Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 28 évesen mennyire előnytelen...

28 évesen mennyire előnytelen és igénytelen, ha nem mindig sminkelem magam?

Figyelt kérdés

Szoktam fürödni, ügyelek rá, hogy a hajam ne legyen zsíros és kócos és nem szakadtasan járok dolgozni. Viszont a sminket nem mindig viszem fel.


Reggel a kapkodásban sokszor kimarad ez a lépés (van, hogy behozom ide például a szemhély tust meg a spirált és idebent intézem). Plusz a képernyőnézéstől sokat dörzsölgetem például a szemem. Ha meg szabadnapos vagyok és nem érek a szemeimhez, akkor is elkenődik a festék valahogy.


Jobban érzem magam smink nélkül, de régen erre sok negatív megjegyzést kaptam, hogy egy igényes nő például kifesti a szemét, ezért is kezdtem el anno sminkelni.


Szerintetek tényleg igénytelen, ha valaki nem sminkeli magát?



2018. okt. 11. 15:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit szexista ez. Mi az hogy az nem igényes aki nem sminkel? Anélkül is lehet valaki csinos. Főleg ha szép a bőre. Ha anélkül is jól érzed magad, elégedett vagy a látvánnyal, ne érdekeljen más mit mond. Nem "alaptartozék".
2018. okt. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
32 vagyok, lassan 10 éve nem sminkeltem, nem vagyok igánytelen, senki nem is tart annak.
2018. okt. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire. Nem kell mindig sminkelni a te korodban.

Azt majd 40+-osként, akkor már kell, ha kimész.. De most még bőven felesleges..ha van kedved sminkelsz,vagy ha olyan helyre mész ahol muszáj, ha nincs nincs.

2018. okt. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szlépen köszönöma személyes és az itteni üzeneteket! Akkor megnyugodtam! :)
2018. okt. 11. 16:05
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is 28 vagyok, és bizony én sem mindig sminkelem magam.

Középsuliban volt egy sminkmániás korszakom, amikor minden reggel kb fél órát kentem magam, és vastag vakolattal a fejemen jártam egész nap. Aztán ahogy egyetemista lettem, valahogy ráuntam. Mind arra, hogy reggelente fél órával előbb kellett kelni emiatt, mind pedig arra, hogy szinte alig érhettem hozzá az arcomhoz, és mindig vigyázni kellett, hogy ne kenjem el, vagy dörzsöljem le a festéket, óvatosan kellett enni a rúzs miatt stb.

Elegem lett belőle, egy ideig egyáltalán nem sminkeltem utána. Amikor találkoztam pár volt osztálytársammal, meg is jegyezték h "alig ismertelek fel smink nélkül". Ez egy kicsit mellbe vágott, hogy ezek szerint túlzottan megváltoztattam az arcom.

Mostanra, húszas éveim végére megtaláltam az egyensúlyt. Bár nem vetem meg a sminket,de nem is viszem túlzásba. Pl ahhoz, hogy elmenjek a boltba, vagy sétálni, biztosan nem festem ki magam. Buliba természetesen igen, bár a fél kiló vakolatnál ma már jóval enyhébben. Nyáron is sokszor előfordul, hogy munkába sem sminkelek, mert úgyis csak leizzadom, felesleges. Simán ki merek menni az emberek közé smink nélkül is, és teszek a rosszindulatú megjegyzésekre.

A régi, hatalmas táskányi sminkcuccomat is száműztem.

Ma már csak ezek az alap dolgaim vannak:

Hétköznapi sminkhez:

- BB krém

- Korrektor

- Szemöldökceruza

- Krémes nude szemhéjpúder

- Barna szemceruza

- Színezett ajakápoló


Alkalmi sminkhez ezeken felül:

- Lila és fekete szemhéjpúder füstös sminkhez

- Fekete szemceruza

- Fekete szemhéjtus

- Szempillaspirál

- Púder

- Egy sötétebb színű, matt rúzs


Jelenleg ennyiből áll a teljes sminkkészletem, és tökéletesen elég is.

Szerintem egyáltalán nem igénytelen az, aki nem mindig full sminkben van, hangsúlyozom, nekem is vannak olyan napjaim, amikor egyszerűen nincs kedvem szórakozni vele.

Ha pedig valami esemény van, akkor szívesen sminkelek előtte hosszabban, de minden nap biztosan nem csinálnám. Egyébként én is jobban érzem magam smink nélkül, annyira jó, hogy bármikor hozzáérhetek az arcomhoz, nem kell kétségbe esni, ha elkap az eső stb... :D

2018. okt. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Harmincéves vagyok, sosem sminkelek, és egyáltalán nem érdekel, hogy az utcán szembejövő vadidegenek szerint ez igénytelenség-e vagy sem. Úgysincs olyan profi sminkes a Földön, aki ki tudna hozni valami esztétikusat az arcomból, a bőröm pedig rendszeres festés nélkül is éppen eléggé problémás, nem vagyok hajlandó még jobban tönkretenni. Csak korrektort használok a rondább foltokra, hogy valamivel tűrhetőbb legyen az összkép. A szemfestést hébe-hóba nem bánnám, ha nem olvadna le rólam minden festék, és nem néznék ki úgy pár óra után, mint egy panda.
2018. okt. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%

40 +-OSAN IS LEHET VALAKINEK TISZTA,SZÉP BŐRE.

Üljél már le magadnak.

A másik.

Az igényesség ott kezdődik,hogy olajokra,hidratálókrémekre,vitaminokra költöd a pénzed és nem sminkre.

2018. okt. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem az, sőt, anélkül sokkal természetesebb az ember. Nemhogy nem mindig, de soha életben nem sminkeltem. Se arc- és szemfesték, se rúzs, se szempillaspirál, se körömlakk, semmi. Utálom az ilyen dolgokat. A divat, az ékszerek, a szépítkezés mindig távol állt tőlem. Nem az én világom. Van egy korombeli barátnőm, ő se festi magát, és éppen így a szép.
2018. okt. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
En 23 vagyok, szinten nem igazan sminkelem magam, szerintem jol nezek ki anelkul is. BB kremet szoktam hasznalni es egy kis lilas arnyalatu pudert, hogy ne legyen soha sargas szinu az arcom, de amugy eleg sapadt vagyok alapbol is. Illetve a szemildokomet szoktam kicsit helyrehozni vilagosbarna szemceruzaval, mert van egy heg benne. Az ajkaimra vazelint szoktam rakni es szinezett labellot, bar a maszkban most ugysem latszik. Nem hasznalok soiralt, csak szempilla gondoritot es ricinus olajt, igy termeszetesen is hosszuak lesznek a szempillak. Es hetente egyszer ranctalanito-hidratalo kremet is rakok az arcomra, rengeteg jo kis anyag van benne, egy ideje semmi peoblemam az arcborommel. Azert nem szeretem magam erosen sminkelni, mert idosebbnek latszik tole az ember. Meg en gyakran fogdosom az arcom vagy dorzsolgetem a szemem, sminkkel problemas lenne. Es tudom magamrol, hogy lusta lennek minden este rendesen lemosni.
2020. dec. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Inkabb az oltozekedre erdemes figyelni, mert az osszmegjelenes a fontos, nem a reszletek. Az alkatnak megfeleloen kell oltozkodni es ne a divatot kovesd, pl a magas derekau szuk farmerek vagy crop toppok az emberek 50%-anak, ha jol allnak. Legyen egy sajat stilusod, eleganciad, kisugarzasod...
2020. dec. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!