Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tennétek az alábbi esetben?

Mit tennétek az alábbi esetben?

Figyelt kérdés

2 ember összeköltözik. Csak köszönő viszonyban vannak, de mégis megpróbálják együtt.

Nevezzük el az embereinket:

Anna és Emma.

Annának van egy betegsége, ami egy életre szól (a példa kedvéért legyen a betegség mondjuk vesebetegség). Elvileg már elfogadta önnmagát. Zárkózott, de vannak hű barátai (ha nem is olyan sok). Anna a betegségéből adódóan sok gyógyszert kell szedjen, tehát szinte fél óránként gyógyszereket zörögtet. Amúgy Anna az életében nem tanult, mégis mindig kitűnő volt.

Emma újonc a helyen. Sok barátja van. Az új koliba mindenki szereti. Csinos, karcsú, szép. Viszont Emma nagyon sokat tanul, mégis rosszak a jegyei. Emiatt is zavarja, hogy Anna sokszor zörögteti a gyógyszeres dobozt. Valamint az is, hogy Anna korán lefekszik, és horkol (ami miatt nem tud tanulni rendesen).

Emma gyakran tesz a hangokra megjegyzést. Ami Annát sérti. Ilyenkor Anna visszaszól, ilyenkor álltalában Emma nem tud visszavágni. Ekkor Emma órákig puffog a visszaszólásért.

Ti mit tennétek Anna helyében?


2018. márc. 2. 18:15
 1/8 A kérdező kommentje:
Gondolom egyértelmű, hogy én vagyok Anna. És egyszerűen elegem van, hogy naponta legalább 2x szóba hozza a hátrányomat.
2018. márc. 2. 18:18
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyszeradagolóról hallottál már? Rengeteg kis “fiók” van benne, kiadagolod a cuccot előre egész estére/éjjelre, és nem kell zörögni. Horkolásra meg rengeteg trükk van, kezdve a fogyástól, az oldaladon alvásig, de te nem megoldásokért jöttél ide, hanem hogy szidjuk a szobatársadat, ha jól sejtem.
2018. márc. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Feltételezem, hogy Anna már nem kisgyerek. Tanulja meg bevenni a gyógyszereit úgy, hogy közben nem zörög. Mégis mi olyan nehéz ebben??? Én teljesen csendben be tudom venni őket. Akkor egy ennyire okos lánynak, akinek tanulnia sem kell és mégis szuper tanuló, talán nem okoz gondot ez.
2018. márc. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem, nem voltam elég érthető, elnézést.

A szituáció teljesen más, nem vesebetegségből van szó, és nem gyógyszerekről. Ez példa volt csupán.

A kérdés az kérdés. Mit tennétek? Elköltöznétek, Emmát raknátok ki, újra kezdenétek stb?


Nem Emma ócsárlásának szentelem a kérdést, ezt magam is meg tudom tenni, sőt a szemébe is mondtam sokszor. A kérdés lényege, hogyha beleélnétek magatokat, akkor mit tennétek Anna helyébe.

2018. márc. 2. 19:24
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor ne zörögj azzal, amivel, akármi is legyen az.

Teljesen normális elvárás Emmától, hogy bizonyos időszakokban szeretne nyugalmat és csendet, és nem vágyik rá, hogy állandóan zargassa Anna valamivel.

2018. márc. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha nem megy együtt, közös megállapodás után kettéválik az utatok. Ennyire nehéz?
2018. márc. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Találj valakit, aki úgy alszik, mint a bunda, a gyógyszerek tartására meg keress valami kevésbé zajos megoldást.

Én Emmát is teljes mértékben megértem, hat évig voltam kolis, egy horkoló embert alapból megfojtanál, ha meg még nappal is zörög, akkor pláne. És ezen semmit se változtat, hogy nem tehetsz róla, attól még számára ez idegesítő, ő se tehet arról, hogy hosszú távon nem tudja ezt tolerálni. Pláne, ha nem is elnézést kérsz a zavarásért, hanem még neked áll feljebb.

2018. márc. 3. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Megoldást kezdeményeznék. Más a ritmusotok, mások az elvárásaitok, az igényetek. A közös élet kompromisszumokról szól. Valakivel megy, valakivel nem.

Nekem is volt olyan szobatársam, aki reggel mindent jó hangosan odacsapott, hogyha neki fel kellett kelnie, akkor másnak se legyen jó... Hiába kértük szépen és csúnyán is, hogy egy közösségben élünk (4 személyes koli szoba), kicsit próbáljon már meg tekintettel lenni ránk, tett rá magasról. A költözés volt a megoldás.

Le kell ülni megbeszélni, hogy nem vagytok egy pár, nem kell összeillenetek, de olyan szabályokat kell hoznotok és betartanotok, ami mindkettőtök számára elviselhetővé teszi az együttélést.

2018. márc. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!