Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Neked (vagy ismerősödnek)...

Neked (vagy ismerősödnek) vannak tapasztalataitok, hogy milyenek a mexikói (illetve közép-amerikai) lányok/hölgyek? Legfőképp egy kérdés érdekel (bővebben lent). Lányok is nyugodtan írjanak!

Figyelt kérdés

BÁRMILYEN információt szívesen látok (menni is fog a zöld kéz minden hasznos válaszért), de kiváltképp egy kérdés foglalkoztat az utóbbi napokban igazán:


Hajlandóak-e (nem az Egyesült Államokba, hanem akár) hozzánk, Magyarországra költözni?


Az USA "könnyű" eset, szinte sima ügy, hiszen ott van mellettük, de tőlünk nem csak a legszebb óceán, hanem teljesen más kultúra, szokások, és a meglehetősen nehéz nyelv választ el minket.


(Ha neked, vagy valamely ismerősödnek van tapasztalata ez ügyben) eljönnének ide is? Van erre (a semmitől azért jóval több) esély?



2018. szept. 21. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Sok amerikai diák jön hazai egyetemekre tanulni, úgyhogy elvileg nem lehetetlen megismerkednek velük :)
2018. szept. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
94%

Nekem volt egy Mexikói magyar származású szerelmem. Tanárnő volt az egyik egyetemen Mexikó városban.

Neki esze ágában nem volt ideköltözni Magyarországra! Járt itt, kedvelte, szívesen jött, amikor tehette, de oda kötötte az élete és szeretett is ott élni. Az amerikai (USA) filmekben sztereotípia, hogy minden közép és dél-amerikai be akar vándorolni hozzájuk. Nagyából olyan duma, mint orbán szövegelése a migránsokról. Rémisztgetik a jó népet az USA-ban, hogy eltereljék a figyelmet a valós belső problémáikról.

Ahogy itthonról sem vándorolt ki, minden magyar 56-ban és azóta sem hagyta itt üresen a rántott hús formájú földet, úgy onnan sem akar mindenki elmenni máshová.


Mikor kimentem a nőhöz, első alkalommal beleszerettem Mexikóba és a Mexikói emberekbe. Nagyon közvetlenek, nagyon barátságosak. A magyarok hozzájuk képest rettentő depressziósnak tűnnek. :-( Ott vagyontól függetlenül pozitív kisugárzásuk van az embereknek. A jó dolgokat keresik még a legpocsékabb helyzetekben élők is.

Az amerikaiakat sokan nem szeretik, arroganciájuk, felsőbbrendűségük miatt. Magyarként nem volt szégyenkezésre okom. Amint megtudták, hogy Európából jöttem, menő lettem a szemükben. :-) Való igaz, nagyon sok a közös a két népben, azaz bennük és bennünk! (Kubában is hasonlót tapasztaltam)


A távolságot nem az óceán határozza meg, inkább az utazási költség. Ahogy nekünk úgy a mexikóiaknak is sokba kerül, ha nem gazdagok.


Az ideköltözést számos emberi helyzet határozza meg inkább. Mennyire lesztek szerelmesek, mit és kit kell otthagynia a nőnek, mihez ért, tudja náluk hasznosítani a tudását, beszél-e idegennyelvet...stb. Amennyiben az élete, a körülmények engedik, és beléd habarodik, minden bizonnyal megpróbálna itt élni veled.


Te hajlandó lennél ott élni a nővel? Miért ragaszkodsz hozzá, hogy ő jöjjön ide, miért nem költözöl te oda?


Mellesleg, mielőtt ilyen komoly témákon töröd a fejed, utazz el Mexikóba, Közép-Amerikába. Ismerd meg az ottani kultúrákat, embereket. Távolról, látatlanban nehéz értelmes döntéseket hozni.

Arról nem is szólva, a latin nők külön kategóriát képeznek. Kell idő, mire megszokod, mire valamelyest kiismered őket. :-) Ha nem vagy eléggé temperamentumos, készülj fel, a nő fogja viselni a nadrágot. ;-) Nálunk sok nő csak dumál az egyenjogúságról, latin nő mellett hamar megtapasztalod. ;-)

Ismerned kéne nejemet, aki szintén latin! 100 magyar pasiból 90-et zsebretesz pár perc alatt. :-) Mellesleg, be nem áll a szája. Ha nem lennék magam is ilyen beszédes, nem is bírnám elviselni. Gyerekeink sem csöndes típusok, főleg itthon. A legkisebb királylányt hallanod kéne, mikor anyjával vitáznak. :-) Egyik sem beszél csúnyán, de néha forr a levegő köztük.

Fiam barátnője is félig spanyol kislány, ő még lányomnál is hiperaktívabb.

2018. okt. 1. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Ez sokmindentől függ. Én személy szerint soha nem akartam elköltözni Magyarországról. Emlékszem, 2009 karácsonyán pont a fodrásznál ültem, amikor az egyik vendég arról beszélt, h a barátja mexikói és januárban költözik Mexikóba. Gondoltam is magamban “Te jó ég, egy férfi miatt külföldre költözni, ráadásul Mexikóba??? Ez a nő nem normális!”. 2010 októberében megismerkedtem egy üzleti úton egy mexikói férfival... kitalálhatod, igen, feladtam otthon mindent és kijöttem hozzá Mexikóba 2013-ban. Azóta házasok vagyunk, van két gyerekünk. (És persze azt is megtanultam, hogy soha ne ítélkezzem egy olyan helyzetről, amit nem éltem át 😃)

Az első év nagyon kemény volt, más kultúra, messze a családtól, a hazámtól, de ahogyan előttem is írták, a mexikóiak szuper kedves emberek, végül nagyon megszerettem itt. Évente járunk haza.

Bár az én helyzetem pont a fordítottja annak, amit kérdeztél, de a lényeg: nem lehetetlen, hogy valaki külföldre menjen élni egy szerelmi kapcsolat miatt. Látod, én soha nem gondoltam és nem is szerettem volna külföldön élni, mégis megléptem a szerelem miatt és nem bántam meg. Bármi megtörténhet.

2018. okt. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

En a mexikoiakat mar messzirol felismerem. Tipikusan alacsony, tomzsi emberek.

Szerintem az amerikaiak kedvesebbek mint a mexikoiak. Ok csak melozni jonnek az usaba, nem erdekli oket a kultura, angolul is alig tudnak.

Amerikai mindig mosolyog es egy "How are you"-val indit, ellentetben a mexikoiakkal.


Azt hallottam hogy szorgalmas emberek, viszont nagyon leviszik a munkabereket mert olcson dolgoznak.

Szemelyesen egyet se ismerek.

A nokrol kerdeztel de nekem egyaltalan nem tetszenek a mexikoi nok.

Mivel azok a mexikoiak akik kulfoldre akarnak menni azok szegenyek, igy nincs penzuk Magyarorszagig utazni. Magyarorszagon senkit nem talalnanak aki beszeli a nyelvuket, USA-ban pedig sok a spanyolajku.

Ha mar europaba mennenek akkor szerintem inkabb Spanyolorszagot valasztanak mert legalabb nincs nyelvi akadaly es gazdagabb orszag.

2018. nov. 27. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!