Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyiket választanád a jövőd...

Melyiket választanád a jövőd szempontjából? Csak 2 lehetőség van!

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Mérlegelve azt, hogy milyen tulajdonságokkal rendelkezem, és mi az ami érdekel, 2 út előtt állok.


1. Megtanulok egy ritka idegen nyelvet, ami nem rövid idő, és elhelyezkedem Magyarországon.


2. Külföldre megyek, ahol betanított gyári melósként helyezkedem el, amolyan ugródeszkának jó. De nem tudom mit csinálok majd helyette ha ráunok. Mivel a nyelveken kívűl szinte semmi nem érdekel, ezért nem tudom mihez kezdenék a gyári melós ugródeszka után.


Hozzáteszem, egy kisvárosban élek, ahol szinte semmi munkalehetőség nincs hiába keresek.


Melyiket választanád? Érvek, ellenérvek ?


22/L


2018. szept. 19. 08:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%

Az elsőt, csak utána marhára nem Magyarországon helyezkednék el :)


(Mondjuk a második sem rossz, mert ha összespórolsz egy csomó pénzt, utána eltudsz menni a “ritka idegennyelv” országába, ahol jóval hamarabb megtanulod a nyelvet)


Harmadik lehetőségként miért nem merült fel valami okj-s képzés, vagy egyéb oktatás? Mi a végzettséged/szakmád?

2018. szept. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
19%
Ugródeszka? Hová fogsz ugrani a második lehetőséggel, ha nem értesz semmihez? Tanulj szakácsnak!
2018. szept. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
Melyikben van békességed? nyugalmad?
2018. szept. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én válaszomat, az én meglátásom, tapasztalatom, képességeim s vágyaimat figyelembe véve írom. Senki nem fog 100%-ban objektív választ adni, de igyekszem.


Válaszom: 1


Pro: ez érdekel, gondolom szereted is a nyelveket. Egy-két nyelvel jól el lehet helyezkedni. Fordító ként(bármit fordítani), tolmácsként(hivatalokban, bárhol) és megélni is lehet belőle. Miért döntenél másképp??


Kontra: sok idő míg elsajátítod. Idővel megváltozhat az adott nyelv értéke, lehet hogy kevésbé lesz keresett (de fordítottja is igaz).


Külföldön szallagmunkásnak? Ha élő robot akarsz lenni, ki (ott) kevés pénzért dolgozik, akkor menj. Még ha haza hoznád is a pénzt, mihez kezdel utánna? Hisz nem hinném, hogy egy életen keresztül ezt szeretnéd.

Elmondjam mit kezdenél a sok pénzel? Nyelv tanfolyamra költenéd, hogy megvalósítsd az 1-est. Csak így van értelme.

2018. szept. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
1-es hozzászóló. Ritka idegen nyelv tudással hová kellene az ember ? Tolmácsolásra,fordításra gondoltam..
2018. szept. 19. 08:48
 6/13 anonim ***** válasza:
56%

De a ritka idegen nyelv, az mi lenne pontosan? Lehet hogy nincs is igény rá mert ritka. És ha az adott országban mindenki beszél angolul, akkor felesleges is a tolmácsolgatás fordítás, mert a nemzetközi nyelvet használják.


Amúgy melyik kisvárosban laksz? SEmmi személyeskedés, csak érdekel.

2018. szept. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Oroszul szeretnék megtanulni. És Nagykanizsán lakom.
2018. szept. 19. 08:56
 8/13 anonim ***** válasza:
84%
Az orosz az minden, csak nem ritka.
2018. szept. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
77%
Tanulj nyelvet
2018. szept. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Orosz nyelv nem ritka, egyre többen tanulják, és az én korosztályom csak előveszi a kötelező orosz nyelv tanultakat,és újra elsajátítja.

De ennek ellenére érdemes oroszul tanulni, mert vendéglátásban, turisztikában nagyon hasznos.

Külföldi gyári melóról meg annyit, hogy nem olyan könnyű mint gondolnád. Ha egy külföldi gyárban dolgozol (ami monoton munka) akkor meg azon kell agyalnod, hogy a legtöbbször minimálbéres fizetéssel, hogy fizesd az albérletet, és minden egyebet. Tudom végigcsináltam.

Én irigyellek téged, de nem is értelek. Irigyellek mert olvasva te könnyen boldogulsz idegen nyelvekkel. De nem értlek, hogy ha több nyelven is tudsz társalogni akkor miért egy gyárban akarsz kínlódni? Rengeteg olyan recepciós munka van ahol a nyelvtudás előny.

2018. szept. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!