Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Emberek » Emberi tulajdonságok

A kérdés

Hogy kéne közölnöm a barátommal, hogy bipoláris vagyok?

Nemrégiben kezdődött el a depressziós periódusa a betegségemnek, és egy kicsit az ő lelkére is rányomta a bélyeget. Nem tud a betegségről, és úgy érzi, hogy ő rontott el valamit, hogy most nem beszélek vele annyit, vagy nem úgy ahogy szoktam. Viszont félek neki elmondani, mert a legtöbb ember, aki egy bipolárissal jár, meg sem várja a következményeket, hanem elhagyja. Tudom, a toxikus embereket ki kéne iktatni a baráti körünkből, de nem szeretném, ha már csak úgy nézne rám, mint egy betegségre, és minden mondatom után azon gondolkodna, hogy ezt most a zavar miatt mondtam e. A kérdésem csak annyi, hogy elmondjam neki egyáltalán? És ha igen, akkor hogyan?

Keress kérdéseket hasonló témákban: bipoláris, mentális betegség

szept. 14. 15:46  Privát üzenet  

A válaszok
Sehogy.

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 48%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont szept. 14. 15:48 Privát üzenet

Szerintem egy kapcsolat alapja az őszinteség. Ha szeret a barátod, elfogad olyannak amilyen vagy. Nyilván kicsit meg fog ijedni, de szó sincs olyanról, hogy csak egy betegségként tekint rád ne aggódj efelől :)

Azt, hogy hogyan miként közöld vele, szerintem neked kell eldöntened, te ismered őt a legjobban. Egy sétát vagy valahova beültök és megbeszélitek, én valami ilyesmire tudnék gondolni.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont szept. 14. 15:54 Privát üzenet
Mindenképpen el kellene mondanod. Titkolózás nem fér el egy felnőtt párkapcsolatban. Üljetek le otthon és nyugodtan beszléjétek át a dolgokat. Ha szeret, akkor melletted fog állni.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont szept. 14. 16:07 Privát üzenet
Így: "Barátom, én bipoláris vagyok."

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont szept. 14. 18:44 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogyan közöljem egy barátommal, hogy nagyon idegesít, hogy mindenben utánoz?
Kulturális különbségek csak? Nagyon rosszul jön ki néha a lépés egy szicíliai barátommal.
Miért van az, hogy, nem érzem jól magam a barátommal, de mégsem akarom elhagyni?
Hogy értessem meg a barátommal, hogy nem akarom megnézni a Titanicot? 4 órás film és nagyon nem bírom. Kínszenvedés volt belőle 15 perc is. De nem érti meg. Mindig az oszkárokkal jön.
Milyen multipoláris személyiség-dimenziókat ismerünk?
A baratommal mentunk a mozgolepcson le es nekem egy banan volt a kezembe. Nyujtottam a szaja fele viccbol h kapja be es o be is karta kapni. Mit gondoljak most? .

Kérdések az Emberek rovatbólKérdések az Emberi tulajdonságok rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!