Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy kéne közölnöm a barátomma...

Hogy kéne közölnöm a barátommal, hogy bipoláris vagyok?

Figyelt kérdés
Nemrégiben kezdődött el a depressziós periódusa a betegségemnek, és egy kicsit az ő lelkére is rányomta a bélyeget. Nem tud a betegségről, és úgy érzi, hogy ő rontott el valamit, hogy most nem beszélek vele annyit, vagy nem úgy ahogy szoktam. Viszont félek neki elmondani, mert a legtöbb ember, aki egy bipolárissal jár, meg sem várja a következményeket, hanem elhagyja. Tudom, a toxikus embereket ki kéne iktatni a baráti körünkből, de nem szeretném, ha már csak úgy nézne rám, mint egy betegségre, és minden mondatom után azon gondolkodna, hogy ezt most a zavar miatt mondtam e. A kérdésem csak annyi, hogy elmondjam neki egyáltalán? És ha igen, akkor hogyan?

2018. szept. 14. 15:46
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Sehogy.
2018. szept. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy kapcsolat alapja az őszinteség. Ha szeret a barátod, elfogad olyannak amilyen vagy. Nyilván kicsit meg fog ijedni, de szó sincs olyanról, hogy csak egy betegségként tekint rád ne aggódj efelől :)

Azt, hogy hogyan miként közöld vele, szerintem neked kell eldöntened, te ismered őt a legjobban. Egy sétát vagy valahova beültök és megbeszélitek, én valami ilyesmire tudnék gondolni.

2018. szept. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen el kellene mondanod. Titkolózás nem fér el egy felnőtt párkapcsolatban. Üljetek le otthon és nyugodtan beszléjétek át a dolgokat. Ha szeret, akkor melletted fog állni.
2018. szept. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Így: "Barátom, én bipoláris vagyok."
2018. szept. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!