Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnám fejleszteni...

Hogyan tudnám fejleszteni figyelmem?

Figyelt kérdés
Van erre valami módszer vagy szakember aki tudna ebben esetleg segiteni?

2018. okt. 8. 15:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért szeretnéd fejleszteni a figyelmed?
2018. okt. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Több felé való figyelemről érdeklődsz?
2018. okt. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A sportot tudom javasolni erre a célra.
2018. okt. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A figyelmet itt úgy értem, hogy a mindenapokban ne legyen olyan figyelmetlensegem hogy egy dolgogatban mar a feladatot is rosszul irom le vagy vezetes kozben eszre vegyek idoben dolgokat stb. Ilyesmik
2018. okt. 8. 15:46
 5/8 anonim ***** válasza:
2018. okt. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A reakcióidő nem megfelelő voltától a figyelemzavarig többféle probléma állhat a háttérben. Esetleg pszichológussal konzultálni? Csak egy ötlet.
2018. okt. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát a nem jól leírós részt tudatos próbálkozással (ha gondolatban rákészülsz előre, valószínű tudatos leszel a következő ilyen esetben és ha így begyakorlod, akkor előbb utóbb automatikusan figyelni fogsz), a vezetéssel kapcsolatban meg úgy tudom a lövöldözős (fps) videojátékok jó hatással vannak (a szem-kéz koordináció, reakció idő és az árnyalatok megkülönböztetésének, tehát magyarul a környezettől csak kicsit elütő dolgok észrevételének fejlesztése miatt), de ha nincs annyi időd, vagy nem jönnek be, akkor nézz valami hasonló képességeket fejlesztő játékot telefonra (vannak kimondottan ilyen agy edzők is).
2018. okt. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekem azt mondta az oktatóm, hogy vezetés szempontjából nem a legjobb a képernyők bámulása, vagyis a számítógépes játékok mivel az pont, hogy csak egy irányba nézést igényel csak, nem kell forgatni a fejed egyáltalán csak bámulsz előre, a vezetés meg pont hogy olyan figyelmet igényel, ami balra jobbra hátra vállad fölött fejforgatás kell. Teljesen más a kettő, és az én oktatóm pont a monitor bámulást hibáztatja amiatt, hogy miért vannak figyelemproblémái a fiataloknak (mellesleg nekem is elég durva a helyzet, de remélem sikerül kifejlesztenem)
2022. márc. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!