Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért létezik a tipikus...

Miért létezik a tipikus "info-s" kinézet?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, egyáltalán nem bántani akarok senkit sem a külseje miatt, sőt, bárki aki a környezetemben szidni szokott bárkit a külseje miatt, én vagyok az első aki megvédi őket. Mert a külsőről nagyrészt nem tehet az ember.


De visszatérve a kérdésre. Átlagban ráhúzható az "infó"-sokra egy tipikus "kinézet". Szemüveg, pattanásos arc, de még az arc-szerkezetük is általában hasonlít. Ezt nem az internetes mémek mondatják velem. Infós szakra jártam, és több infó szakos ismerősöm is van a városból.


Van összefüggés ezen külső tényezők (esetleg önös igénytelenség), és az informatikai/matematikai tehetség között?


Miért nem találkoztam/hallottam még soha életemben olyan férfival/fiúval akiért oda vannak a nők/lányok, mert "tökéletesen" néznek ki?


Esetleg ebben is lehet valami összefüggés?



2018. aug. 18. 14:32
 1/7 A kérdező kommentje:
A kérdés utolsó részéből kihagytam egy szót. Tehát Miért nem találkoztam/hallottam még soha életemben olyan INFORMATIKUS férival/fiúval akiért oda vannak a nők/lányok, mert tökéletesen néznek ki?
2018. aug. 18. 14:36
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem csak nekem tűnt ez fel. Én még a bankároknál is meógfigyeltem egyfajta hasonló kinézetet. Elképzelhető, hogy az egésznek az a genetikai háttere, hogy, aki bizonyos szakterületeken kiemelkedő az jár egyfajta "megjelenéssel". Tehát a tipikus "kocka" kinézet: oválisabb arc, vékony testalkat, szemüveg jellemző. A bankárnál alacsonyabb, elhízottabb testalkat, kerek fej.
2018. aug. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az egyes jól mondja. A bankárokat a nagyobb írók is mindig a disznókkal asszociálták.
2018. aug. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Most, hogy mondod :D Érdekelne engem is egyébként.


Létezik, hogy tényleg igenytelenebbek általában külsőre, mert több időt töltenek a gép előtt, hiszen ott úgy sem számít?

Fogalmam sincs, csak bennem elsőre ez ötlött fel

2018. aug. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én azt olvastam, általában az intelligensebb emberek kevésbé, vagy egyáltalán nem követik a divatot, ruhavásárlásnál is inkább egyszerűbb, egyszínű alapdarabokat vesznek. Szóval lehet, az is rátesz egy lapáttal úgymond az "igénytelen" külsőre, hogy nem foglalkoznak azzal, milyen szabású ruhák, színek illenek hozzájuk és esetleg előnytelen darabokat választanak.

Meg az informatikusok a munkájukat a gép előtt ülve töltik, elvileg sokan közülük megtehetik, hogy ne is járjanak be a munkahelyükre, hanem otthonról dolgozzanak, szóval gondolom aki otthonról dolgozik, abban nincs meg a "kényszer", hogy jól nézzen ki, amikor úgyse megy ki nap közben a házból. És a folyamatos ülőmunka után szerintem nehezen tudják rávenni magukat a testmozgásra (magamon is tapasztaltam ezt, hogy amikor egész nap ültem az iskolában, az istennek se tudtam rávenni magam, hogy délután még menjek el futni pl., míg ha egész nap tettem a dolgom, könnyebben kezdtem bele a mozgásba is. Nem hiába mondják, hogy a semmittevésben jobban el lehet fáradni), ezért sokan közülük elhíznak.

Én ezekre tippelnék.

2018. aug. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Fordítva működik a dolog. Akik adott kinézettel és személyiséggel rendelkeznek, kicsi koruktól kezdve általában kiközösítettekké válnak minden közösségben. Ebből következően, mivel a falat nem bámulhatják egész életükben, olyan hobbik és tevékenységek felé sodródnak, amikor egyedül is élvezhetők. Így jutnak az olvasás, tudományok, informatika stb. közelébe.
2018. aug. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
hat az butasag amit az utolso ir, a kockakat eleve jobban erdeklik ezek a dolgok mint a kozos szotyikopkodes
2018. aug. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!