Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Két hónapja dolgozom és nem...

Két hónapja dolgozom és nem merek venni magamnak semmit. Baj van velem? Tanácsok?

Figyelt kérdés

Huszonéves lány vagyok, egyetem utolsó évén és nemrég kezdtem el dolgozni. Az első havi fizumból fizettem a sulim, meg ezt-azt itthonra ami kell a normális élethez, persze ez nem volt hű de sok,hisz jelenleg anyukámmal és a párommal élünk itt.

Megkaptam a második havi fizetésem, amiből kivettem a megélhetéshez kellő összeget, a többit meg elraktam.

Arra gondoltam,hogy megkell gyűjtsem a pénzem. Szeretnénk majd lakást, külön életet a párommal, nyáron külföldön is szerencsét próbálnánk.

Viszont az is bennem van,hogy vennék pár dolgot magamnak, cipőt, ruhát, nőies darabokat. Mivel eddig csak zsebpénzem, apró munkákért kapott pénzem volt, nagyon megkellett gondolnom mit veszek meg, azt is csak turiból ha épp kifogtam pár jó darabot. Ahogy nézem itt a magazinokat,nagyon elfogott a kisértés,hogy vegyek pár szép holmit a télre, talán egy kis önbizalmat is adna, közben meg azon agyalok,hogy igy lehet elherdálnám a kevés pénzem és nem fogom meggyűjteni soha. De az is igaz,hogy ebből a minimálból amit kapok jelentőset nem is tudok gyűjteni.

Úgy képzeljétek el,hogy egy táskán már egy órája agyalok, h tényleg szükségem van e rá.

Ez azért van, mert új számomra ez a dolog és még nem tanultam meg kezelni a pénzt? Ti miként osszátok be a pénzetek és hogy vásároltok? Megköszönném a normális válaszokat.


2018. okt. 27. 12:54
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Vigyázz arra, hogy át ne ess a ló túloldalára, és egy zsugori ember ne váljon belőled. Minden hónapban törekedj arra, hogy feltöltsd a ruhatárad. Egyik hónapba fehérnemű-annyi ami kell egy teljes hónapra, másik hónapban, felsők stb. 1 év alatt teljesen fel tudod tölteni a hiányodat. Turiba sose vásárolj. És ha odafigyelsz, hogy az a pár darabod is minőség legyen, az hosszútávon nagyon kifizetődő lesz.
2018. okt. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Az első része külön megfogott.. Már észrevettem magamon,hogy nézem az apró filléres különbségeket is, de nem akarok garasoskodóvá válni!😨

2018. okt. 27. 13:17
 3/6 anonim ***** válasza:
Erről beszéltélgettél a pároddal?
2018. okt. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tudsz angolul?
2018. okt. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Beszélgettem erről, de ő nem akar beleszólni abba hogy mit csinálok.

Azt mondja ha szükségem van rá, vegyem meg. Ha valamit feleslegesnek tart azt megmondja azért. Tudok.

2018. okt. 27. 15:23
 6/6 anonim ***** válasza:

[link]

Nekem ez segített. Van egy havi összeg, amit bármire költők nem bánom meg. De ez az összeg tervezett.

2018. okt. 28. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!