Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem szeretem a nevem, mit...

Nem szeretem a nevem, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
A nevem Bettina,de utálom ezt a nevet. Eddig szinte minden embernek egy szőke, hülye hápogós út széli jutott eszébe a nevemről. A Betti becézése a Bettikével együtt olyan mintha valami 3 éves kislány lennék. Nem szép,nem különleges, és még rosszul is hangzik. A névváltoztatáshoz túl fiatal vagyok sajnos. Tudtok valami megoldást vagy valami becézést amivel esetleg jobban tetszene a nevem? Előre is köszönöm a válaszokat!
2018. szept. 29. 13:16
 1/10 anonim ***** válasza:
12%

Detti, Tina.

De szerintem szép neved van. :)

2018. szept. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Mondjuk találd ki, hogy majd milyen nevet szeretnél, és kérj meg mindenkit hogy már most úgy hívjon.
2018. szept. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha van harmadik neved, kérd meg az embereket, hogy azon szólítsanak. Illetve néhány esetben a vezetéknevedből is tudnak képezni valami jó, egyedi nevet. Pl nem tudom, hogy a Zoe nálad tényleg harmadik név e, vagy csak neked tetszik, de a becenevekben az is jó, hogy független lehet bármelyik anyakönyvezett névtől. Egyik ismerősömnek így lett Keksz a neve. Bár szerintem hülyébb, mint a keresztneve, de megszoktuk, és már úgy hívjuk.
2018. szept. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!


A Zoe csak tetszik nekem,és nagyon jó lenne ha így hívnának,de a közeli barátaimat hiába kértem meg azt mondták hogy ők már megszokták a Bettit. :( Harmadik nevem meg nincs. Bár nemsokára megyek középsuliba ahol már van esély arra hogy így hívjanak ha megkérem őket.

2018. szept. 29. 13:31
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem vagy még középiskolás 16 évesen? Szép név a Bettina, én Bettinek becéznélek, vagy a vezeték neveden hívnálak :D (16 év alatt nem lehet ide regisztrálni,ha leírod, hogy 13,14,15 éves vagy törölnek. )
2018. szept. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy Bettina osztálytársam, ő sem szerette a nevét, ezért mindenki Tinának, vagy Tinkának hívta. Egy idő után már eszünkbe se jutott róla az h "Betti". Ha új suliba mész, mindenkinek a beceneveden mutatkozz be már az elején, és csak arra hallgass, így azt szokják majd meg.
2018. szept. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem viszont a Bettina nagyon szép név. Nem értem, mi bajod vele. Az iskolában volt Egy Betti nevű nagyon jó csaj (speciel barna hajú és kitűnő tanuló), akiről sokáig azt hittem, hogy Bettina a neve, de kiderült, hogy Bernadett, akit mindenki Bettinek becézett. Ekkor kicsit csalódott voltam... Ha neked mégsem tetszik, a középsuli előtt találj ki valami semleges nevet (vagy akár becézd a vezetékneved), így rögtön azt fogják megszokni. :)
2018. szept. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat!

Nálam ront a helyzeten hogy tényleg szőke hajjal születtem. Így örömmel piszkálnak a szőke nős viccekkel amikbe mindig bettinek nevezik a szőke csajt

2018. szept. 29. 18:40
 9/10 anonim válasza:
Sok Bettinát ismerek. Tini, Tina, Tinka, Nana, Titti, Tücsi a becézések amiket szoktak használni. De egyébként kb. ennyi idősen nekem is volt egy korszakom, amikor gyűlöltem a nevemet, mindenféle becézést kitaláltam, vártam hogy mikor leszek olyan idős, hogy megváltoztathassam. Ez nyom nélkül elmúlt, rájöttem hogy szerencsés vagyok a nevemmel, nagyon tetszik és nem adnám semmi pénzért. Szóval szerintem te is meg fogsz barátkozni vele, rájössz hogy lehetne ennél sokkal rosszabb is.
2018. szept. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én a Zoltánnal vagyok így, mikor úgy hívnak, a Zoli-t jobban szeretem, de nem tervezem ezt a nevet tovább vinni. Nekem mindig a szultán jut eszembe, amiből a név eredete származik. Továbbá nekem az apám egy tahó, kit már csak biológiai apának tartok számon és próbálom őt teljesen kitörölni az életemből, így a vezetéknevét/vezetéknevemet azt mindenképpen eldobom.Én Németországban tervezem a jövőmet és egyre közelebb állok e cél felé, így én már sok helyen a németre átfordított nevemet használom, ami Jürgen Fürstenberg lenne. Bár én úgy vagyok vele, hogy aki egy névvel viccelődik, akkor az a személy is egy vicc, nem értem, mi vicces egy névben... Sajnos nagy az Isten állatkertje. Egyébként nekem a neveddel semmi negatív dolog nem jut eszembe, nem fűződik hozzá. Talán, ha az i betűt lecseréled y-ra azaz Betty-re szerintem sokkal szebb így leírott formában, véleményem szerint elegánsabb és érettebb, illetve külföldön sem okozna az embereknek problémát leírni vagy kimondani.
2018. okt. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!