Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gratulálnak, ha valaki...

Miért gratulálnak, ha valaki bejelenti hogy terhes?

Figyelt kérdés
Az hogy örülnek hírnek az egy dolog de ez nem olyan mintha lediplomáznál. Normális esetben teherbe esni nem nagy kihívás, de ha valaki küzködik évekig, akkor is furán veszi ki magát :D gratulálok hogy jókor/eleget szexeltetek
2018. szept. 1. 15:24
1 2 3 4 5
 1/47 October15 ***** válasza:
80%
Ez olyan mint a "részvétem" pont akkora baromság. De hát mit mondj?
2018. szept. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:
hát ha ilyen helyzetbe kerülök, és muszáj jópofát vágni, akkor sok boldogságot
2018. szept. 1. 15:29
 3/47 anonim ***** válasza:
64%
Ha muszájnak érzed hogy "jópofát vágj" ahhoz hogy valaki örömmel elmeséli neked, hogy gyermeket vár, akkor jobb lenne ha nem is mondanál inkább semmit.
2018. szept. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
72%
Ez csak egy szó, ilyen alapon születésnapra se lehetne gratulálni. De ha ez zavar téged, mondd, hogy sok boldogságot, vagy hogy osztozol az örömükben.
2018. szept. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
39%

Én erre csak annyit mondok: Örülök.


Pont, mellesleg nem értem, mi közöm az ő szexuális életükhöz - itt a "már évek óta próbálkozunk"-ra értem. Magyarul évek óta dugtok gumi nélkül... oké, és? :D

2018. szept. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
16%
Csak csúnya nőknek gratulálnak hozzá, mert ez azt jelenti, hogy rondasága ellenére sikerült lefeküdnie valakivel.
2018. szept. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
76%

"gratulálok hogy jókor/eleget szexeltetek"

Inkább:

"gratulálok, hogy belevágtatok a saját családotok megalapításába, ez életetek legnagyobb mérföldköve [bla bla]"

Mindjárt más a hangzása, nem?


Mondjuk ha már bele akarunk menni ebbe, akkor nem szokás gratulálni a szülőknek mikor a gyerek kirepül a fészekből. Szóval a szülő a kezdetekkor kap elismerést, nem pedig ~18 év fáradtságos gyereknevelés után.

2018. szept. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
73%

5# nem a szexuális életét ecseteli, hanem arról tájékoztat, hogy nagy nehézségek árán, de végre baba lesz.


Egy kis megértés kéne csak.

2018. szept. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
45%

Ha az utána következő időszak, sőt évek megpróbáltatásaira gondolok, akkor valóban helyesebb volna inkább részvétet nyilvánítani.


Csakhogy a terhes anyukák egy része ilyenkor csak arra gondol, hogy milyen cuki kisbabája lesz és nem arra, hogy a kisbaba korszak max. 1 év, utána mindig egyre több és több gond lesz a gyerekkel és az ember egész életét tönkre fogja tenni.


Az első időszakban csak aludni nem fog tudni, pedig kimerültebb lesz valaha is korábban. Az igazi nehézségek azonban csak később jönnek.

2018. szept. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
39%
Társadalmi szokás. Gondolom azért, mert ez az élet legnagyobb csodája. Ettől az egy szótól nem tudom miért kell kiakadni vagy rossz néven venni vagy bármit mögé gondolni, mögöttes tartalmat sejtetni.
2018. szept. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!