Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Antiszociális személyiségzavar?

Antiszociális személyiségzavar?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szóval,elég keserves gyerekkorom volt,rossz környéken nőttem fel az agresszió volt számomra a példa ezért is érzem úgy hogy kezd megrögzülni bennem ez a fajta személyiségzavar.

Elválasztanám a pszichopátiát a szociopátiától. <--(erre tippelek)

Az emberek 99%-át gyűlölöm csak az állatokat tudom becsülni.

Szeretem szétzúzni az embereket érzelmileg ha arra kerül a sor akkor testileg is.

Nem szoktam manipulálni viszont igazán meggyőző tudok lenni,érvelés során általában győztesként kerülök ki.

Nem tud érdekelni ismerős halála vagy szenvedése,bosszúálló vagyok.

Azt hiszem tudok szeretni de nem úgy igazából.

Még annyi hogy kettős érzelmeket táplálok egy-egy ember iránt,egyszerre kedvelem és utálom,ismeretlen társaságokba felhúzok egy elragadó maszkot.

Szerintetek?



2014. dec. 23. 18:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehetséges, de kár volna előre diagnosztizálni magad. Más dobozok is léteznek, és nálad a legerősebben meghatározó a traumatizáló környezet miatti személyiségtorzulás. KI tudja, mi van alatta?
2014. dec. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
pszichológus
2014. dec. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Járok,de azt mondta hogy mivel még csak 18 vagyok ezért nem szívesen diagnosztizálna mivel a fiatal felnőtt korban szilárdul meg igazán.
2014. dec. 23. 18:44
 4/7 anonim ***** válasza:
63%
A fiatalok 90%-a diagnosztizálja magát (kb 22-23 év alatt). Ebben az a rossz, hogy az öndiagnosztizálás után akaratlanul is elhajlik a személyisége a tévesen megalkotott betegség képére. Sokan még klassznak is tartják, és bele akarnak vágni a dologba. Ha igazán ebben a betegségben szenvednél, akkor nagy valószinű nem tetted volna ki a kérdést, vagy pontosan abba a csoportba tartozol, amit az imént írtam.
2014. dec. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
35%

a pszichomókus nem tud ilyesmin segíteni.

egyszerű a recept,kerülj fa-sza anyagi helyzetbe és minden gondod megoldódik.

ha van pénzed és szép környezetben,normális emberek között élsz,akkor értelmét és célját veszíti,hogy folyamatosan az érdekeidet és önmagadat kelljen védeni,megelőzően támadnod kelljen és nem kell folyamatosan résen sem lenned,hogy mikor támad a másik verbálisan,vagy tettlegesen.

hidd el én is átmentem ezen és ez az egyetlen módszer.

kikerülni az alsó osztálybeli létformából akármilyen módon ás akármilyen áron.

ha tényleg te is olyan vagy,mint amilyennek leírod,nagyon nagy problémát nem fog ez okozni,de azért időbe telik.

2014. dec. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 polyakeszter válasza:
100%

Hallottál már az önbeteljesítő jóslatról? Egy iskolába bement egy pár pszichológus, azt mondta, hogy leteszteli a gyermekek tudását, majd random módon, kiválasztottak egy pár 'okos' és egy pár 'buta' gyermeket. Ezek csak címkék voltak, nem fedték a valóságot. Tudod mi történt a gyerekekkel? A buták az év végére rosszabb jegyeket kaptak a tanároktól, mint korábban és az okosabbak jobb jegyeket.

Ez működhet úgy is, hogy ha te magadról valamit kitalálsz, akkor abban fogsz élni, hogy te szociopata vagy! Lehet, hogy csak egyszerűen introvertált. Az emberek 2/3-a introvertált, ami azt jelenti, hogy szeretsz egyedül lenni... Az introvertált személyek saját belső világukra fókuszálnak, kevés barátjuk van, nem szívesen járnak társaságba, inkább csendes tevékenységekkel töltik az időt.

Biztos nem lehetett könnyű, olyan környezetben felnőni, mint ami neked jutott, de szerintem ha elkezdenéd a jót keresni az emberekben, akkor bizonyára sikerülne egy-egy emberi tulajdonságot megszeretned. Ha ismeretlen társaságokban sikerül felhúznod azt a maszkot, akkor pedig nem is vagy igazán antiszoc...

2014. dec. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Amiket itt leírsz, abból kb. lehetetlen következtetni. De nekem az jön le, hogy NEM VAGY SZOCIOPATA, SEM PSZICHOPATA. Ne diagnosztizáld magad, úgysem sikerül. És vigyázz az önbeteljesítő jóslatokkal.


1. Nem hinném, hogy egy pszichopatát egy percig is zavarna az állapota, és kérdéseket írna ide, inkább ellenkezőleg.

2. Az is gyanús, hogy az embereket nem szereted, de az állatokat igen... Egy pszichopata ugyan miért pont az állatokkal tenne kivételt.

3. Ambivalens érzelmeket táplálsz emberek iránt, na ez sem vall pszichopatára...


Nekem inkább az jön le, hogy szimplán utálod az embereket, ami részben még érthető is...de csak részben.

2014. dec. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!