Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolja sok ember,...

Miért gondolja sok ember, hogy fejlődni, gazdaságot működtetni csak tudatos és szándékos károkozással lehet?

Figyelt kérdés

Egész konkrétan a tervezett avulásra és a fogyasztói társadalomra gondolok. Hallottam már közhelyeket, hogy "dehát miből élne a" mosógépgyártó, telefongyártó, híradástechnikai gyártó stb, ha nem ez lenne....

Kérem szépen úgy kellene berendezkedni társadalmilag, hogy a szükséges mennyiséget gyártsunk mindenből és akkor nem kellene trükközni és A++ csere csere csere energetikai átveréssel gyártani a szemetet. Lehet hogy egy a++os mosógép kevesebb vizet és áamot használ mint az energomat de ha 3 évente gyártunk 50 kiló szemetet az miért jó?

Szerintem a fogyasztói társadalom és a tervezett avulás egy szándékos károkozás.


Na jöhetnek a konzumerhelyeslő, visszadordító leoltogatások. (Vagy remélem reális válaszok)


2018. aug. 24. 06:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igazad van! De egyáltalán minek a mosógép? Mert mindenkinek rengeteg rongya van. Ha mindenkinek csak egy rend ruhája volna, elég lenne havi egy nagymosás, teknőben, házi előállítású hamulúggal és szappannal.
2018. aug. 24. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

na lám, valaki velem van..


a tervezett avulás el fog tűnni hipp-hopp, mivel büntetik kb 3 éve..


ennek ellenére mi emberek hogy vághatjuk magunk alatt a fát?

én is vallom, hogy a kapitalizmus v nevezzük versenygazdaságnak sosem fog kényelembe helyezni minket.

akkor? ki gátol, hogy leépítsük v kombináljuk?

ha én azt teszem elfogadottá és megbecsültté, hogy egy mosógépet 200 évre tervezünk és javítható és tartja az értékét és betiltom a heti legújabb széria reklámait és adok rá elég pénzt ha valaki dolgozik érte és nyilvántartásba veszem, hogy ne lehessen elhagyni valami erdő szélén és pont pont pont akkor azzal élhető jövőt teremtettem..


jártas vagyok állattartási technológiák tervezésében, nos ott nincs mese, az egyed és a tömeg fizikai, szellemi kapacitásait 130%-kal túltervezzük..

gondolná valaki, hogy a szabad társadalmaink maguktól vesznek majd jó irányt?..téved, az embert oktatni és szabályozni kell..merészség megengednünk, hogy a veszélyes dolgokról a hedonizmus döntsön


én szintén kérem a piros pacsikat :) ők a mindeneim

2018. aug. 24. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mindig figyelmen kívül hagyjátok a fejlesztéseket. Gyárthattok telefont kétszáz évre, csak 100 év alatt akkora különbség lett, hogy egy csőből amibe azonnal belebeszélsz és egy telefonközpontos kapcsol, eljutottunk oda, hogy tárcsázni kell, nincs telefonközpontos, nincs gyakorlatilag már telefonkábel sem.


De hajrá, töltsd le a tárcsázós telefonodra a Vibert.

2018. aug. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Csak egy kérdés, ha ez neked ennyire probléma, miért vettél számítógépet, köttetted be a netet? Miért nem postán kézzel írott levélvben kérdezed a gyártókat? Te is része vagy az egésznek, akárhogy is mosod a kezeidet.


Utolsó válaszoló leírta a lényeget, csak annyival egészíteném ki, hogy nem kellene folyamatosan összekeverni a tervezett avulást, azzal, hogy valaki silány minőségű dolgokat vesz, amik rövid idő alatt tönkremennek.

Vagy máshonnan nézve. Melyik a jobb, ha tervezetten cseréled a gonosz autógyártók által meghatározott periódusban mondjuk a vezérlést a kocsidban 60.000 km-enként 30.000 Ft-ért és csinálsz egy 1kg szemetet, vagy 90.000 km-enként veszel egy komplett új motort és csinálsz 200.000 kg hulladékot?

2018. aug. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

ha figyeltél gondom volt leírni a visszagyűjtés-újrahasznosítás legfontosabb részét: ne tudd oda eldobni a cuccaidat ahova szeretnéd, ahova kényelmesebb..

egy 200 évre gyártott gépet korszerűsíthetsz, beolvaszthatsz stb..ki mondta, hogy addig kell használni?


a fejlesztést sokkal jobban felgyorsítaná ha különválasztanánk a termeléstől.

fejlesszen az akinek a felelősségtudatát nem nyomja el a meggazdagodási vágy v a főnöki parancs

szerinted sokkal járhatóbb út, hogy egy-egy megapixel különbségért kidobatod a fiatalokkal a fél-egy éves telefonjukat? mire jó?

hasznot hoz a versenyhez?

igen.

másban segít rajtunk?

nem.


pont ez az, hogy nem kéne belenyugodni 1 kg szemétbe sem!!!

a bolygónk elég komoly referenciákkal rendelkezik, mégis hogyan tud szemét nélkül működni? ez senkit sem érdekel? olyan okosnak születtünk, hogy elfelejtjük min állunk, mi táplál, mi lélegeztet???


nem mondom, hogy az én meglátásomat kell bevezetni, lehet, hogy értelmetlen..

de a full értelmetlen, felelőtlen út a legyintés és a működésképtelen rendszereinknek való becsicskulás..


ötletek kellenek és csinálni kell!

ki fog megmenteni ha kiirtod magad? a zsiráfok?

2018. aug. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%

Előbb-utóbb eljön ez az időszak is azt gondolom.

Az emberiség tönkreteszi a környezetét, az állat- és növényvilágot és szép lassan saját magát is.

Ha valami nem változik sürgősen, egységesen, globálisan, akkor eltesszük saját magunkat láb alól.

Számomra pl. tök érdekes, hogy míg minden téren a hightech, csúcskategórás cuccok a divatosok és egyre több "vacak" lát napvilágot, ami magától mos, takarít, megcsinál mindent az ember helyett, addig a hulladék kezelés bolygó szinten egyenlő a nullával. Ha erre találna megoldást az emberiség (és nem az elásással, meg az űrbelövéssel, óceánon úsztatással), akkor elfogadható lenne ez a hatalmas mennyiségű hulladékképzés is.

Az a probléma, hogy az idő kereke nem visszaforgatható. Szép kezdeményezés a csomagolásmentes bolt, a turkálók népszerűsítése, az elmosható, tartósabb anyagból készülő szívószál, a nejlon zacskók hátrányba helyezése, stb. Ugyanakkor az a réteg, aki már megtapasztalta azt, hogy mindent tálcán kap és gond nélkül hajíthatja el a műanyag poharát szívószállal együtt 2,5 perc használat után, annak a gondolkozásmódját nagyon-nagyon nehéz átformálni, mert nem érdekli és tudomást sem akar venni arról, hogy mi lesz a gyerekeink, unokáink, leszármazottaink sorsa 40-80-120 év múlva.

Az ember önző és csak magával törődik, csak éppen ez fogja a vesztét okozni. Nem lehet mindent mesterségesen létrehozni. Ha már Magyarországon kérnek víztakarékos életvitelre nyár közepén, akkor jelentős problémáknak nézhetünk elébe az elkövetkezendő évtizedekben.

2018. aug. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%

A termékfejlesztésről hirtelen átnyergelés a hulladékgazdálkodásra.

Ismét egy gondolatébresztés csak. Hajlandó vagy többet fizetni csak azért, mert az adott termék gyártása, szállítása stb közben kevesebb hulladék képződik? Vagy éppen jobban kezelik?Lehet álszenteskedni, de nem. Az olcsóbb kényelmesebb a nyerő, a többi púder...

2018. aug. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Igen és pont ez a probléma, amit próbáltam is ecsetelni valamilyen szinten.

Miért cipelne magával az ember rongy szatyrot, bevásárló kosarat, ha annyira egyszerű leakasztani a szögről a 30 forintos nejlon szatyrot?

Miért vinne magával a csomagolásmentes boltba egy rakás befőttes üveget, ha más boltban egyszerűen csak lekapja a polcról azt, ami kell neki?

Ez mind macera az eddigi kényelmes élethez képest, de valamit valamiért.


ÉN hajlandó lennék ezért többet fizetni, bármilyen hihetetlen is, ahogy most is hajlandó vagyok pl. környezetbarát tisztítószerekért több pénzt kiadni. Viszont én édes kevés vagyok ahhoz, hogy megváltsam a világot.

2018. aug. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

én sosem hittem el, hogy vannak megoldhatatlan problémák..


az igazán életképes ötletek nem kerülnek többe mint a környezetkárosító társaik..

az Electroad és az Audi e-gas közlekedési rendszer pl fényévekkel veri a Teslát..mégis kit hypolunk/-nak?


Az tény, hogy komplex megoldások kellenek, de nehogy már ne tudjak összehozni mai technológiával bármennyi nézőpontot..


Gondolkoztatok olyanon, hogy a parlamenti, országgyűlési rendszerünk csak egy évezreddel van lemaradva? és nem csak a miénk hanem az egész világé..

Onnan származik mikor még lovaskocsin elküldték a megyei jelölteket, felkocsikáztak, megbeszélték, lekocsikáztak elmondták mi a para, kértek véleményt aztán megint gyűlés stb stb...mert! nem tudott mindenki megjelenni az ötleteivel!


most? bekapcsolódhatok érdemben a saját törvényhozásomba? (valljuk be nem elválasztható a környezetvédelemtől a politika..szívesen ignorálnám én is)

pedig online ott lehetnék napi pár percet, elmondhatnám a saját ötleteimet a rosszabbnál rosszabb opciók választása helyett....ssssstb


a rendszerben felléphet korrupció? na vajon?

a hangyáknál (egyik legfejlettebb társadalmi rendszer) véletlen van a most vázolthoz hajmeresztően hasonló decentralizáció? nem véletlen. sebezhetetlen és villámgyors a döntéshozataluk..


figyelünk eléggé az egyénre?

ezt nyitva hagyom:(

2018. aug. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ha valakit tényleg foglalkoztat ez, akár itt is (privátban) nagyon örülnék egy kis kupaktanácsnak
2018. aug. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!