Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, hogy ha egy kutyával...

Normális, hogy ha egy kutyával vagy más állattal egy filmben baj történik, az erősen megráz, míg amíg egy emberrel, az nem?

Figyelt kérdés

Mármint nem fog el öröm, csak valahogy felfogom, hogy egy szívenész játsza, akivel nem történt konkrét baj, tehát ugyanúgy megvannak a testrészei, él, stb.


De egy kutyát ahogy látom hogy megkínoiznak avgy meghal, esetleg más állattal látom, hetekig csak ez jár az eszemben és nagyon szomorú vagyok. Pedig tudom, hogy az sem a valóság és az állatka valójában jól van.


Pl. az egyik film egyik jelenetében megvertek egy kutyát (nem erről szólt a film) és ezt 1 éve láttam, de még a mai napig sírhatnékom van, ha rágondolok. Vagy megmérgeztek egy sorozat egyik epizódjában egy kutyát (Talán a Médium-ban azt hiszem); csak egy rövid jelenet volt, de úgy bennem maradt, hogy sokszor ellenőrzöm a kutyáimat, hogy ők jól vannak e.


És a többi állattal is így van... Egyszer megöltek véletlenül egy madarat (házikedvenc) a szerepük szerint és rossz kedvem lesz ha eszembe jut, pedig poénosnak állították be a filmben és a nevető hangefektust is betették.



2018. okt. 9. 11:57
 1/9 anonim ***** válasza:
43%
A legtöbb film nem túl valósághű ha emberek baleseteiről van szó, de az, hogy egy kutyát megvernek, megmérgeznek, mindennapos eset. Gondolom tudat alatt ilyenkor azokra az állatokra asszociálsz, akikkel ez a való életben is megtörténik.
2018. okt. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%
Nem.
2018. okt. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%

Teljesen normális.Belőlem Hachi története csalt ki könnyeket de nagyon,felnőtt férfiként.

Talán mert igaz történet.Ahogy ott ült és várt a gazdájára nap, mint nap...

Nem sírok gyakran filmeken,de ez az egyik ilyen volt.Szerintem az emberek rengeteget tanulhatnának az állatoktól.

2018. okt. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
44%

Nálam is ez van. Addig tudom nézni a filmet míg egy ártatlan állat meg nem "hal" benne. A legenda vagyok és a John Wicket is kb. egy évvel később tudtam folytatni úgy hogy áttekertem a részt.


Az emberi élet elleni erőszak annyira rég óta folyik a TV-ből, hogy már nem üti meg az ingerküszöböt egy sima gyilkosság. Úgyhogy teljesen "normális" ez manapság sajnos.


De pl. most olvastam egy amerikai sorozatgyilkosról, aki különös kegyetlenséggel ölt meg nőket, erőszakot tett rajtuk, kihozta őket, tükröt szerelt föléjük hogy végig kelljen nézniük az élve boncolásukat stb. Undorító emberek vannak, borzalmasan érzem magam ettől is mert ez valóban megtörtént valakivel.

2018. okt. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöma válaszaitokat! <3
2018. okt. 9. 13:08
 6/9 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem ezzel kb. mindenki így van :D

Gondolom azért sajnáljuk jobban az állatokat, mert olyan kis kiszolgáltatottak, védtelenek. Engem amúgy legjobban a macskák halála ráz meg, mert nekünk is vannak cicáink és eszembe jut, akár velük is történhetne hasonló :( Amikor egy filmben meghal egy macska, muszáj mindig kimennem megnézni a mieinket, hogy jól vannak-e.

2018. okt. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
39%
Mert az állatokat könnyebb és kényelmesebb szeretni. Adsz neki egy kis kaját, megsimogatod, aztán már dorombol vagy a farkát csóválja. Egy embert meg ugye nehezebb lekötelezni vagy kajával magadhoz édesgetni. Hamarabb haragszol meg egy bunkó kollégádra, mint a kutyádra, ami szétcincálta a párnát, aztán meg ül bűnbánó szemekkel.
2018. okt. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Morzsa kutya hegyezd füled. Beszédem van mostan veled. Jó szolga voltál a háznál. Tyúkra csak részegen vadásztál. No, de mostan többet ne igyál, pálinka nélkül vígadjál. Van a kendermagos, az asztalra felugrál. Olyan jó dolga van, mint a polgármesternek. Ne bántsd, óvd a rókától. Vuk a nagy vadász, hírhedt tyúknyak szerető. Figyelj este, Morzsa. A pálikát hanyagold.
2018. okt. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Persze, szerintem ezzel a legtöbb ember így van, mémeket is láttam erről. Embert valamiért csak a valóságban rosszabb szenvedni, meghalni látni.
2018. okt. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!