Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hiszi azt sok vagyonos...

Miért hiszi azt sok vagyonos ember, hogy a nem vagyonos az az alattvalója?

Figyelt kérdés
Mert éreztetik, hogy nem "egy tálból cseresznyézünk". Ki-ki a maga stílusában, van aki bunkón csinálja van aki meg választékosan, úgymond stílusosan.
2018. aug. 21. 11:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Mit jelent nálad az, hogy “érezteti, hogy az alattvalója vagy”? Parancsokat, utasításokat ad, aztán pénzt ad érte? Vagy a szó, amit keresel, az az “alsóbbrendű” csak nincs szókincsed. Nem lehet, hogy te vagy komplexusos? Sokan direkt keresik, min lehet megsértődni. Velem még soha senki gazdag nem éreztette, hogy az alattvalója, az alárendeltje, vagy akármi lennék.
2018. aug. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

Mi nem vagyunk vagyonosak, de van pár kevésbé tehetős ismerősünk, mint amilyenek mi vagyunk. Nézzük az ebből adódó problémákat:

-Kölcsön kér két hétre míg megjön a gyes, majd három hónap múlva adja vissza.

-Taxinak néz, mert neki épp rossz az autója, vagy egyáltalán nincs autója.

-Csóró szomszédnak egyszer kell csak cigarettát adni, utána rendszeressé teszi a kuncsorgást, mert nekünk mindig van (fán terem)

-Kerti parti evidens, hogy mindig nálunk van tartva, nem emlékszem mikor hívott meg valaki utoljára.

Aki ezeket rendszeresen megtapasztalja, egy idő után kerüli a nála szegényesebben élő "jó barátokat". Nem feltétlenül a tehetősebb érezteti azt, hogy a nem vagyonos alattvaló, mert a csóróbb meg sokszor hajlamos fejet hajtani, és behunyászkodni egy morzsáért. Magát alázza meg, és arról én nem tehetek.

2018. aug. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Biztos a pénzről szól a konfliktusotok?
2018. aug. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
1: Köszönöm a választ! Kereskedelemben dolgozom, ott tapasztalom, azt hogy páran lekezelő stílusban nyilvánulnak meg amikor visszakérdezek, hogy pontosítsam azt hogy mire van szüksége vagy ha azt mondom, hogy nem tudok olyan dologgal szolgálni ami neki kell és nem is tudom (vagy nem akarom a konkurenciát reklámozni).
2018. aug. 21. 13:44
 5/12 A kérdező kommentje:

2: Akarsz róla beszélni? :)

Egyébként nem erre gondolok, de ismerem a jelenséget, és nem hiszem hogy itt ki tud alakulni ez a helyzet, mert az érintett eleve egy alacsonyabb státuszba helyezi magát. Én nem akarok ilyet csinálni, normál emberi megbecsülést szeretnék, illetve várom el valamilyen szinten. Csakhogy van aki azzal a mantrával fejében jelenik meg az üzletben, hogy a "vevő a király". Ő azt hiszi, hogy a kereskedővel bárhogy lehet beszélni, mert ő csak "örüljön, hogy kiszolgálhat". Ez érződik is. Pedig alapvetően ez csak illúzió. A jó kereskedő elhiteti a vevővel hogy "ő a király", de ez a saját érdekében történik, nem elsősorban a vevőében. Na de ez egy külön téma...

2018. aug. 21. 14:07
 6/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk én azt veszem észre, hogy Magyarországon pont nem a "vevő a király" nézet uralkodik, hanem az eladók viselkednek úgy (tisztelet a kivételnek) mintha szívességet tennének és a vevő örüljön hogy ki van szolgálva.
2018. aug. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
61%

Kérdező, erre a legjobb színtér a közúti forgalom.

Megkapod ezt a kérdést elég intenzíven, ha kimész valami 2-300 ezer forintos autóval az útra.

Kb le leszel túrva, semmibe nézve, kiröhögve.

Ez a Magyarország lassan a kivagyi emberkék országa lesz, sajnos, egyesek ezen az alapvető állati ösztönön, ember létükre nem képesek továbblépni.

Mondjuk az esetek nagy százalékban jó nagy suttyóság áll a gondolkodásuk mögött.

2018. aug. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
6: Ma már nem feltétlenül, ebben igazad van. Különösen fellendülés idején, mint mostanság. De nem ma kezdtem a szakmát, hanem kb. 20 éve. Meg lehetne még árnyalni a képet aszerint hogy Budapest vagy vidék. De ez is egy hosszú téma.
2018. aug. 21. 15:21
 9/12 A kérdező kommentje:
7-es: Pontosan. Nem túl régi megfigyelésem, hogy ha valaki be akar kéredzkedni (vagy pofátlankodni) a másik sorból abba ahol vagyok és történetesen egy "luxusautó" megy előttem, akkor nem ám az elé tolakodik, hanem elém, mint "mezei" autóval közlekedő elé. Oda nem mer...
2018. aug. 21. 15:24
 10/12 A kérdező kommentje:
3: Azt szeretném megtudni hogy mi miatt van. A pénznek lehet köze hozzá.
2018. aug. 21. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!