Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért tartják sokan hülyeségne...

Miért tartják sokan hülyeségnek és kínosnak ha valaki szeret beöltözni mindenféle jelmezbe, korhű kosztümökbe, vagy akár farsangon, beöltözős bulin, mi az, amiért egyesek utálnak beöltözni és fanyalognak miatta?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy például most nyáron milyen sok középkori fesztivál, várjátékok, történelmi bulik vannak, vajon mi lehet az oka, hogy otthon ezt nem lehet eladni?

Miért gondolják azt sokan, hogy idióták, akik ilyen dolgokat szeretnek?

Hollandiában tanulok és látom, hogy itt minden napra jut valami, közékori vásár, fesztivál, reneszánsz napok, és mindenki szeret beöltözni, öregek és fiatalok, tényleg, még hetvenévesnél idősebbek is beöltöznek, és ilyen ruházatban szórakoznak.

Otthon ez miért nem megy, vajon anyagiak miatt, hogy sajnálják rá a pénzt az emberek?

Vagy mert a mostani felnőttek azért még keményen a kommunizmusban szocializálódtak, ahol ugye minden ilyen tilos volt, nem értik ezeket a bulikat?

Vagy mi az oka, hogy otthon az ilyenekre többnyire fanyalgás és egy "az hülyeség" vagy "minek ilyenre költeni vagy "nem vagyunk a közékorban, miért kell ilyen cuccokban bohócságokat csinálni" a válasz?

Tényleg érdekelne, ki mit gondol, szerintem ugyanis épphogy az a szánalmas, hogy Magyarországon mindent csak vagy lebutított változatban lehet csinálni, vagy nem is érdekel senkit.



2014. júl. 19. 02:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Engem pl. nem tudna egy ilyen program felvillanyozni, egyszerűen nem érdekel, így nem is tudnék az adott dolog szerint "szerepjátékozni". Az, hogy a legtöbb ember fanyalog egy ilyen programra, az azt jelenti hogy sok embert ugyanúgy nem érdekel. Van, akiket meg igen. Találd meg ezt a kört, és érezd jól magad köztük, de ne akard ráerőltetni azokra akiket nem érdekel.
2014. júl. 19. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Most olvastam el normálisan a kérdésed 2. felét.

Nem, nem azért nem érdeklődnek az emberek, mert kommunista prolik, hanem mert a legtöbb ember nem jön lázba ettől a "képzeljük magunkat xy helyébe" dologtól. Attól még tudnak szórakozni, csak nem így.

2014. júl. 19. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ugyan már, én ilyet nem mondtam, hogy kommunista prolik.


Viszont a válaszoddal nem válaszoltál igazán, a "miért nem érdekel" a "miért nem villanyoz fel" fogalomkörrel egy és azonos.


És érdekes ez a sztereotípia, hogy azt gondolod, hogy "valaki másnak kiadni magunkat" - nem erről szól, senki másnak nem kell magadat kiadni.


Amúgy nem értem azt sem, miért írtad, hogy "találd meg azt a kört" - köszi nekem nincs rá szükségem.


De a magyarok szimpla ülős-ivós-grillezős különösebb tartalom nélküli "szórakozásával" nem nagyon lehet mit kezdeni, ha látta az ember, hogy mennyivel több is lehet valami.

2014. júl. 19. 02:41
 4/8 anonim ***** válasza:

És van a beöltözős, "tartalmas" buli, meg a grillezős "tartalom nélküli"?


Ha pedig nem a mások életébe beleképzelés a lényeg, akkor meg már tényleg nem értem, hogy mi az értelme. Nem hiszem, hogy jobb lenne a buli, ha 17. századi ruhákban lennék, vagy ősemberkaját szolgálnának fel közben, vagy ilyesmi. Szóval nem, még mindig nem értem, de azt még fenntartom, hogy van aki erre ráérez, van, aki meg nem, és nincs igénye ilyenre. Attól még egyik tábor se bulizik "tartalmasabban" mint a másik.

2014. júl. 19. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az első válaszolónak elég sivár lehet az élete.

A tapasztalataim azt mutatják, hogy általában azok az emberek nem szeretik a jelmezes bulikat, akik nem merik igazán kiélni magukat.

Nem merik megtapasztalni, milyen, úgy érzik, kineveti őket a társadalom, mert eltérnek a normáktól.

Sajnálom az ilyen embereket, mert tényleg klassz élményektől fosztjákmegmagukat.

Ők akkor érzik jól magukat, ha leülnek a pizzériába, megrendelik a jól ismert pizzájukat, megisszák a sörüket, esetleg továbbmennek egy másik kocsmába, diszkóba, moziba, esetleg sportolnak valami kommerszet, és nekik ezzel a szórakozás ki is merült.

Általában elmondható, az átlagembernek a szórakozás egyenlő beülni egy helyre, rendelni valamit és közben beszélni azokról a dolgokról, amikről otthon is beszélgethetnének.

A kosztümös bulik családosoknak kiváltképpen ajánlhatók.

Két gyermekünkkel is kijárunk ilyen bulikra, nagyon élvezik, és mi is.

2014. júl. 19. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kérdező! Pont ma van MondoCon pesten. Nézz ki ha megteheted. Nagyon minőségi Cosplayesek (jelmezesek) szoktak lenni, főleg a craftmanship versenyen.

Ha megteheted ne hagyd ki :)

2014. júl. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
42%

Lehet, hogy úgy van, ahogy az 5-ös írja, de nekem például a főproblémám ezekkel a fesztiválokkal a történelmi hűség. Láttam már várjátékot és nem sikerült meggyőznie, hogy ez olyan jó buli. Unalmas volt, a korhűségtől is messze állt a dolog.

Gondolom Hollandiában ezek fesztiválok jobban vannak megszervezve, mint itt Magyarországon.

Én személy szerint nem kedvelem és unalmasnak tartom azt ilyet. Egy viktóriánus korabeli bálra szívesen elmennék, de az ilyen török vs magyar dolog nem tud lekötni.

2014. júl. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon érdekes szempontból világítoattd a témát, sajnos ebbe nem gondoltam bele, az itteni magas színvonalú, tényleg profi középkori/barokk/viktoriánus feelinget nyújtó rendezvények vannak.


Küldök pár linket, hogy lássátok, valóban nagy a különbség, a magyarok és törökök unalomig ismételt rikítószínű posztókkal és sportcipővel viselt középkorisága tényleg elég lehervasztó, valóban nem eléggé érdekes.

Nagyon béna tud lenni, ha felvesz egy lovagipáncélt/sodronyinget, alul pedig ott figyel a farmer a nikeval.

Vagy a nőknél az összegányolt lábszárközépig érő ruhák.


A legtöbb ilyen jelmezes fesztiválra be se engednek ha nem vagy megfelelően öltözve. Nem feltétlenül anyagiak kellenek hozzá, bár azok is, inkább a kreativitás és az elszakadni-merés-a-kommersztől, ahogy itt írta valaki.


És végül itt egy olyan bál (Belgiumból) amit kérdeztél:

[link]


Itt pedig egy (Németországi) barokk bál:

[link]


Nem, nem filmforgatás, ilyen tényleg létezik.


Szóval úgy tűnik, megint az van, amit az utolsó mondatban írtam, otthon nem tudnak összehozni egy ilyet (se) ahogyan is kell.

2014. júl. 20. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!