Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kell idegen szavakat...

Miért kell idegen szavakat használnia egyes embereknek, amit nem mindenki ért?

Figyelt kérdés

Pl korellál,disztribúció,abúzus,stb.

Nem az lenne a beszéd célja,hogy minél érthetőbb legyen?


2018. szept. 8. 02:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%
Ha valaki csak úgy dobálózik az idegen szavakkal, azt én se kedvelem, de nem is nagyon figyelek rá
2018. szept. 8. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
61%

Mert nekik ez az általános műveltség része. Ha nem értesz valamit, kérdezd meg!

Nem kötelező mindenhez érteni, de mindig újat tanulni igen!

2018. szept. 8. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
61%

Nem lehet, hogy mondjuk munkájuk miatt napi szinten használják ezeket a szavakat, így már fel sem tűnik?

Az osemberek mutogatasbol, és nyogdecselesbol is megértették egymást. Akkor mi szükség a beszédre?

2018. szept. 8. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
64%

Vannak akiknek a munkája megköveteli sajnos a kishivatalnoki szakzsargont, és nem tudnak a munkaidő letelte után se kitörni a szerepkörükből...elég gyakori.

Vannak persze olyan modoros sggfejek akik az idegen szavak használatával akarnak okosabbnak látszani és fölényeskedni.

2018. szept. 8. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%

Nem mindegy szerintem, hogy valaki egymásra halmozza ezeket a szavakat, hogy minél okosabbnak és szakértőbbnek tűnjön vagy természetesen használja őket.

Persze nem mindegy a közeg. Ha valaki hatékonyan akarja közvetíteni a gondolatait, akkor általában figyel arra, hogy például szakkifejezésekből kevesebbet használjon olyat társaságban, ahol nincs vagy alig van hozzáértő. Vagy nem beszél bonyolult körmondatokban egy óvodás csoportnak. Vagy nem a legfrissebb, legdivatosabb kifejezésekkel rakja tele a mondandóját, ha a dédnagymamájával beszélget.

De a fogadó fél is tehet annyit, hogy érdekli valami vagy szúrja a szemét egy idegen szó, annak utánanéz.

2018. szept. 8. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
32%
Ez a sznobság ismertető jele.
2018. szept. 8. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki használ idegen szavakat, én is. Nem mindig van rá megfelelő egy-két szavas magyar. Miután kimondtam néha eszembe jut. hogy akinek mondtam talán nem tudja a jelentését csak nem akar rákérdezni. Ha meg kérdés nélkül elmagyarázom és közben meg tudja, akkor meg az van, hogy hülyének nézem. Ez van.
2018. szept. 8. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg azért, mert nekik ez nem idegen. Mindenkinek más a műveltségi szintje.


Mondjuk volt egy ismerősöm, aki ilyen szavakkal dobálózott, ráadásul rossul is használta őket. Na az ciki volt azért.

2018. szept. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
44%
Legtöbb esetben a sznob fiatalok nyálas lazaságát jelenti.
2018. szept. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Gondolom azért a kérdező is használ idegen szavakat amit esetleg nem ért más...
2018. szept. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!