Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki eddig szinte az összes...

Aki eddig szinte az összes szabadidejét számítógépezéssel töltötte, az hogyan tud kitörni ebből?

Figyelt kérdés

Konkrétan arra gondolok, hogy 22 évesen, a szakközépiskola kezdete óta szinte az összes szabadidőm a gép előtt töltöttem, kezdek ráébredni, hogy bármennyire is szórakoztató , tölthetném hasznosabb dolgokkal is a szabadidőmet..

Viszont akit eddig szinte nem érdekelt semmi, nem kötött le semmi csak a játszás, az, hogyan törjön ki ebből az életformából?

Dolgozom, van barátnőm, szóval "normális" életet élek, viszont kicsit azt érzem, hogy a gép irányít engem , és nem fordítva. Amint van rá lehetőségem leülök. Nem valami jó ez így, de tényleg egyszerűen nincs olyan dolog ami lekötne.

Valaki járt már hasonló cipőben?


2018. okt. 18. 22:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Én közel 8 évig voltam mmo függő, ráment a pályaválasztásom, gimibe kerülhettem volna, ehelyett szakmunkásba vettek csak fel 2-es átlaggal, tanítási idő után hazajöttem és evés után szinte játszottam késő estig, ez ment 16 éves koromtól.

Közösségbe nem jártam, ez úgy megpecsételte a dolgokat hogy barátaim most sincsenek, mert lemorzsolódtak, ha nyári szünet volt még többet játszottam 18 órát is akár.


Én magamtól rájöttem hogy ha 30 éves koromig csinálom, akkor is ugyanazzal fognak telni az évek, fokozatosan csökkentettem le a játék előtt töltött időt, ha már ideges voltam akkor TV-t néztem, elkezdtem takarítani itthon, muteromat kávéval vártam haza, jogsit megcsináltam, ilyenek.

Egy időben jártam kondiba kb egy évet, amikor közel voltam ahhoz hogy ismét beszippantson az unalom miatt a játék


Ha van alternatíva akkor könnyű kikerülni belőle, amúgy nem, hisz a sok órát nem tudod hirtelen mivel pótolni, és akaratlanul is leülsz elé.

26F

2018. okt. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
55%
Ha van barátnőd akkor valószinüleg szereted is , tehát érdekel. Töltsd el inkább vele azt az időt amit gépezéssel töltenél. Mozduljatok ki valamerre a gépet meg add el a francba.
2018. okt. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem baj ha néha kikapcsolódsz valamivel ami érdekel.

Én a sorozatokkal meg az olvasással vagyok így, néha kell, hogy kikapcsoljam az agyam stb.

Ezeken kívül engem se érdekel semmi más.

2018. okt. 19. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szeretik az emberek a pc game-elést az alkoholizmussal egy lapátra tenni, pedig nagyon nincs igazuk. Én inkább a többi médiás szórakozással rakom egy csoportba. Pl sorozatok, könyvek, facebuk nyomkodás, youtube. Ezeket is lehet túlzásba vinni, az eredménye ugyan az.


A mennyiség és a minőség a lényeg!

2018. okt. 19. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

én programozó lettem, más hobbi szinten játékfejlesztés + munka is van ebből


mellette van barátnőm is


az időt hasznosan szeretem eltölteni, engem nem irányít a gép, én döntök mikor mit szeretnék csinálni

vázolj fel magadnak több lehetőséget és valami időbeosztást csinálj, hogy mikor mit szeretnél csinálni

2018. okt. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A barátom programozó, 9 éves kora óta játszik, most 33 éves. A pincérkedésen kívül minden munkája számítógépekhez köthető volt. A mai napig az az első dolga, ha hazaér, hogy elkezd játszani. Én is függő voltam egy darabig, most az okostelefonomon függök. Az változtatta meg az életünket, hogy lett egy kutyánk, akit vinni kell sétálni, és ez miatt szoktunk kimozdulni (a vásárláson kívül). Barátaink nincsenek, de nekünk ez így rendben van. Van két macskánk, és egy kutyánk, néha járunk családlátogatóba. Én sokat olvasok, ő jászik itthon, tévét nem nézünk. Nagyon szeretünk főzni. Kb. ennyi szórakozásunk van.
2018. okt. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!