Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A személyiségzavar miképpen...

A személyiségzavar miképpen befolyásolja valakinek a személyiség típusát?

Figyelt kérdés

Amint utánaolvastam egy kicsit az MBTI-nek, egyből meg tudtam mondani, hogy mi a típusa a hozzám közelebb álló személyeknek. Egy-két barátomat meg is kértem, hogy töltse ki a tesztet, és előre tudtam, mi fog kijönni nekik.


Viszont az anyukámnak borderline személyiségzavara van (diagnosztizált), és egyszerűen képtelen vagyok rájönni az igazi személyiségtípusára.

Olyan, mintha minden napon/percben más ember lenne. Egyszer így viselkedik, egyszer úgy, egyik percről a másikra teljesen megváltozik. Nem tudom, mikor önmaga, és mikor játssza meg magát - és szerintem ő sem. Mintha nem is lenne alapértelmezett személyisége. Éppen ezért nem tudom biztosra megmondani a típusát.


Talán leginkább az ESTJ és az ENFP között váltakozik: egyszer főnökösködő, kontrolláló vezető, máskor meg olyan mint egy nagyra nőtt gyerek. De nyilvánvalóan nem lehet valaki két típus keveréke, pláne nem ilyen különbözőké, mégis mindkettőnek illik rá a leírása.


Másnak esetleg van tapasztalata azzal kapcsolatban, hogy a borderline miképpen befolyásolja valakinek az MBTI-típusát? Más személyiségzavaros embereket is ilyen nehéz tipizálni?


(Komoly a kérdés, ezért nem kérek olyan válaszokat, hogy "mi az az MBTI?", meg "értelmetlen ez a besorolásosdi", és ha lehet olyan se válaszoljon, aki még életében nem hallott a borderline személyiségzavarról. Nem szeretnék felesleges köröket futni.)



2018. szept. 9. 17:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem OCD-m van az is egy személyiség zavar, én odáig jutottam már, hogy azt se tudom fiú vagyok-e, vagy lány, elvesztettem minden identitásomat, vagy legalábbis nem vagyok biztos semmiben lassan.
2018. szept. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
*majdnem odáig jutottam :D azért még ott nem tartok, de felőről.
2018. szept. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!