Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerinted az alábbi mit...

Szerinted az alábbi mit jelent? Fontos!

Figyelt kérdés

“A szegény embereknek nagy tevéjük van,

a gazdagoknak nagy könyvtára”


Ha esetleg letudodnád nekem írni hogy mi ennek a szövegnek a mondandója, azt nagyon megköszönném!



2018. szept. 13. 19:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A tudást jelenti. Itt a szegény ember az agyilag zokni és a művelt a gazdag. Nem a pénzről szól.
2018. szept. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Reméljük csak véletlenü lemaradt egy ékezet a tevéről. :)
2018. szept. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
15%

2Kor 6,10

Mint bánkódók, noha mindig örvendezők; mint szegények, de sokakat gazdagítók; mint semmi nélkül valók, és mindennel bírók.

2018. szept. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%
A gazdag és a szegény csupán irónikus társítása az okos és a föld-buta emberek világában.
2018. szept. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%

Szó szerinti értelmezésben:

Egy nagy tv 100-150 ezer, de lehet olcsóbban is venni. Megveszed egyszer, hitelre, fizeted a törlesztőt és annyi. A könyv ehhez képest nagyon drága. Nem egy könyv, hanem mondjuk mire összevásárol az ember 50-100+ darabot az már több, mint a tv ára.

(Nekem pl. nagy tvm van, de szegényes a könyvtáram. Olcsóbb a könyvtár, mint megvenni a könyvet. Pedig nagyon szeretnék nagyobb könyvtárat, de még antikvár könyvvekkel is számolva, több 100-es kiadás lenne mindent megvenni, amit szeretnék)


Átvitt értelemben és igazából szerintem ez a lényeg:

Az érzelmileg, értelmileg szegény ember a tv-ből kulturálódik. Az okos, bölcs tudásban gazdag ember pedig könyvekkel.

2018. szept. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
16%

3+ Ez nagyon ide kívánkozik még:


Jel 3,17

Mivel ezt mondod: Gazdag vagyok, és meggazdagodtam és semmire nincs szükségem; és nem tudod, hogy te vagy a nyomorult és a nyavalyás és szegény és vak és mezítelen:

2018. szept. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tévé* , de amúgy köszi mindenkinek:D
2018. szept. 14. 00:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!