Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Te mennyi idő alatt, tudod...

Te mennyi idő alatt, tudod megoldani ezt a játékot?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy ti hanyas IQ-val, mennyi idő alatt tudjátok megoldani ezt a játékot. Nekem 121-es mensán mért IQm-al nem sikerült megoldanom 25 perc alatt, és már ott is hagytam dühömben. Én vagyok túl hülye, vagy hogy lehet az, hogy a mensán kapott 121-es IQm-al nemtudom megoldani ezt a logikai játékot?

#IQ #Mensa HungarIQa #CROSSING THE RIVER
2018. okt. 4. 15:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Nekem sose mentek az ilyen tipusu feladatok, meg a rovidtavu memoriam is csapnivalo, megis 125+ erteket hozott ki a teszt.


A magasabb IQ nem tudom, hogy milyen osszefuggesben van ilyen jellegu feladatok megoldasaval.

2018. okt. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak gondolkodasbeli sema esetleg az egesz hattere.
2018. okt. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Könnyen meglehet! Köszönöm a válaszokat, legalább tudom, hogy nem vagyok hülye, ha más is van így vele mint én! :) (Bár attól még lehetek/tünk xD)
2018. okt. 5. 15:40
 14/17 anonim ***** válasza:
49%

Nem minden logikai feladat alkalmas az iq mérésére, nem lehet akármit berakni egy iq tesztbe sem emiatt. Attól, hogy valakinek mennek az iq teszt feladatai még nem feltétlen lesz jó minden más logikai feladatban is. Nagyon sokszor tapasztaltam, hogy a netes "iq tesztek" és logikai feladatványok nem mennek néha vagy csak nehezen. A raven mátrix megoldásában pedig, amivel az iq-mat mérték, tehetséges vagyok.


Nekem amúgy 5-10 perc volt és 135+ a mensás iq teszt szerint. De

2018. okt. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Olvasgattam a témban régebben és az ebben okosabbak arra utalnak, hogy az IQ tesztek egy bizonyos problémamegoldó képességet vizsgálnak, ami tanulható és fejleszthető. Ha a te agyad másféle feladat típusok (probléma típusok) megoldására van ráállva, akkor rossz eredményed lesz az IQ tesztben, míg egyéb feladatokban kiemelkedő eredményeket érhetsz el és ugyanez igaz fordítva.

Mindezt alátámasztják az általatok tapasztaltak is.

Még az IQ tesztekből is többféle létezik és mindegyik azt méri, hogy az emberiség melyik részébe tartozol az adott teszt kitöltésének eredménye alapján. Tehát csak az adott teszt tükrében méri, hogy te az azt kitöltők melyik részébe tartozol. Azaz ez nem tükrözi azt, hogy az agyad összteljesítménye hol helyezkedik el egy abszolút skálán. Mert ilyen teszt és skála még nem létezik. Szinte lehetetlen lenne létrehozni. Mert mi alapján mondhatnánk egy tesztre azt, hogy lefedi a létező összes mentális képességedet?

Jó hír, hogy fejleszthetők azok a problémamegoldó képességek, amelyek szükségesek az egyes IQ tesztek, vagy akár ennek a tutajos feladatnak a teljesítéséhez. Gyakorlással "ráll" az agyad. Áthuzalozza magát.

Próbáld ki. Tölts ki egy tesztet. Majd pár nap múlva töltsd ki ismét. Ha először odafigyeltél a tesztre, akkor már másodjára abban az esetben is jobban fog menni, ha random kapod a feladatokat.

Nem is rejtik véka alá a szakemberek, hogy fejleszthetők az ezirányú képességek. Szoktak is ajánlani képességfejlesztő játékokat erre a célra. Mint például a "Dual N-Back game".

2018. dec. 8. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznos volt! :)
2019. jan. 3. 00:48
 17/17 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam a Dual N-back című programot, és az eddigi 121-es iqmról, 125+ jött ki a mensán! :D Hihetetlen. Ez a játék egyébként a "working memory", és a fluid intelligenciát fejleszti úgy, hogy új kapcsolatokat hoz létre az agyban, a napi gyakorlás során. Én egyébként 2 hetet toltam minden nap. Azóta ezt a játékot is megtudom oldani 5 perc alatt! Szóval mindenképp hasznos program, mivel karbantartja az agyad!
2019. jan. 21. 13:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!