Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Féltékeny vagyok, mit tegyek?

Féltékeny vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés
37 éves férfi vagyok, az első szerelmem akivel 6 évet éltem meghalt autóbalesetben, (12 éve) azóta számtalan párkapcsolatom volt, különböző országokban( fotós vagyok ezért sokat utazom), nagyon sokan becsaptak, megcsaltak, volt aki őszinte volt velem hogy semmi komolyat nem akar csak egy éjszakát ez tendben vsn, de most találtam egy rendesnek tűnő lányt Boliviában ahol az ország 80% a erkölcstelen és korrupt, nem tudok bízni senkiben és láttam hogy megbántottam a bizalmatlanságommal, amit nem tudok magamból kiírtani sehogy, depressziós vagyok, gyógyszerek szedésével stabil voltam, de ahogy megszeretek valakit, azonnal visszatér a reszketés a félelem attól, hogy megcsal, pedig tudom hogy nem.... Mit tegyek megint beszéljek egy pszihológussal vagy pszihiáterrel? Nem akarom tönkretenni ezt s kapcsolatot mert úgy látom hogy nagyon szorgalmas tanúlt lány, 4 szállodát vezet, ahol sajnos prostituáltak és főnökeik is megfordulnak, el akarom innen vinni magammal, elhegyeztük egymást, de a féltékenység nem múlik el, hiába a gyógyszerek.....

2018. aug. 23. 19:25
 1/4 anonim ***** válasza:
igen, a pszichologus lenne a megoldas. nem csodalom, h az vagy, ha ennyi rossz elmenyed volt ilyen teren. akit egyszer becsaptak termeszetes, h utana ovatosabb lesz. de minden lany kulonbozo, ezert nem lehet rahuzni az egyik bunet is a masikra, nem biztos, h a kovetkezo megfog csalni. de mindenkepp pazichologushoz kene menned, o tudna valami erdemlegesebbet is mondani. + a depressziodnak a kivalto okat is felkutatna, aztan meglehetne azt is oldani
2018. aug. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez abszolút olyan dolog, amihez már szakember kell. Pszichológust tudom mondani én is! 🙂
2018. aug. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sajnos nem ez volt a gond....a barátaim szerint az a baj hogy olyan országokból jött nőkkel keztem ahol a hűtlenség mindennapos...Fülöp szigetek, Indonézia, Bolivia, Kuba. Megmondta a véleményét egy amerikai fotós ismerősöm ezekről az országokról....jó fotózni, de házasodni nem!
2018. dec. 23. 15:13
 4/4 anonim ***** válasza:

Remélhetőleg az idő, amit együtt töltöttetek, begyógyította. Begyógyította? Már több, mint egy év eltelt a kérdés óta. Személyes véleményem, hogy az antidepresszáns nem megoldás, hiszen a bánatnak oka van, az antidepresszáns letompítja az érzéseket, így a bánatosságot is, de az örömöt is. Ha az okot valaki elrendezi magában, azaz feldolgozza a történteket, akkor kikerül a depresszióból (ami egy természetes reakció az ember részéről az őt ért negatív hatásokra). A feldolgozásban egy hozzáértő pszichológus segíthet, de egy jó barát is, meg az idő is.

Történt valami változás azóta?

2019. nov. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!