Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Erdélyi vagyok, édesanyám...

Erdélyi vagyok, édesanyám arra biztat, azt mondja mindég, hogy költözzek Budapestre mert ott több a lehetőség és a munka szempontjából is jobb. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Teljes bizonytalanságban vagyok. Nehezemre lenne itt hagyni mindent hirtelen az életem egy részét, és új életet kezdni egy új viszonylag ismeretlen helyen barátok, ismerősök, rokonok nélkül, de a jövőm és a lehetőségek szempontjából lehet, hogy jobb lenne megfogadnom anyukám tanácsát.

Nektek mi a véleményetek? Kérlek segítsetek valamilyen tanáccsal legyőzni a bizonytalanságom.

Ti mit tennétek a helyemben?



2013. dec. 8. 12:48
 1/10 A kérdező kommentje:
27F vagyok.
2013. dec. 8. 12:49
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Először is át kell gondolnod, mit akarsz elérni, mik a terveid. Hány éves vagy? Tanulni vagy dolgozni jönnél? Van-e alaptőkéd, amiből albérletbe tudsz költözni és kihúzod az elejét?
2013. dec. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Na, megelőztél :) Van végzettséged?
2013. dec. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Végzettségeim: érettségi, szoftverüzemeltető és autószerelő szakma. Még kevés munka tapasztalattal rendelkezem sajnos, korom miatt. 27 éves vagyok.
2013. dec. 8. 12:55
 5/10 A kérdező kommentje:

"Tanulni vagy dolgozni jönnél?"


Dolgozni elsősorban mivel valami jövedelemből el kell, hogy tartsam magam ott, és tanulni is nagyon szívesen ha a szakmai fejlődésem szempontjából megköveteli az élethelyzet.

2013. dec. 8. 13:03
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha dolgozni akarsz, nincs más lehetőséged. Költöznöd kell.
2013. dec. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia ! :)

Én a te helyedben mindenképp mennék, jól mondják szüleid. Én is "erdélyi" vayok máskülönben. Merre laksz?

2013. dec. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem menny ki valami gazdagabb országba , 5-öd annyi idő alatt megkeresed azt a pénzt és térj vissza a szülő földedre , rengeteg embert ismerek aki kiköltözött végleg , de nem mind járt jól !
2013. dec. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%
Budapesti vagyok és nincs munkám. Lehet, hogy onnan szépnek meg gazdagnak tűnik a város de pusztulat van igazából, csak itt több ember pusztul egyszerre, mint falun, és azért tűnik úgy, hogy nyüzsgés van.:D Szóval semmi értelme, ott is biztos találsz valami munkát.
2013. dec. 9. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jah, és a papírjaid közül egyedül az autószerelő az, amit használni tudnál. Viszont amennyivel többet keresnél itt, annyival több is megy el az életre, albérlet 50 ezer fölött, étel 30 ezer fölött, BKV bérlet 10 ezer, és már el is ment 90, amit nem is biztos hogy megkeresel. Ha nem bejelentett a melód akkor fizeted még a TB-t is.
2013. dec. 9. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!