Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ilyenkor tegezni vagy magázni...

Ilyenkor tegezni vagy magázni illik? 19/L

Figyelt kérdés
Voltam egy elitebb helyen állásinterjún. Volt 2 fiatalabb körülbelül 23-25 évesek lehettek. Az az igazság nem mertem őket letegezni. Szerintetek ez baj? Nem tartom őket idősebbnek sokkal viszont a rangjuk magasabb az enyémnél jóval. Helló személytelen, sziasztok az olyan túl személyes, inkább a jó napot kívanoknál maradtam. Vagy ilyenkor mit illik?
2018. okt. 17. 22:06
 1/10 A kérdező kommentje:
Lányok/nők voltak
2018. okt. 17. 22:06
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem rendben van, hogy magáztad őket. Lehet, hogy nem bánták volna a tegeződést, de a magázás biztosan nem udvariatlan ilyen esetben.


Persze egy állásinterjún az ember igyekszik játszani azzal, hogy milyennek tűnjön a stílusa. Lehet, hogy egy nagyon laza helyen én inkább tegeződnék, mert azt gondolom, hogy inkább laza embereket akarnak fölvenni.


Vagy éppen azért, hogy csak akkor vegyenek föl, ha itt elfogadott az effajta lazaság. Feltéve, hogy van lehetőségem válogatni a helyek között :-)

2018. okt. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Voltam laza helyen ahol az alap köszönés a helló szia volt. Viszont említettem ez egy elitebb hely volt és nem mertem ennyire "lazán" venni, mert nem ismertem őket még csak látásból sem, nem tudtam,hogy ez jó vagy rossz fényt vetne e rám. Persze munkatársként alap,hogy tegezném őket de így nem ment.
2018. okt. 17. 22:15
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Formális helyzetben mindig magázni kell, jól tetted.
2018. okt. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi baj nem volt vele, ha nem vagy biztos a dolgodban és magázódsz, abból nagy baj nem lehet.
2018. okt. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Jól tetted hogy magázódtál, ebben a helyzetbán az interjúztatók szokták felajánlani a tegeződést, ha akarják.
2018. okt. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a válaszokat!
2018. okt. 17. 22:26
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

Német cégnél csak magázni.

Emberi cégnél lehet tegezni, ha felajánlják.

2018. okt. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én minden cégnél magáztam mindenkit, ahol voltam, de ezt ők ajánlották fel az elején (illetve páran, főleg a főnökök, de lejött, hogy itt így szokás), alapból magázok, főleg állásinterjún, abból baj nem lehet.
2018. okt. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Magázni. Hivatalos helyzetekben addig magázódsz amíg a tegezést fel nem ajánlják, főleg ha magasabb beosztású a másik személy.
2018. okt. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!