Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én vagyok ennyire életkép...

Csak én vagyok ennyire életképtelen, hogy ennyire nem bírom a piát?

Figyelt kérdés
Vendégségben voltunk múltkor, a nagy unszolásra megittam 2 feles 30iksz %-os viszkit. Az első még úgy ahogy lement (bár fintorogva), de a másodiknál azt hittem elhányom magam. Teszem hozzá fiú vagyok (25), de ez mit sem számít, hiszen alig vagyok 50 kiló. Ugyanakkor durva belegondolnom, hogy a csajok - akik hasonló súlyban vannak - sokkal jobban bírják a töményt annyira hogy szinte úgy isszák, mint a bort. És ez majdnem minden csajra igaz. Nem érdekelnek olyan érvek, hogy "nem kell őket követni" meg "egyáltalán nem gáz". Nekem igen, mert fizikailag gyengébb vagyok, mint egy csaj és ez iszonyatosan lelombozó. Mit tudnék tenni, hogy igazi férfi legyek végre?

2018. szept. 4. 13:22
1 2
 1/11 October15 ***** válasza:
100%
Kezdésnek mondjuk ne picsogj amiatt, hogy szar vagy alkesznak. XD Szerintem a kutya le se szrja, hogy mennyit tudsz / akarsz inni.
2018. szept. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

nem kötelező inni, mindenki saját maga dönti el, miből mennyit bír fogyasztani. ha rád erőltettek olyan piát, amit nem is kívánsz, ne csodálkozz, hogy nem esik jól.

gyengébb alkoholt igyál, ha mindenképp akarsz vmit piálni. pl. bor, sör

2018. szept. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem gáz...

Ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy gyengébb vagy náluk, egyszerűen csak a szervezeted nem bontja le olyan gyorsan az alkoholt. Egy enzim kell hozzá (ha jól emlékszem) de van akinek kevesebb ilyenje van, van akinek több.

:) Nekem konkrétan semmi, (egy májbetegségből kifolyólag) így aztán a többiek legnagyobb örömére kėt szem konyakmeggytől képes voltam albán szamár módjára berúgni :D

Amióta ezt tudom (23 éve) semmilyen alkoholt nem ittam, de ettől nem érzem kevesebbnek magam.

2018. szept. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 October15 ***** válasza:
Azt a 2 konyakmeggyes szitut megnéztem volna. XD
2018. szept. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
en mondtam volna sort azt elfogadok mivel csak azt szeretem. nem fogok mast meginni. sorbol is csak minosegit.
2018. szept. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#3: Ácsiácsi! Én alapból az ízét sem bírom. Elsősorban le se megy normálisan a torkomon és ha nehezen le is húzom, akkor rám jön a hányinger és a nyelési kényszer. Azért is írtam, hogy majdnem elhánytam magam.

#5: Ez szép és jó, hogy visszautasítom meg ilyenek. Csak pl. a céges bulin is vannak ilyen "kötelezően ajánlott" körök, ahol mindenki lehúz egy felest. És mégcsak nem is egy proli cégről, hanem multiról van szó és tudjuk, hogy egy vállalatnál mi vár arra a munkatársra, aki nem "csapatjátékos".

2018. szept. 4. 14:30
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem én miért nem tudtam olyan társaságba kerülni ahol viszkivel tukmálnak? :D

Akik jobban bírják inni a piát, azok valószínűleg régebb óta és többet gyakorolnak mint te. Ennyi.

A többit meg leírták, máj, enzimek, kinek milyen, mennyi, aszerint hat rá az alkohol.

Elmondom hogyan nem leszel életképtelen. Megtanulsz ilyen kifejezéseket és bátran használod:

Köszönöm, nem kérek!

Elég volt!

Nem kérek többet!

Nem szeretem a viszkit.

És nem mintha közük lenne hozzá, de akármit mondhatsz hogy miért nem. Még vezetned kell, gyógyszert szedsz a szívedre, májbeteg vagy, cukros, Gilbert kóros, vagy csak mert és kész azért.

Ha benne kell lenni a közös ivásba, megmutatod a kis poharadon, hogy meddig töltsék neked, és udvariasságból felemeled a poharat, majd leteszed.

Felnőtt ember vagy, az azért is jó, mert nem mások mondják meg mit kell tenned.

2018. szept. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Neked kedves kérdező nem bántásból mondom de a tudatodon kellene változtatnod. Mégpedig növelni az önbizalmad pl sporttal , és nem a részegséggel amit mások ajánlanak neked. Másrészről a társaság nem megfelelő. Úgy érzem egyik cégnél sincs írott szabály arra ,hogy fogadd el azt a piát. Ez a Te saját döntésed. És tudod mit ? Aki ez alapján ítél meg téged ,hogy nem iszod meg azt a piát azért nem kár. Nekem ilyen ismerős nem kéne de barátnak sem ,aki a piát rám erőszakolja és ítélkezik felettem ha nem iszom meg a piáját. Áldás ha ilyen ember nem lesz a barátom,ismerősöm.:D . Ne a másikat nézd mit gondol rólad,hanem Te saját magadat vedd a fontossági sorrendben elő. Az a lényeg te mit akarsz! Ha ezt tartod szem előtt boldogabb leszel.

Ja és önismeretedet pedig kicsit tanulj rá ,mert ahogy elnézem nagyon függsz másoktól. :)

2018. szept. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Most jól értelmezem, hogy azért titulálod magad életképtelennek mert nem bírod a piát?

Ebben az esetben a logikád mentén nem kívánok neked fényes jövőt és hatalmas sikereket. Inkább csak legyen normális szerető családod, nyugodt munkahelyed és jó egészséged!

A többit pedig hagyd meg a barátaidnak.

2018. szept. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Második whisky-től már én is elhánynám magam, de az is lehet, hogy már az elsőtől, annyira gyűlölöm. Tőlem aztán bohóckodhatnak vele, emelhetik ezt az italt olyan rangra, hogy ez mennyire nemes, mert a gyártása, az érlelése mekkora szakértelmet kíván, attól még egy hulladéknak tartom! Elnézést kérek attól, aki kedveli ezt az italt, pláne attól, aki ennek nagy szakértője, de már a szagától rosszul vagyok, s véleményem szerint illatról még véletlenül sem lehet beszélni whisky esetében. S azok, akik szakértők a whiskyben, Ők is én úgy gondolom elismerik, hogy nálunk ennek az italnak nincs kultúrája és valszeg soha nem is lesz, tehát a whisky fogyasztása nálunk csak azért elterjedt, mert A Whisky, s mert az Amerika, s mert az nyugat, s mert az menő, s úgy egyáltalán az milyen nemes pia már... Pláne a Johnnie Walker, amit Amerikában a csövesek isznak! Cheers!

Szóval magyar szemmel gondoljuk már végig azt, hogy gyümölcs cukorból alkoholt erjeszteni, amibe a gyümölcs jegyei átkerülnek, majd ha már hordós érlelésnél maradunk, azt egy eperfából készült hordóban megérlelni, attól mennyivel elmarad már az, hogy gabonából nyerünk ki alkoholt, majd azt egy kiégetett tölgyfahordóban érleljük, amitől olyan ízt kap, mint a szalonna, ami beesett a hamuba! Miért kell ez nekünk? Pláne ebben a témakörben az, ami tömeggyártásban készül? Hogy a skótoknak, akiknek az állandó vízszintes eső veri a szoknyájuk alatt a töküket, azoknak ez kell ill. ez jutott, azt értem. Hogy az amerikaiknak, akik ennyit bírtak anno átmenteni maguknak Európából, s ezt tekintik "saját kultúrájuk" részeként, azt is értem, bár számukra adódhatna legalább annyi lehetőség, mint számunkra. No de nekünk miért kell? (Na eléggé hosszú gyűlöletbeszéd kerekedett ki ebből... :D )

Nálad jobban bírják a töményt a csajok, avagy a whisky-t bírják jobban? Van olyan alkoholos ital, amit szívesen elfogyasztanál, azaz ami ízlik is?

Te már egyszer kérdeztél egy ehhez hasonlót, nem?

A nők egyébként ált. jól bírják a piát, ez tény. Attól még tök gáznak tartom, hogy úgy isznak, mint az apjuk, ha nem jobban. A nőiességgel én úgy gondolom teljesen összeegyeztethetetlen, hisz még te is a férfiassággal társítod a piálást. Azok a nők, akik alapban férfiasabbak, azoktól viszont abszolút elfogadom azt, hogy kicsit ivósak, sőt velük szeretek inni.

Igazi férfi légy? Hát kompenzálj, ha úgy érzed, hogy ilyesmin múlik ez. Szedj fel pár kilót, járj el kondiba, (van erre megfelelő táplálkozási tanács, bár kétlem, hogy egészséges lenne...) ha nem fizikai munkát végzel, ha fizikait, akkor válassz olyan mozgási lehetőséget ami azokat az izmokat érinti, ami a munkád során nincs használva. Nőknek egyébként az a férfi, aki vállalja magát és véleményét, nem simulékony, határozott, jóban van önmagával, s teljesen mindegy, hogy joggal vagy sem! Aki csak feltesz ilyen kérdést, már nem az! Ott kezdődik, hogy 25 évesen nem nevezi magát fiúnak! Saját magadat nem tartod férfinak, hisz még név és arc nélkül sem mered ezt kijelenteni. Ilyeneken kattogj, ne azon, hogy a nők leisznak, huszadrangú dolog amellett, hogy nem vagy jóban önmagaddal, nem itt kezdődik a probléma, hogy rosszul vagy a piától!

Azt írod, hogy nem érdekelnek azok, akik azt mondják így vagy jó, így is lehetsz kerek egész, ezt a határozottságot próbáld minden téren alkalmazni, ez jelenti azt, hogy tudsz ilyen is lenni, nem vagy veszett ügy és igazad van, meg se hallgasd azt, aki egy kicsit is csatlakozik abban hozzád, hogy dédelgesse a problémádat! Úgyhogy szerintem a pia jelen esetben számodra csak egy szimbólum ebben az ügyben, nem hinném, hogy ez az, ami a kulcsa annak, hogy te férfinak tekintsd magadat, ne pedig fiúnak!

2018. szept. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!