe.


Persze ez csak egyetlen példa, de az élet minden területére igaz volt ez.

2018. aug. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

simán lehet igen.

sőt, akit a legérzékenyebb kamaszkorban ér ilyen jellegű sérelem, lehet h soha nem fog kialakulni a privát szférára való igény.

2020. jan. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Huszonegynehány évesen már elgondolkozik az ember,hogy talán egyedül kellene laknia.
2020. jún. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!