Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is úgy érzi, mintha sok...

Más is úgy érzi, mintha sok olyan ember lenne, akik kimondottan szenvedve, küzdve és gürcölve akarják élni az életüket?

Figyelt kérdés
Soha nem értettem az ilyeneket, hogy miért csinálják. Van másnak is ilyen a környezetében?

2018. aug. 24. 18:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem vagy figyelmes. Nem látsz csak a pénzt.


Pedig van aki tele van pénzel és mindet oda adná, ha lenne társa, és nem orditana a magánytól.Vagy egészséges lehetne, mert mit ér a pénzel ha a mentális problémáitól kettőig nem lát? Bezony.


Minden ember küzd, az életük különböző területén. Te is csak most úgy teszel mint ha rendben lenne nálad minden, de attól messze vagy.

2018. aug. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

Találkoztam már ilyennel itt is a GYK-n. Arra volt büszke, hogy a belét kimelózza a létminimum alatti keresetéért, és ebből "meg tud élni" a családjával. Tipikusan az az igavonó barom, akinek ostor se kell. Önkéntes rabszolga.


Vannak ilyen késői sztahanovisták, a szocializmus maradványai. Előbb-utóbb kihalnak így vagy úgy.

2018. aug. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#2

Jaja, ezekre gondolok. Hajt, mint az állat, semmi más nincs neki az életében, csak az, hogy dolgozhat és büszke rá, elégedett vele, hogy ilyen élete van.

Soha nem fogom megérteni.

2018. aug. 24. 18:36
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem konkrétan a főnököm is ilyen. Éjjel nappal dolgoztatna, mert "van munka". Még szabadság alatt is bement egyedül dolgozni. Elvárná, hogy reggel 6-ra, vagy este 6-ra vigyek ki valamit (kiszállító vagyok) miközben a munakidőm 8-16h-ig tart. Köszi nem. A koporsón nincs zseb, cseszheti a pénzét. Jah, neki nincs egy épkézláb kapcsolata, az élete egy hulladék. Azt hiszi ha éjjel nappal dolgozik ez megváltozik. :) pedig nem. Én kiröhögöm, aztán eljövök 16h-kor... Nekem nem tud annyit fizetni amiért hanyagolom a családom. :) Ezek az igazi régi kommunista bunkók, akik azt hiszik mindenki azért él és létezik hogy neki dolgozzon.
2018. aug. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Engem inkább az zavar amikor ugyanezen emberek panaszkodnak.
2018. aug. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Én például nem gürcölök, a jóba beleszülettem, még is egy hulladék az életem.
2018. aug. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én imádom a munkám, és nem érzem szenvedésnek, hogy az életem nagy részét ez teszi ki. Ezt kb. senki nem képes felfogni a környezetemben, mert mindenki gyűlöli a munkáját, pedig léteznek jó helyek is :)

Mondjuk én soha nem is panaszkodok miatta.

2018. aug. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egy kívülálló jobban látja a másik baját, problémáját, így ő tudna megoldást rá, amit a szenvedő fél vagy elfogad, vagy nem.

A szenvedő fél meg sok esetben már annyira benne van ebben a "mocsár" életben, hogy ő ezen már nem akar változtatni, mert nem is gondolja/érzi, hogy lehetne máshogyan is, neki az úgy jó, ahogyan van.

2018. aug. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!