Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti elmennétek egy lánybúcsúra/...

Ti elmennétek egy lánybúcsúra/legénybúcsúra, úgy, hogy csak a polgári szertartásra hívnak meg, a lagziba nem?

Figyelt kérdés
Kort és nemet is írjatok.
2018. szept. 25. 07:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem. 20L
2018. szept. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem. 29N
2018. szept. 25. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
29 és nem.
2018. szept. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne?

Gondolom, a lagzi szűk körű, akár pénz, akár más miatt, nem férnek bele a barátok. A legény/leánybúcsú pont arra jó, hogy ezekkel az emberekkel is ünnepelhessen egy jót az illető.

Én nem érezném sértőnek.


28N

2018. szept. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: Szerintem leány/legénybúcsúra csak a legközelebbi barátokat szokták meghívni. Ebből fakadóan, ha engem meghívnának, akkor rosszul esne, ha megmondanák, hogy bocs, a lagziba nem vagy hivatalos. Ez úgy is kiveszi magát, hogy nem vagy elég fontos, csak kellett az ember, hogy az illető menyasszonynak/vőlegénynek bulit csináljon az esküvő előtt. Ez nagyon sértő, legalábbis szerintem.


Kérdező: nem mennék el, pont a fentebb is említett okok miatt. 20/L

2018. szept. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor mennék, ha nincs lagzi, csak polgári szertartás + vacsora a családdal.

Leánybúcsúra közeli ismerősöket, barátokat szokás hívni, tehát ha vagyok olyan közeli ismerős, hogy a leánybúcsúra meghívjon, akkor ahhoz is elég közeli vagyok, hogy a 86. ismeretlen unokatestvér mellé meghívjon a lakodalomba.

2018. szept. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk alapból ott fura a felállás, hogy a legény/leány búcsúba oda tényleg csak azt hívják aki a legközelebbi baráti körbe tartozik, ebből kifolyólag fura, ha nem hívják lagziba.
2018. szept. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Sokan tartanak olyan lagzit, ahol csak a család meg tanúk vannak, barátok nem, még ha amúgy össze is vannak nőve (kivéve ha a legjobb barát a tanú, nyilván). Ebben az esetben nem sértő szerintem. Az anyagi lehetőségek adottak, nem fér be mindenki a lagzira, ez van.

Max akkor, ha 200 fős lagzi van, ahol a falu végi Marinénje is ott van, és úgy nem hívják meg a kérdezőt, na akkor bántó. De ez azért nem reális szerintem.

2018. szept. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Egy főiskolán megismert baratnőm megy férjhez. Lesz lagzi, kb 70-80 emberrel, eleg puccos helyen. Tíz lányt hívott meg lánybúcsúra, velem együtt. Tenyleg joban voltunk foiskolan, mai napig tartjuk vagyos tartottuk a kapcsolatot, eljarunk ide-oda. Beszélgettünk milyen esküvőt is terveznek, stb. Majd, mikor megtudtam (nem tőle) h már rég kiküldeték az esküvői meghívókat és 10ünk közül csak ketten kaptak, akkor azt mondtam, h köszönöm szépen,én ezt nem tartom fairnek, nem fogom magam azz törni h programot talaljak ki meg szorakoztassam a lánybúcsún, tegye meg az, aki ennek ellenére is akarja. Nagyon megsértődött, meg hogy ez bevett szokas mashol is. Gondoltam megkerdem itt, h tenyleg bevett szokas-e.
2018. szept. 26. 14:23
 10/14 A kérdező kommentje:
Gondolom nem tartott legjobbbaratnak, nyilvan nekem sem o volt a legeslegjobb baratnom, de ha mar unnepeltetni akarom magam, es viszonylag nagy lagzit szervezek, akkor alap, h elhivom azokat is, akik vettek a faradtsagot es lanybucsit szerveztek.
2018. szept. 26. 14:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!