Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezt miért írják ki a Facebookra?

Ezt miért írják ki a Facebookra?

Figyelt kérdés

Rendszeresen olvasom az éppen szülinapos ismerőseim esti bejegyzéseit:


"Köszönöm, hogy mindenkinek eszébe jutottam/gondolt rám/etc."


Ezek az emberek komolyan azt hiszik, hogy az a több száz (kamu)ismerős reggel azzal a gondolattal ébred, hogy ma xy szülinapja van? Egyszerűen csak értesít az FB.


Egy alkalommal a kíváncsiságtól vezérelve módosítottam a szülinapi dátumomat, és lám, az aktív ismerőseim mind írtak, sőt, volt olyan, aki fel is hívott, azzal indítva a beszélgetést, hogy "Majd elfelejtettem, boldog szülinapot!!". Rém ciki volt. Nem nekem.


Azóta elrejtettem az eredeti dátumot, és minden évben a szűk ismerősi kört leszámítva a kutya nem kíváncsi rám aznap.


2018. szept. 20. 18:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Engem akkor sem köszöntöttek fel, amikor még fent voltam és kint volt a dátum. :DDD De azért fontos volt bejelölniük. Volt, aki még bökést vagy mit csinált, amikor nem jelöltem vissza.


Ilyneken ne húzd fel magad.

2018. szept. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
:D mert ilyen felületes patkány világot élünk ahol az a fontos, hogy f..szbukkon jópofizzanak az emberek , közbe meg sehol semmi...
2018. szept. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a névnapi köszöntések a ledvenceim, amikor kiraknak egy virágos stb. képet az adott névvel, senki sincs megjelölve rajta, aki látja látja aki nem az így járt 😂🤣
2018. szept. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy értik az ilyenek akik ezt írják ki, hogy akik neki írnak. Hiszen így is értelmezhető az, hogy "köszönöm azoknak akik gondoltak rám". Én is köszöntem már meg így az ismerősöknek akik írtak nekem. Legalább ennyi időre "gondoltak rám" azaz felköszöntöttek.
2018. szept. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Remélem érthetően írtam le. :)
2018. szept. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyszerű! Nem akarnak minden kiírásra vagy üzenetre külön válaszolni, így egyben lezavarják.
2018. szept. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem kell ezt az egészet ennyire démonizálni. Saját példámból kiindulva minden nap megnézem a szülinapi értesítőket, de csak azokat köszöntöm fel, akiket kedvelek/tisztelek annyira, hogy ezt a gesztust megtegyem. Szerintem ezt az éppen aktuális szülinapos is tudja, és azzal is tisztában van, hogy a kis csengőcske értesíti az ismerőseit arról, hogy épp szülinapja van, de ő ennek ellenére köszönetet nyilvánít, hogy van olyan ismerőse, aki így is veszi a fáradságot, és ír neki. Véleményem szerint ez például egy kifejezetten hasznos funkció, mert számos olyan ismerősöm van, akiket örömmel köszöntök fel, mégsem fogom tudni megjegyezni mindenki szüketési dátumát. Nem kell mindenben a képmutatást meg a felszínességet keresni.
2018. szept. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Abban egyetértek hogy nem sokat jelentenek ezek a köszöntések általában de pont ezért nem értem ezt a réteget aki meg duzzog hogy ezek mind kamuk és képesek letesztelgetni...

Nem jelent semmit, nem kell ezen felhúzni magad. Valójában nem azért húzod fel magad mert hiányzik hogy mélyebb kapcsolataid legyenek?

2018. szept. 21. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!