Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményed a beöltözős...

Mi a véleményed a beöltözős bulikról?

Figyelt kérdés

Tehát hamarosan itt van október 31., és ilyenkor Amerikában elég gyakran látni ilyen kisebb-nagyobb bulikat, rendezvényeket, ahova mindenki beöltözik valaminek, kb mint nálunk a farsang, csak nyugaton ennek kicsit jobban kiépült a kultúrája és nálunk is terjed már.


Nem tudom igazából miért, de nekem tökre lenne kedvem egy ilyen bulihoz, a sima bulik már unalmasak a számomra, ez legalább érdekes lenne.


Ti hogyan álltok a témához? Illetve, tudtok Budapesten/Szolnokon ilyesmi témájú rendezvényt október vége felé?


2018. szept. 23. 09:05
 1/7 anonim ***** válasza:
15%

Hallowin-re gondolsz?


Esélytelen, hogy egyetlen egybe is betegyem a lábam.. A halált, és a boszorkány új évet nem ünnepli senki, akinek egy kicsit is van sütnivalója, és Isten szellemét már ismeri.

2018. szept. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Én nagyon szívesen jarnek ilyen bulikba. A Halloween-t is szeretem. Beöltözős bulik azért jók, mert lehet kreativkodni, egy csomó menő jelmez van. Meg van egy feellingje a dolognak.:DD
2018. szept. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Sokszor mondtam már, hogy a Valentin nap helyett inkább a Halloween-t kellet volna átvennünk. Sokkal több értelme lenne, mókás, és jópofa dolog.

Már előre röhögök a sok fogalomzavaros idiótán, akik majd megosztják a facebook-on, hogy Mo.-on Mindenszentek van, nem Halloween. Még ennyi év után sem fogják fel, hogy a kettő teljesen más, és máskor is van. :D

2018. szept. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Mi kultúránkban novemberben elején a Mindenszentek és a Halottak napját ünnepeljük. ilyenkor gondolunk azokra a hozzátartozóinkra, barátainkra, ismerőseinkre, akik már nem lehetnek velünk.

Szerintem ilyenkor partyzni, meg szórakozni elég szánalmas és visszataszító dolog, Amerika majmolása. Én elítélem és nem tartom jó dolognak ezt. Bár tök mindegy, mert a mai világban már senki nem foglalkozik semmivel, meg is látszik az eredménye, ne csodálkozzunk, hogy ilyen a világ.

Nálunk farsangi időszakban szoktak beöltözni, múlatni , szórakozni, ami egy több hétig tartó időszak.

2018. szept. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%

Amerikában is van Mindenszentek, és Halottak napja is.

Szerintem az sokkal visszataszítóbb, hogy a magyarok CSAK Halottak napján emlékeznek meg, és verik a mellüket, hogy ők bizony nem partiznak előtte. Viszont az év többi napján le sem szarják a halottaikat.

2018. szept. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
80%
#4 Hallottál már a Dia de los Muertosról? Gyakorlatilag a Halottak napja mexikói megfelelője. Csakhogy ők a siralmas magyar "kimegyek, gyújtok egy gyertyát, úgy teszek, mint aki szomorú, aztán egy évig oda se dugom a képem" szokás helyett ünnepelnek. Minden borzasztó színes, hangos és vidám. Ételeket visznek a halottaiknak, gyakorlatilag pikniket szerveznek nekik. Ha te ezt is elítéled, mert ahelyett, hogy szomorkodnának a nagy semmin, inkább vidáman emlékeznek az eltávozottakra, akkor egészségedre váljék. Mellesleg Halloween nem esik egybe sem Mindenszentekkel, sem a Halottak napjával, ráadásul eredetileg nem is amerikai szokás. De még ha az is lenne, szerintem kedves dolog, hogy a gyerekek bekopogtathatnak idegenekhez, és édességet kapnak. Én örültem volna, ha csinálhatok ilyet gyerekként, és örülnék, ha meghonosítanánk. Legalább egy kicsit közelebb hozná az embereket. :)
2018. szept. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
68%
Vicces, hogy egyeskének lövése sincs az egészről, de osztja az észt. :D
2018. szept. 24. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!