Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért romantizálja a társdalom...

Miért romantizálja a társdalom az alkoholt?

Figyelt kérdés

Az a férfiasabb / menőbb / magyarosabb aki többet iszik, sőt utóbbi évtizedekben lányok is így gondolják.

Annak a tininek vannak vagány ősei akinek a szülei nem tiltják az alkoholt hanem együtt rúgnak be.

A "dédapám 130 évig élt mert minden nap megitta a kerítésszaggató pálinkáját felkelés után" kezdetű legendák.

"A bor jót tesz a vérkeringésnek" érvel az egyszeri ember, majd felbont egy palack tablettás bort.


Mindez a (Zacher doktor szerint) 1 millió (!) alkoholista országában. Miközben egy alkoholista embernek nem csak komoly egészségügyi problémái lesznek (amiknek kezelése komoly adófizetői pénzekbe is kerül mellesleg), hanem egy alkoholista ember társadalmi szerepe is megváltozik. Például az alkoholista családfők nem a példaértékű gyereknevelésről híresek hanem a családon belüli erőszakról és a fizetés elherdálásáról.


2018. aug. 8. 16:52
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Én is elitelem a gyakori fogyasztását. De nem ellenzem,ha néha néha iszik az ember. Az ilyen sztorik...Hát nem tudom...Viszont az alkohol ertisztito hatasu:) ha belegondolunk,hogy az alkohol mellett vannak hasznos anyagok is legalább némelyik italban,akkor + pont neki. És alkoholt magában nem iszunk ugyi?

Nem szeretem én se ha valaki nagyon gyakran nagyon sokat iszik. De azt meg rühellem,ha nagyivó azzal védekezik,hogy volt már 200eves alkoholista .

2018. aug. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Az egyszeri fogyasztást én sem ítélem el, vagy ha valaki mondjuk egyetemista évei alatt egyszer-egyszer kicsit többet is fogyasztott a kelleténél.

Csak a romantikát ítélem el ami az alkohol mögött van.

2018. aug. 8. 17:01
 3/10 anonim ***** válasza:
És mindez a "romantizálás" miatt! Mi a rák az? És miért akarnak a lányok "férfiasabbak" lenni?
2018. aug. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2018. aug. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem ennek több oka is lehet.

Egyrészt történelmileg az alkohol a mainál jóval fontosabb ital volt. Még pozitív hatása is volt: az alkohol fertőtlenítő hatású, ami mondjuk 300 éve, amikor a legfejlettebb nem üldözött gyógymód az imaolvasás volt, nem volt egy utolsó szempont. A forralt bort ma is szokták enyhébb megfázásra fogyasztani, egyáltalán nem alaptalanul. Emellett régen azért nem volt akkora választék az italokat illetően. Vagy a kútból felhúzott vizet ittad, vagy a bort. Emiatt a bor egy nívós italnak számított. Nem akarom túlragozni: van egy nagyon erős történelmi hagyománya a borfogyasztásnak.

Erre rátesz egy lapáttal, hogy ugye ez tipikusan a felnőttek itala volt, ezért a felnőtt lét és az érettség szimbolúmává vált.

Emellett persze egyfajta önvédelmi mechanizmus is: nem fogják az emberek a saját káros szokásaikat negatívan beállítani. Inkább azt igazolandó felkapnak mindenféle féligazságon alapuló mendemondát, mint ahogy szokott lenni a matuzsálemi korú dédapa példájával. (Aztán persze az, hogy a dédapa öccse 30 évesen elpatkolt májzsugorban, már jóval kevesebbszer említett tény.)


Sajnos ameddig valami túlzottan elterjedt, addig az nehezen fog negatívumként megjelenni. Nem egy családot láttam tönkremenni az alkohol miatt. Szerinted közülük hány alkoholista apát állították be úgy, hogy pocsék a gyereknevelésben? Egyet sem. Mert "társadalmilag elfogadott", és azzal, hogy ő is keres pénzt, már le van tudva a gyereknevelés témaköre. Ezen hozzáállásnak is történelmi okai vannak, de ez már más téma.

Nagyon komoly változás kellene a fejekben, hogy ez az abszurd, beteg alkohol-kultusz mérséklődjön.

Ja, és természetesen "én nem vagyok alkoholista, ennyi bor még nem árt".

2018. aug. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
Azért, mert kényelmetlenebb lenne rossz lelkiismerettel folyatatni az alkoholista életmódot. Könnyebb bebeszélni magadnak, hogy "bezzeg a nagyapám is...", "Krisztus vére", "csak azért iszom, hogy ne legyek ideges xy helyen", "bármikor abba tudom hagyni" stb stb, mint beismerni, hogy túl sokat iszol, meg sem próbálod abbahagyni, pokollá teszed a családod életét, egészségügyi problémákat okozol saját magadnak, emiatt rúgtak ki a munkahelyedről, stb.
2018. aug. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Inkább azt igazolandó felkapnak mindenféle féligazságon alapuló mendemondát, mint ahogy szokott lenni a matuzsálemi korú dédapa példájával. (Aztán persze az, hogy a dédapa öccse 30 évesen elpatkolt májzsugorban, már jóval kevesebbszer említett tény.)"


Ja ez kb olyan mint amikor "motivaciós trénerek" (megmondóemberek) azt mondják hogy a diploma csak egy papír, nem ér semmit, mert 8 általánossal is lehetsz milliárdos nézd csak meg Bill Gates-t, ő se járt egyetemre vagy xy-t (itt általában valami kevéssé ismert tőzsdei spekuláns nevét említik, akinek a vagyona nagy jóindulattal se nevezhető legálisnak), csak azt már nem mondják el, hogy kb 1 milliárd diploma nélküli emberből van 2 ilyen, a maradék meg a ganét takarítja vagy mosogat a mekiben.

2018. aug. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én ugyan fogyasztok alkoholt tarsaságban, de nem azért, mert az férfias.
2018. aug. 9. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ki gondolja ezt, hogy férfias az alkoholfogyasztás? Azok a lányok, akik az apjukat is leisszák? Ugyan! :)

Az ilyen dalok kellenek a kicsit ivós összejövetelekhez. Nem mindenhol és nem minden kultúrközegben állja meg a helyét ugyan, de a legkevésbé sem érzem ezt károsnak. Hagyjad már! Az káros, (saját magára) ha valaki alkoholista, az még károsabb ha ennek okán másokat is tönkretesz! Az viszont, hogy az egyik ember, bátorítja a másikat arra, hogy igyon már egyet, abban nincs semmi káros. Az, hogy mennyi pénz megy el a kezelésükre, az a legkevésbé sem tud zavarni, s a lehető legkevésbé sem sajnálom erre a pénzt, mert kifizetik ezt ők maguk azzal a bődületes adóval ami az alkoholtermékeken van. A büdös életben sosem fogom megérteni azt, hogy miért iszik az, aki agresszívvá válik tőle. Igen keményen betudok rúgni én is, ha megengedem magamnak, de a legrosszabb ami történhet, hogy nagyon szeretek mindenkit, mások szerint a legrosszabb, ami történhet nálam és általában az történik, hogy nem történik semmi, úgy gondolják, hogy a foglalkozás nem ért célba. Az ilyen igyon inkább szerintem! Aki agresszív az még egy dianás cukrot sem!


Nem szeretem ha valaki ezen pörög! Azon pöröghetünk, hogy az alkoholista emberek mások életét is képesek tönkretenni, de mikor valaki ezen kattog, hogy az adófizetők pénzéből mennyi pénz megy az alkeszekre, meg miért "menő" inni, meg hogy nem is igaz, hogy az alkoholos italoknak lehet bármiféle pozitív hozadéka is stb. stb.

A falnak tudok rohanni ettől a picsogástól! Beszéljünk arról, hogy én egy életre bezárnám (tényleges életfogytiglanra ítélném) azokat a férfiakat és nőket egyaránt, akik ittasan, bántalmazzák élettársukat, embertársukat, gyermeküket. Csak azért állna meg ennyiben a történet, mert kultur' emberek vagyunk. Nem lenne körülményfelmérés nálam. Ezt tette, lakat rá! Nincs olyan, hogy a sértett tesz-e feljelentést vagy sem... Ittasan vezetsz, elveszted a jogsid, tiszta sor. Ittasan bántalmazol valakit, akkor a közösségben való élettől vennék el a jogsid, ugyanis arra alkalmatlan vagy. Ez mé' nem tiszta sor?

2018. aug. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azért mert egy komplett kultúra épül az alkoholra. Ibiza, szex, buli, alkohol, lazulás stb. A csajok a piától dögösebbek/menőbbek lesznek, a pasik pedig tökösebbek. Legalábbis ez van a köztudatban. És ez egy közösségkovácsoló szubkultúrává alakult át. Önjelölt szakemberek, akiknek a fejében azonnal előjön a téma és megtalálják a közös hangot más hasonló érdeklődésű emberekkel. És még büszkék is rá. A liberalizmus szorosan összefügg az alkoholizálással. Egyetemistáknál jellemző ez leginkább és nevetséges, hogy a másképp gondolkozó embert pedig bogarasnak/antiszocnak bélyegezik, miközben pont a megbélyegzésük miatt válnak ilyen emberekké. Amikor az egyetemen is olykor indítanak valami borkóstoló nevű szabadon választható kurzus, akkor a sok menő arc veri a mellét, hogy "Na igen, ezt nekem találták ki". Szánalmas. Ha elmegyek egy buliba pár ismerőssel úgy, hogy nagyon ritkán iszom alkoholt, akkor nem fogadják el érvként, hogy nekem ennyi elég, hanem egyből jönnek a tipikus felsőbbrendű szövegek: "Mi van nem bírod a piát?"/"Ne légy már ilyen gyenge."

Sajnos ez is egy olyan szubkultúra, mint a rockerek vagy a futball huligánok, csak éppen országos méreteket ölt.

2018. aug. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!