Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan jöjjek ki ebből az...

Hogyan jöjjek ki ebből az állapotból? Teljesen tönkrementem.

Figyelt kérdés

Röviden: 22 éves vagyok és tartós munkanélküli, súlyos depressziós, alvászavaros, és összetörtek az álmaim a terveimből semmi se jött össze.


A történet ott kezdődik, hogy érettségi után kihagytam 1 évet (amiből később évek lettek), hogy pénzt gyűjtsek - Nem sikerült.


Tavaly februárig ment a pénzgyűjtés, nagyon jól és volt munkahelyem, de mivel a továbbtanulás volt a célom, így benéztem a munkaügyibe, mert indít tanfolyamokat. Pontot adott volna nekem az egyik. Jelentkeztem. A feltétel a felmondás volt, megtettem, de olyan gyökér volt az ügyintéző, hogy képtelen volt elolvasni, hogy "25 éven felülieknek".... munkanélküli lettem és összetörtem önhibámon kívül. Innentől lettem tartós munkanélküli és kijött jobban a depresszióm a kudarcoktól és zuhantam lefele.


Közben jelentkeztem egyetemre, meg folyamatosan munkát keresem (ami nem lett), egyre jobban leépültem, meg altatófüggő is lettem, mivel alvászavaros vagyok, ami csak jobban előjött. Szeptemberre már olyan kész voltam, hogy gyakorlatilag kibuktam volna az egyetemről, csúsztam, így otthagytam.


A történtek annyira megviseltek, hogy pszichiátriára kerültem, ahol úgy kapartak össze, és olyan állapotba kerültem, hogy mikor kijöttem onnan a nevemet se tudtam leírni. De tényleg. De nem adtam fel az álmom hogy egyetemista lettem, folytatni akartam a pénzgyűjtést, és lett munkahelyem (ott voltam olyan állapotban, hogy a munkaszerződést nem tudtam kitölteni), de 1 hónap múlva, amit alig bírtam, meg rosszul is lettem sokszor a munkahelyem (gyár) kirúgtak, mert nem kellett ember.


Itt megint megzuhantam lelkileg, mentálisan. Eljött a tavasz, újra lett nagy nehezen munkahelyem. Ott 1,5 hónapot voltam, szintén egy rohadt gyár, onnan is kirúgtak, mert "visszaesett a megrendelés, nem kell ember". Megint teljesen összetörtem és oda jutottam, hogy megint semmi bevételem, pénzem nem volt az egyetemre nézve. MEgint megzuhantam.


Elment a nyár. Végig otthon ültem, elhatalmasodott rajtam a depresszió újra, immár testi tüneteim is vannak: rángatózik itt-ott hol a kezem, hol a lábam, alvászavar maxon. Minden reményem összetört.


Végső elkeseredésemben továbbtanulás terén elővettem a "b tervem", mivel ismételtem nincs pénzem albérletre, tanulásra. LEvelezős leszek. De nem érdekel az egész. Én nem ezt akartam (tanár akartam lenni), meg semmi motivációm.


Szóval most itt vagyok teljesen készen, összetörtek az álmaim, 0 a bevételem, és egyszerűen semmi se érdekel már. Teljesen megtörtem. Gyakorlatilag amilyen életmódot folytatok az a halállal egyenértékű. :(

És fáj látnom, hogy mindenki élete szépül, van fizetése, én meg egy megtört vénember lettem. A nadrágom lecsúszik rólam (2 éve vettem ruhát magamnak utoljára).


Summa summárum az a kérdésem, hogy mit csináljak, hogy jöjjek ki ebből?


(Közben még kerestem munkát, de olyan helyen lakok, hogy semmi lehetőség, igaz már országosan is küldtem a nagyobb gyárakba önéletrajzot de még válaszolni se bírnak)


2018. szept. 2. 19:06
 1/6 A kérdező kommentje:
Járok pszichológushoz is már néha-néha, csak nem érzem úgy, hogy használ. Meg 4000Ft/óra..
2018. szept. 2. 19:07
 2/6 A kérdező kommentje:

Azt kihagytam, hogy egy kisebb idegösszeomlásom volt egyébként. Amiatt kerültem kórházba.


Szánalmas a helyzetem?

2018. szept. 2. 19:13
 3/6 anonim ***** válasza:
49%
Az én kérdésem az lenne, hogy miért nem akarsz kijönni ebből az állapotból? (Ne dumálj, mert igazam van! NEM AKARSZ boldog és sikeres lenni!)
2018. szept. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
34%

Most azt hiszed érzed rossz neked, pedig ezekből a "véletlen" eseményekből leszűrheted, majd évek múlva, hogy hálás vagy, mert úgy jó történt ahogy történt.


Legyél magadhoz kedves, simogasd az arcod.

2018. szept. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt még olvasni is rossz volt.

A lényeg hogy sose add fel!

2018. szept. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A történeted hasonló mint az enyém azzal a különbséggel, hogy én érettségi után egyetemre mentem. Másfél évig jártam arra a szakra, amit imádtam és ami az álmom (programozó akartam lenni) volt. A betegségem (epilepszia) azonban sajnos gátat szabott ennek így másfél év után ott kellett hagynom. Roncsként zártam az őszi szemesztert és fél évig otthon voltam. Pánikrohamaim voltak, hangokat hallottam a fejemben, a lakásból ki se bírtam lépni. Ott álltam 21 évesen és azt se tudtam, hogyan tovább. Végül úgy döntöttem keresek egy másik szakot, aminek van értelme és szívesen csinálom, így a bukás után fél évvel új egyetemen kezdtem 22 évesen

Még nagyon fiatal vagy, hogy ilyen könnyen feladd. Egyrészt felesleges szídnod magad. Ami megtörtént az megtörtént, változtatni nem tudsz rajta. Egyetemre még bőven tudsz menni. Próbáld meg magad meggyógyítani az év hátralevő részében, utána meg keress munkát és gyűjts tőkét. Ha van némi pénzed, próbálj feljönni Budapestre és jelentkezz kollégiumba. Külön kollégiumokb is vannak, ha nem tudnál az egyetemi koleszba bekerülni. Nem olyan drágák mint egy szoba bérlése. Ha van kérdésed nyugodtam írj üzenetet

2018. szept. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!