Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Emberek » Emberi tulajdonságok

A kérdés

Hogy kéne közölnöm a barátommal, hogy bipoláris vagyok?

Nemrégiben kezdődött el a depressziós periódusa a betegségemnek, és egy kicsit az ő lelkére is rányomta a bélyeget. Nem tud a betegségről, és úgy érzi, hogy ő rontott el valamit, hogy most nem beszélek vele annyit, vagy nem úgy ahogy szoktam. Viszont félek neki elmondani, mert a legtöbb ember, aki egy bipolárissal jár, meg sem várja a következményeket, hanem elhagyja. Tudom, a toxikus embereket ki kéne iktatni a baráti körünkből, de nem szeretném, ha már csak úgy nézne rám, mint egy betegségre, és minden mondatom után azon gondolkodna, hogy ezt most a zavar miatt mondtam e. A kérdésem csak annyi, hogy elmondjam neki egyáltalán? És ha igen, akkor hogyan?

Keress kérdéseket hasonló témákban: bipoláris, mentális betegség

szept. 14. 15:46  Privát üzenet  

A válaszok
Sehogy.

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 48%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont szept. 14. 15:48 Privát üzenet

Szerintem egy kapcsolat alapja az őszinteség. Ha szeret a barátod, elfogad olyannak amilyen vagy. Nyilván kicsit meg fog ijedni, de szó sincs olyanról, hogy csak egy betegségként tekint rád ne aggódj efelől :)

Azt, hogy hogyan miként közöld vele, szerintem neked kell eldöntened, te ismered őt a legjobban. Egy sétát vagy valahova beültök és megbeszélitek, én valami ilyesmire tudnék gondolni.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont szept. 14. 15:54 Privát üzenet
Mindenképpen el kellene mondanod. Titkolózás nem fér el egy felnőtt párkapcsolatban. Üljetek le otthon és nyugodtan beszléjétek át a dolgokat. Ha szeret, akkor melletted fog állni.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont szept. 14. 16:07 Privát üzenet
Így: "Barátom, én bipoláris vagyok."

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont szept. 14. 18:44 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogy értessem meg a barátommal, hogy nem akarom megnézni a Titanicot? 4 órás film és nagyon nem bírom. Kínszenvedés volt belőle 15 perc is. De nem érti meg. Mindig az oszkárokkal jön.
Hogyan közöljem egy barátommal, hogy nagyon idegesít, hogy mindenben utánoz?
Kulturális különbségek csak? Nagyon rosszul jön ki néha a lépés egy szicíliai barátommal.
Miért van az, hogy, nem érzem jól magam a barátommal, de mégsem akarom elhagyni?
Milyen multipoláris személyiség-dimenziókat ismerünk?
A baratommal mentunk a mozgolepcson le es nekem egy banan volt a kezembe. Nyujtottam a szaja fele viccbol h kapja be es o be is karta kapni. Mit gondoljak most? .

Kérdések az Emberek rovatbólKérdések az Emberi tulajdonságok rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!